Шпалери, що миються: поради, як вибрати для обробки стін кухні. 135 фото найкращих прикладів дизайну + основні правила поклейки шпалер

Шпалери, що миються: які вибрати для кухні? Різновиди, плюси та мінуси, особливості вологостійкого матеріалу

Мої шпалери виробляють протягом декількох десятиліть. Згодом змінювалися стандарти, удосконалювалися технології.

Сучасні шпалери – це досконалий оздоблювальний матеріал. Деякі модифікації здатні витримати навіть жорстке чищення. Про особливості шпалер, що миються, розповімо в даній статті.

Види миючих шпалер

Мої шпалери можна ранжувати на цілий ряд підтипів.
Основні з них:

  1. Мають легку вологостійкість. Можуть витримувати невеликі перепади температури та невисоку вологість. Такі можна протирати губкою, трохи змоченою у воді або мильному розчині, і обов’язково витирати насухо. Мити щітками такі поверхні не можна. На упаковці вологостійкі шпалери маркують однією хвилястою лінією.
  2. Миючі, що називається, у радянському розумінні. Такі можна вимити, але без застосування порошкоподібних засобів, абразивних речовин, твердих губок.На маркуванні таких матеріалів дві хвилі.
  3. Супер-миючі. Не бояться концентрованих мильних розчинів, інших миючих засобів. Маркуються трьома хвилями.
  4. Зносостійкі. Їх можна мити лужними, кислотними складами. Виробники таких оздоблювальних матеріалів передбачають і чищення за допомогою жорстких щіток. На упаковці цей тип шпалер маркується хвилею та щіткою.
  5. Супер-зносостійкі. Такі абсолютно стійкі до стирання. Мити шпалери даного типу дозволено кислотним складом з використанням металевих щіток і терок. Даний вид обробок, що миються, зустрічається рідко і коштує на порядок дорожче, ніж інші типи шпалер, що миються. Маркуються трьома хвилями та щіткою.


Всі різновиди шпалер, що миються, міцні, оскільки виготовляються не на паперовій, а на полімерній основі.

Із застосуванням передових технологій сучасні виробники гарантують зносостійкість таких матеріалів. Тому клеїти їх можна не лише на стіни кухні, а й у ванній, душі, туалетній кімнаті, передпокої, на балконі.