3D-шпалери для стін: ТОП-200 фото кращих прикладів дизайну та красивого використання шпалер з обємним малюнком для стін

3D шпалери для стін: які бувають і як правильно підібрати покриття для стін? 200 фото найкрасивіших ідей використання

Внутрішнє оздоблення стінових панелей завжди потребує особливої ​​уваги, оскільки правильно підібрані матеріали, відтінки, зображення дозволяють створити унікальний дизайн у приміщенні, позитивно впливають на психологічний настрій людини.

У рамках сучасного інтер’єру та дизайну широко використовуються такі новинки, як шпалери зі скловолокном, шпалери під фарбування, бамбукове та пробкове полотно. Проте, останнім придбанням у дизайні зграї 3D шпалери.

Такі покриття можна кріпити не тільки на стіну, але й на перегородки, що використовуються в будинку, виконані зі скла, дерева, пластику. Покриття із зображенням у форматі 3D можуть застосовуватися для обробки стелі та покриття для підлоги.

Особливості стінового покриття

Полотно у форматі 3D є шпалерами, виконаними з паперу, флізеліну або полівінілхлориду, на поверхню яких нанесена спеціальна захисна плівка.

Зображення на основі нанесено за допомогою лінійної та тональної перспективи, що створює ефект присутності та віддаленості. В отриманні належного візуального ефекту беруть участь дві сторони.


З боку людського ока спостерігається активність бінокулярного зору та третинних ділянок кори головного мозку. З боку полотна спостерігається відображення світла від нанесених на різній висоті колірних точок.
Переваги 3D шпалер

Серед переваг насамперед слід відзначити унікальне зображення. Компанії, що виробляють 3D шпалери, випускають у продаж полотна для стін із неповторним дизайном.

При цьому кожен власник має можливість зробити унікальне замовлення зі сподобаним зображенням.

Крім того, слід виділити такі переваги покриття для внутрішнього оздоблення:

 1. Використання малюнка у форматі тривимірної візуалізації дозволяє вигідно перетворити приміщення. Особливо актуальна ця особливість, наприклад, для невеликих та нестандартних кімнат.
 2. Універсальність застосування. Завдяки поверхні, що миється, 3D шпалери можна клеїти навіть на кухні або у ванній кімнаті. Присутня на поверхні матеріалу захисна плівка абсолютно не боїться вологи, миючих речовин.
 3. Всі моделі шпалерного полотна, вироблені за даною технологією, мають стійкість до прямих сонячних променів. При цьому фарби на зображенні не вигорають навіть після тривалого використання.
 4. До плюсів варто віднести і максимальний термін служби. Тривалість експлуатації зазвичай становить 15 років.
 5. Всі компоненти, що використовуються у виробництві, абсолютно безпечні для людини, не викликають алергічних реакцій, не виділяють токсинів і шкідливих домішок.
 6. Покриття має стійкість до зношування.
 7. На поверхні та під покриттям не розвивається патогенний грибок та інші хвороботворні мікроорганізми.

Серед переваг також відзначається проста техніка обклеювання стін. Використовуючи спеціальний клеючий склад, з ремонтом впорається навіть недосвідчений власник будинку.

Недоліки 3D шпалер

Незважаючи на велику кількість переваг, покриття з тривимірним зображенням мають ряд істотних недоліків, перший з яких, це висока вартість. Також слід зазначити такі мінуси практичного використання:

 1. Перед нанесенням тривимірних полотен слід ретельно вирівнювати стіни. При цьому власник повинен видалити старе покриття, усунути всі дефекти та нерівності, інакше не вдасться досягти візуального ефекту.
 2. При неправильно підібраних кольорах і малюнках можна досягти зворотного ефекту, наприклад, у невеликих кімнатах. При цьому компактне приміщення виглядатиме ще меншим за розмірами.
 3. Тримірне зображення нормально сприймається лише з певної відстані. При близькому розгляді картинки крапки розпливаються, і малюнок втрачає чіткість.

З іншого боку, 3D зображення не завжди викликають нормальну реакцію. Надмірне навантаження на зоровий апарат людини може викликати запаморочення, нудоту, блювання та виражену вегетативну реакцію.
Види шпалер типу друк

Сьогодні відомі три основні способи нанесення зображення на матеріал:

 1. Ультрафіолетова методика. Для виробництва подібних покриттів використовується спеціальне чорнило під впливом ультрафіолетових променів. Серед плюсів слід відзначити універсальність способу (чорнила наносяться на всі типи покриттів), стійкість до вигоряння фарб, дії вологи. Крім того, якісний склад пігментів, що фарбують, повністю виключає розвиток алергічних реакцій, оскільки фарби не містять токсичних домішок.
 2. Друга методика заснована на попередньому розчиненні фарбуючих пігментів у латексі. Потім декоративне покриття наносять на поверхню паперової чи вінілової основи. Такі склади абсолютно нешкідливі для людини, і мають достатню міцність.

Для виробництва третього різновиду 3D шпалер використовується сольвентна фарба. Такі зображення стійкі до вигоряння на сонці, зносу, дії вологи.

Серед усіх відомих типів тривимірних шпалер ця модель представлена ​​з найвищою деталізацією малюнка.
Основні види шпалер

За характером нанесеного зображення всі 3D шпалери поділяються на кілька видів:

 • Стандартні полотна, на яких зображено один малюнок або візерунок, що повторюється. Такі покриття можна придбати у вигляді звичних рулонів.
 • Одиночні шпалери, що застосовуються як декоративний елемент. Найчастіше їх використовують для створення оригінального панно на стіні або для обклеювання кухонного фартуха.
 • Панорамні типи покриттів виготовляють на замовлення і є одним великим полотном. Обклеювання може зайняти багато часу і вимагати участі досвідченого фахівця.
 • Флюоресцентні покриття виготовляються за допомогою спеціального порошку, що фарбує. При цьому порошок неактивний вдень, але світиться після настання темряви. Світитися в темряві можуть як окремі елементи, так і все зображення в цілому.

Серед найбільш популярних покриттів із тривимірним зображенням відомі також світлодіодні шпалери. У такому випадку, крім стандартних полотен на стіну (за контурами зображення) монтується і ланцюжок LED ламп.

Де розташувати шпалери

Вибравши шпалери, власник має обрати і місце розташування. Матеріали з тривимірним зображенням можна обклеювати у таких приміщеннях:

 1. На кухні над варильною панеллю. Кухонний фартух, виконаний у вигляді підводного світу чи зоряного неба, вразить будь-якого гостя.
 2. У ванній кімнаті найчастіше використовується тривимірне зображення на підлозі, але на стіні малюнок також вигідно виглядатиме.
 3. У спальні над ліжком, якщо немає вегетативних реакцій.

Дуже ефектно виглядає 3D картина в їдальні зоні, де є можливість імітувати гарний сад або озеро.Фото 3D-шпалерів в інтер’єрі