Шпалери для вітальні: 150 найкращих фото новинок дизайну інтерєру. Поради, як вибрати та поєднувати колір, стиль, малюнок, принт шпалер з декором залу

Шпалери для вітальні – фото реальних прикладів використання шпалер в оформленні інтер’єру вітальні в світлих і темних тонах

Шпалери у вітальні – це ідея пожвавлення дизайну інтер’єру. Вона ніколи не вийде із моди. Шпалери для вітальні, залежно від кольору та малюнку, можуть змінювати параметри інтер’єру, наприклад, оптично вкоротити непропорційно довгу стіну.

Ідеї сучасного дизайну у вітальні

Шпалери у вітальні – популярний напрямок у дизайні інтер’єру. Шпалери пропонуються у багатьох типах, у сучасних та привабливих кольорах, малюнках та навіть тривимірних текстурах, які збагачують композицію.

 • Також є багато оригінальних концептів. Сучасні технології дозволяють легко наклеювати шпалери, а після їх видалення не залишається стійких слідів.
 • Суттєва зміна дизайну інтер’єру квартири реалізувати нескладно.
 • У деяких випадках це дешевше за фарбування. Деякі шпалери мають настільки гарний орнамент, що нагадують витвори мистецтва.

І ось як їх можна уявити. Великий шмат шпалер у декоративній рамці – це оригінальна картина, яка додасть характеру вітальні. Дивного ефекту вдасться досягти, якщо повісити таке «полотно» на стіну, обклеєну шпалерами іншого кольору.Сучасні варіанти шпалер для вітальні

Традиційний спосіб розміщення шпалер – наклеїти їх на всю поверхню стін. Це чудовий спосіб замаскувати нерівності або дефекти штукатурки, а також відмінне рішення для зміни зовнішнього вигляду вітальні.

У цьому випадку варто вибирати досить стримані варіанти, щоб вони не приголомшували. Також можна вибрати шпалери зі звукоізоляційними властивостями, які зменшать акустику інтер’єру.

Якщо потрібно уникнути нудьги на великих поверхнях, варто вибрати дві теми оформлення або різні кольори шпалер.


Стіни, розташовані наполовину і розділені декоративною облямівкою, виглядають елегантно та класично. Якщо малюнок на шпалерах виразний і має стати декоративним акцентом, найкраще розміщувати шпалери лише на одній стіні.

Види шпалер для вітальні

Які шпалери вибрати для вітальні? Ось найпопулярніші варіанти:

 • Паперові шпалери дуже тонкі, їх складно укладати через те, що легко рвуться. Не підходять для вологого прибирання (за винятком екземплярів, покритих емаллю, що миється);
 • Акрилові шпалери – складаються з двох шарів: нижнього (паперового) і верхнього (поролонового), легко клеяться, але схильні до пошкоджень при протирінні або вологому прибиранні;
 • Вінілові шпалери – двошарові, з паперу та спіненого вінілу, який є міцнішим матеріалом, ніж акрил; стійки до води та багаторазового очищення;
 • Склошпалери – імітуючі тканини, що демонструють високу стійкість до стирання та вологого прибирання, підходять не тільки для вітальні, але і для таких приміщень, як кухня та ванна;
 • Текстильні шпалери – з натурального матеріалу, наклеєного на папір або матеріалу, що імітує наклеєний на паперову основу матеріал; тканинні шпалери добре пропускають повітря та роблять мікроклімат в інтер’єрі сприятливим;
 • Коробки – складаються з паперового і пробкового шару, відмінно звукоізолюючі житлову кімнату. Характеризуються грубою структурою і маскують навіть дуже помітні дефекти стін, стійкі до вологи та не притягають пил;
 • Фотобої – з паперу, флісу, вінілу або латексу. Вкриті фотореалістичним принтом (наприклад, з мальовничим гірським краєвидом).

З вищезгаданих шпалер для вітальні вінілові, пробкові та склотканинні найміцніші та найдорожчі.


Міцні шпалери – це надійне вкладення на довгі роки. Однак для вітальні можуть підійти і варіанти навіть нижчої якості, тому що в цій кімнаті немає вологи або жирної пари, що знижує необхідність частого і ретельного чищення стін.

Також слід подумати про водонепроникні шпалери в будинку, де живуть маленькі діти. Крім цього, слід пам’ятати про екологічність матеріалу, щоб шпалери не виділяли шкідливі речовини.

Щоб мінімізувати витрати, і водночас отримати дуже міцне покриття стін, варто спробувати наклеїти шпалери на одну стіну у вітальні.Це нова тенденція, яка гарантує, що інтер’єр не перевантажений, стає динамічним, а композиція сповнена інших сильних декоративних акцентів.

Модні малюнки шпалер для вітальні

Декоративні шпалери у вітальні здатні повністю змінити дизайн інтер’єру. Вибір малюнків дуже широкий, це означає, що можна підібрати потрібний екземпляр до будь-якого стилю оформлення.

 • У гламурній вітальні неповторні орнаменти – це обов’язкові прикраси, які часто підкреслюються парчовим або дзеркальним покриттям.
 • Фотошпалери з принтами, що зображують структуру дерева або каменю, особливо підходять для вітальні в сільському стилі.
 • З іншого боку, у провансальській вітальні добре виглядають безкраї луки, що надають інтер’єру романтичного характеру, особливо у поєднанні з невисокою окантовкою (білою, синьою або лавандовою), яка останнім часом знову стала популярною.

Але не можна забувати про класику, тобто про квіти. Коли поширений візерунок тепер доступний у варіантах, які складно назвати старомодними. Розвинені бутони на однорідному фоні часто займають більшу частину стіни.

Бує, що вони справляють враження, що це ручний розпис або графіка, створена олівцем. Деякі фотошпалери є живими репродукціями відомих картин. Однак доводиться зважати на те, що чим оригінальніший візерунок на шпалерах, тим вищою буде його ціна.

Що враховувати при виборі шпалер у вітальню

При купівлі шпалер для вітальні слід враховувати такі моменти:

 • Найбільші візерунки з яскравими кольорами добре виглядають у світлих і просторих інтер’єрах.
 • Інтенсивні, темніші кольори додають інтер’єру затишної теплоти, але при цьому роблять кімнату меншою.
 • Яскраві кольори збільшують простір. Вони змушують кімнату здаватися просторішою і більшою, ніж вона є насправді.
 • У приміщеннях висотою понад 2,7 м варто наклеїти верхній край шпалер приблизно на 20 см нижче стелі, що додатково візуально вкорочує стіни.
 • На стелі краще відмовитися від чіткого малюнка, тому що похилі стіни унеможливлять збіг малюнків у кутах, що створить оптичний безлад.

Друк на рулонах не завжди однаковий, він може відрізнятися відтінком, глибиною текстури та іншими речами. Тому, при покупці важливо звертати увагу на серійний номер. Ідентичний номер гарантує ідеальну сумісність.


Фото новинок дизайну шпалер для вітальні