Сучасні шпалери для стін 2022: красиві, модні новинки дизайну шпалер у кімнату. 150 фото ідей та реальних прикладів оформлення

Сучасні шпалери для стін: огляд модних колекцій 2022 року для стін + поради, що потрібно враховувати при виборі шпалер, 150 фото

Шпалери одна з незамінних речей у нашому домі, і це не дивно. Ми можемо знайти на ринку численні пропозиції, з різними візерунками, кольорами, фактурами та розмірами.

І це будуть не нудні рулони паперу, які ми знаємо з недавнього минулого. Сьогодні за допомогою правильно підібраних шпалер наші інтер’єри можуть перетворитися на чудові, теплі та елегантні кімнати, в яких ми будемо раді зупинитися.

Давайте подивимося, які чарівні рішення можна придумати та втілити у життя за допомогою сучасних шпалер.

Незамінна частина інтер’єру

Сучасні шпалери виготовляються не тільки з паперу, а й з інших матеріалів. Завдяки цьому вони можуть мати різні властивості. Ніщо не заважає нам клеїти їх, не тільки у спальних кімнатах, віталень, офісах, а й у ванних, туалетах та кухнях.

Велика різноманітність візерунків і кольорів дозволяє створювати найнезвичайніші композиції.Ви можете комбінувати кілька різних тем або кольорів, або, наприклад, наклеїти шпалери на вибір тільки на частину стін, а інші пофарбувати в той або інший колір.

Кількість варіантів безмежна, як і фантазія дизайнерів та аранжувальників. Так що при плануванні або зміні поточного дизайну інтер’єру варто добре подумати про те, яке місце в ньому найкраще відвести обом.

Види шпалер

В даний час виробляються кілька типів шпалер. Нижче ми перерахуємо основні:

Паперові шпалери

Вони бувають одношаровими або двошаровими, з гладкою або рельєфною поверхнею.Ці види шпалер навряд чи будуть водонепроникними, але деякі можна додатково захистити лаком або акрилом, а потім злегка протирати вологою ганчіркою, щоб відчистити від пилу.

Вінілові шпалери

Їх головна перевага в тому, що ви можете легко їх почистити, а при необхідності навіть помити. У них може бути рельєфний малюнок, який багато хто вважає дуже привабливим. За своїми основними властивостями вони виявляються міцнішими, ніж паперові. Вони також чудово підходять для нанесення на них верхнього шару фарби.

Неткані матеріали

Фактично, нетканий матеріал є підкладкою зовнішнього вінілового або тканинного шару. Шпалери цього типу дуже гнучкі. Вони легко маскують будь-які нерівності стін. Зазвичай їх укладають всуху, тобто без використання клею.

Рауфаза

Це варіант паперових шпалер, армованих деревним волокном, що здатне надати їм привабливої ​​фактури. Його можна використовувати практично в будь-якому приміщенні та багаторазово фарбувати.

Флоковані шпалери

Виробляються особливим чином, а саме на флізелінову основу наносяться короткі вовняні, шовкові або пластикові волокна, які створюють цікаві опуклі візерунки з фактурою, схожою на замшу. Флоковані шпалери виглядають дуже ефектно. Їх найчастіше використовують у віталень, холах та спальнях.

Високодекоративні шпалери

Під ними — шар флізеліну, паперу чи вінілу. Вони бувають двох видів: ткані (верхній шар — бавовна, льон, джут, шовк або синтетичні волокна) та неткані, в яких волокна вбудовані в основу.

Скловолокно

Вони чудово імітують візерунки та переплетення натуральних тканин.

 • Їх можна фарбувати дисперсійними фарбами (емульсіями). Якщо їх пофарбувати, вони набудуть гнучкості та стійкості до стирання та ударів.
 • Вони також є водонепроникними і можуть бути легко використані на кухнях і у ванних кімнатах.
 • Сучасні фотошпалери також можуть бути виконані зі скловолокна.
 • Як і шпалери з вініловим шаром, вони дуже міцні.
 • На жаль, це також є недоліком, оскільки унеможливлює їх велику заміну.
 • При відриві шпалер цього типу ми часто відриваємо і саму штукатурку.

Фотошпалери

Здатні стати прикрасою будь-якого житла.Для них підбираються унікальні фото, які роздруковуються на папері або спеціальній плівці (цей варіант водостійкий, тому його можна використовувати у ванній або на кухні). Цікаво те, що багато компаній пропонують виготовити фотошпалери на основі фотографії клієнта.

Спреї. Вони виготовлені з натуральних інгредієнтів або суміші синтетичних смол. Наносяться вони незвичайним способом спеціальним пристосуванням або шпателем. Смоляні шпалери являють собою спеціальну масу або пластівці.

Бордюри, бордюри, декоративні смуги — це дрібніші елементи, що використовуються для ефектного оздоблення або кріплення шпалер.

Які шпалери вибрати

Є багато причин, через які багато людей надають велике значення покупки шпалер і використовувати їх в інтер’єрі. Іноді це результат симпатії, іноді пропозиції дизайнера інтер’єру, а іноді практичних міркувань.

Але трапляються випадки, коли особливо рекомендується вибір якогось певного виду шпалер. До них відносяться, крім іншого, ситуації, коли:

 • Необхідний захист від бруду (використання миючих шпалер),
 • Бажання трохи приглушити надто яскравий інтер’єр,
 • Необхідність оптичної ізоляції даного приміщення,
 • Надання інтер’єру ефектного характеру.


Колір та стиль шпалер

Фотошпалери пропонують широкий спектр можливостей. Справа не лише у матеріалах. Вибір також пов’язаний з рішенням, які кольори і сюжети ви воліли б бачити на стіні. Тому варто поцікавитися порадами дизайнерів інтер’єру з поклейки шпалер.

Зверніть увагу, що колір шпалер повинен відповідати поверхні стіни. Що це означає на практиці?

 • Дизайнери інтер’єру радять використовувати світлі відтінки шпалер на великих стінах.
 • Завдяки такому підходу виходить ефект затишного, теплого інтер’єру.
 • Останнім часом дуже популярні орнаментальні, опуклі мотиви.
 • У зв’язку з великою цікавістю шпалери з таким малюнком випускаються як матові, глянсові або проміжні — що поєднують матовий та глянцевий матеріал.

Ми рекомендуємо вам самим поглянути на переваги сучасних шпалер та ознайомитися з цікавими композиціями, які найкраще ілюструють, наскільки привабливим може бути інтер’єр, оформлений з використанням того чи іншого типу шпалер.

Фото сучасних шпалер для стін