Пробкові шпалери для стін: красиві фото приклади та новинки оформлення стін. Інструкція, як вибрати та правильно поклеїти шпалери

Пробкові шпалери для стін: переваги та недоліки, особливості, різновиди, характеристика покриття та поклейка своїми руками

Сучасні інтер’єри все більше тяжіють до натуральності та єднання з природою, досягти цього можна не тільки дерев’яним оздобленням.

Сьогодні стрімко зростає споживчий попит на пробку, особливо затребувану в етнічному, класичному, кантрі та еко-стилі.

Специфіка виготовлення пробкових шпалер

В основі сировини кора коркового дуба, чий район зростання – Середземне море, Африка, Італія, Іспанія та інші держави. Лідируючі позиції щодо випуску продукції у Португалії.

Продукт знімається з дерева без шкоди, подрібнюється і пресується гарячим методом. Під час нагрівання відбувається виділення природної смолистої речовини, яка пов’язує складові.

Виробники іноді оперують спеціальними засобами, що підвищують зносостійкість матеріалу, які не перешкоджають циркуляції повітря, зберігаючи всі позитивні характеристики першооснови. Товар також може бути підданий додатковому фарбуванню.










Плюси пробкових шпалер

Покриття, крім екологічної чистоти та створення сприятливого для здоров’я мікроклімату, вигідно відрізняється:

 • Естетичний вигляд, який тривалий час зберігає первозданність;
 • Низька теплопровідність;
 • Гарною звукоізоляцією;
 • Вогнетривкістю, протистоїть загорянню та розповсюдженню вогню;
 • Влагостійкість;
 • Присутністю антистатичних та антибактеріальних властивостей;
 • Стійкістю до цвілевих грибків;
 • Простим побутом.

Полотна не вигоряють від сонця, не деформуються від води та хімії, довго тримають тепло. Вони можуть поглинати випромінювання технічних пристроїв і мають вирівнюючий ефект.










Мінуси пробкових шпалер

Недоліки теж є, але їх список невеликий. Коркові шпалери не славляться різноманіттям колірної палітри та текстури, їх слід покривати восковим або лаковим спеціалізованим засобом, щоб уникнути поглинання запахів.

Сировині не властива стійкість до механічного впливу, його не можна перегинати.За наявності домашніх тварин небезпека псування зростає у рази. Варто також відзначити непростий демонтаж та значну вартість. Незважаючи на недоліки, користувачі все частіше голосують на користь унікальних полотнищ.

Класифікація пробкових шпалер

Зразки розрізняються за структурою, сферою застосування та габаритами.

Різновиди представлені:

 1. Найбільш поширеними рулонними виробами з двох або трьох шарів. В останньому варіанті додається прошарок фольги срібного або золотого забарвлення між паперовою або флізеліновою основою та шпоном. Такий спосіб викликає гру світла та мерехтливі відблиски.
 2. рідким типом, що нагадує штукатурку. Їм маскують вади, домагаючись максимальної рівності без стикувальних швів. Ця версія зручна через можливий точковий ремонт.
 3. Плівкою, що самоклеїться.
 4. Панельними крихкими моделями.














Матеріал поповнений дрібними вкрапленнями та гарантує приємні тактильні відчуття при зіткненні. Щоб внести різноманітність, його підфарбовують, тому колір варіюється в діапазоні від пісочного тону до темно-коричневого кольору.

Ідеї дизайну пробкових шпалер

На кухні біля гарнітуру має бути схожий малюнок та забарвлення. Шпалери обов’язково просочують воском, захищаючи їх від поглинання кухонних ароматів. У дитячій дитині не турбуватимуть сторонні звуки, що заважають солодким сновидінням.

Сировина не здатна викликати алергію, ось тільки діти випадково можуть порушити красу, вивчаючи навколишні предмети та пробуючи їх на фортецю.














У вітальню покриття привнесуть домашність та оригінальність, спальні обіцяють затишну розслаблюючу атмосферу, а в кабінеті сприяють зосередженню.

Передпокій та ванна не є винятком, використання в цих відділах цілком виправдано такими якостями, як відштовхування бруду, пилу та легкістю миття. Навіть комерційні будівлі з холами, коридорами та офісами не відмовляються від цієї пропозиції.

Додатковими деталями посилюють шляхетність обстановки. Багато умільців відтворюють справжні настінні картини, що вражають.

Ідеї для поєднання пробкових шпалер

Полотнам гармонійно відповідають:

 • Декоративний камінь;
 • Камиш;
 • Дерево;
 • Бамбук;
 • Текстиль.

Синтетичні речі чудово виглядають в альянсі з полотнищами. При цьому доречні бежеві, коричневі, світло-жовті відтінки в оточенні. Щоб не створювалося почуття надлишку деревини, до покупки меблів треба ставитися відповідально, не перевантажуючи кімнату дерев’яними меблями.

Цікава фактура та колір не привід обклеювати стіни монотонно. Бажано поєднувати покриття з іншими матеріалами, користуючись ним фрагментарно. Комбінація потребує потовщених сортів, щоб не було видно різниці за товщиною.

Критерії вибору

Підбираючи товар, беруть до уваги стильовий напрямок та метраж приміщення.Маленькі кімнати не зазнають обладнання таким виглядом, краще скористатися світлими зразками, що зорово розширюють простір.

Шикарно виглядає чергування поверхонь. Гарний дует із красивими шпалерними прозорими тональностями.

Цікавіться виробником, відомі бренди випускають хоч і дорогу, але якісну продукцію.

Процес поклейки пробкових шпалер

У цій справі необхідно дотримуватися обережності та уважності. Фахівці рекомендують наступний алгоритм дій:

 1. Распаковувати рулони треба в кімнаті, для якої вони призначені, залишаючи їх для триденної акліматизації.
 2. Попередньо готують стінку, позбавляючи її старої обробки, далі шпаклюють і наносять грунтовку.
 3. Шпалери нарізають смугами і кладуть на рівну підлогу, накриваючи вантажем, що запобігає деформації.
 4. На стінці фіксується розмітка.
 5. Маніпуляції починають від віконця, рухаючись до дверей. Надлишки клеючої речовини або її плями видаляють ножем після затвердіння.
 6. Потрібне сильне натискання, що прибирає повітряні бульбашки, можна задіяти для цих цілей валик з гуми. Якщо неприємність все ж таки відбулася, точку скупчення повітря проколюють голкою, вводячи шприцом клей, що підходить під важкі вироби. Його купують, радячись із продавцем-консультантом.

Одній людині не впоратися з роботою, неодмінно знадобиться помічник. Обклеювання виробляють, як по вертикалі, так і по горизонталі, прикладаючи заготовки встик. Висихання триває протягом 3 діб без протягів, що гуляють по квартирі, тому вікна закривають.

Очищення пробкових шпалер

Чиста обстановка в кімнаті, не завдасть господарям клопоту з пробковими шпалерами. Полотна легко чистяться від забруднень водою або розчином оцту, картопляного крохмалю без допомоги хімічних препаратів.

Для очищення від пилових мас достатньо пройтися звичайним пилососом. Для усунення дрібних дефектів знадобиться дрібнозернистий наждачний папір, який злегка затирає проблемну область.

Правильний догляд – гарантія довгострокової експлуатації пробкових шпалер, що досягає 20 років при дбайливому та уважному відношенні.Популярність їх пояснюється також відповідністю будь-якому інтер’єрному оформленню при грамотному дизайнерському підході в приміщеннях різного призначення.

Фото коркових шпалер для стін