Шафа, що вбудовується в спальню: якими бувають і як правильно вибрати? 150 фото ідей дизайну та вдалого планування

Вбудована шафа в спальню: стильні рішення та різновиди шаф. Фото ідеальних варіантів розміщення меблів

У сучасному дизайнерському світі з’явилося дуже багато незвичайних предметів інтер’єру. Різні технології виготовлення, кольори, форми. Кожен зможе знайти щось для себе.

Особливим попитом користуються ті прилади, які, крім свого привабливого зовнішнього вигляду, відрізняються широким функціоналом та високою практичністю. Прикладом такого предмета інтер’єру є шафа, що вбудовується в спальну кімнату.

Це відносно нове дизайнерське рішення, яке ще не пройшло перевірку часом. Але великі перспективи такого предмету інтер’єру змушують збільшуватися його популярність серед покупців.

Особливості та переваги вбудованих меблів

Щоб зрозуміти навіщо взагалі купувати вбудовану шафу в свою спальню, які це може дати переваги, слід розглянути кілька відмінних рис цього предмета інтер’єру.

Головним плюсом, зрозуміло, є економія місця. На відміну від стандартних шаф-купе стандартного планування, шафа, що вбудовується, встановлюється в спеціальну «кишеню» в стіні.

Це означає, що він не займає ні міліметра зайвого місця і робоча площа кімнати залишається такою ж.Це дуже практично і зручно, адже можна використовувати місце, яке ви заощадили, для решти облаштування кімнати та створення більш цілісної композиції.

Іншою відмінною рисою подібних шаф є його вкрай привабливий і солідний зовнішній вигляд. Справді, у шаф, що вбудовуються, є якась власна естетика, яка виділяє їх на тлі аналогів.

Підсумкова композиція кімнати з такими шафами виглядає дуже сучасно, нестандартно і респектабельно. Недарма основну свою популярність такі меблі знайшла у країнах Скандинавії, де естетика інтер’єру відіграє далеко не останню роль.

 • Кроме всього описаного вище, шафи, що вбудовуються, вкрай універсальні.
 • Вони підходять для маленьких кімнат, адже не займають багато місця та сильно збільшують практичне застосування невеликого приміщення.
 • Але встановлення шафи в масштабну спальню теж буде вкрай непоганим рішенням.
 • Здесь все залежить від розмірів та параметрів самої шафи.
 • Якщо у вас невелика кімната, то найкраще підійде вбудована шафа-купе з великим панорамним дзеркалом.
 • Вона буде відображати в собі весь решту інтер’єру кімнати і візуально збільшить простір у кімнаті в кілька разів.

Функціонал вбудованої шафи також не можна забувати.Оскільки подібні меблі з’явилися порівняно недавно, якщо зіставляти з аналогами, вони спочатку мали досить широкий функціонал.

Окрім звичних полиць та вішалок для одягу, у вбудованих шафах можна зберігати постільну білизну, взуття, якісь не надто потрібні на даний момент речі. Можна облаштувати там цілу вбиральню.

Види вбудованих шаф

Незважаючи на те, що вбудовані шафи з’явилися на меблевому ринку лише недавно, вже встигла утворитися сувора класифікація.

Здебільшого вбудовані шафи для спальних кімнат поділяють на такі види:

 • Кутові шафи
 • Дзеркальні шафи
 • Повністю вбудовувані шафи

Щоб зручніше було оцінити кожен вид та зробити правильний вибір, доцільним буде розглянути кожен вид окремо.Кутові шафи

Дуже практична шафа для невеликої кімнати, оскільки місткість у неї така сама, а місця в кімнаті вона займає менше. Все через його незвичайну вигнуту конструкцію, така шафа встановлюється в місцях з поворотом, щоб зберегти вигнуту форму.

Крім своєї практичності, така шафа дивує своїм зовнішнім виглядом. Якщо встановити таку шафу в кімнату з нестандартним плануванням, то можна досягти ідеальної композиції.

Кутові шафи-купе виробляються різними компаніями по всьому світу у величезному тиражі, тому не потрібно боятися, що ви не знайдете саме той екземпляр, який підійшов би вашому інтер’єру. Жодна творча особистість точно не занудьгує і знайде ту шафу, яка її задовольнить.

Дзеркальні шафи

Ще один добрий варіант для установки в невеликих приміщеннях. Це вже було описано вище, вся справа у візуальному розширенні простору завдяки дзеркалам.

Невеликими недоліками такої шафи є небезпека механічних пошкоджень та необхідність постійного догляду.

 • Справді, дзеркальну шафу-купе краще встановлювати саме в тій спальні, де живуть дорослі.
 • Якщо знехтувати цим правилом і поставити подібні меблі в дитячій спальні, то є ризик, що в пориві пустощів дитина просто пошкодить дзеркальну поверхню.
 • Щодо догляду, то тут потрібно постійно протирати дзеркала спеціальним очисником. Види стекол та дзеркал також можуть бути різними.

Можна встановити шафу з матовим склом. Це дуже нестандартне та рідкісне рішення, але естетика подібних меблів вражає уяву. Поверхня дзеркал може бути повністю чистою, винахідливі виробники додають на поверхню різні візерунки, розписи і рисунки.

Не варто боятися такого незвичайного оформлення шаф. Просто однотонні моделі вже не в моді. Навіть якщо ви є прихильником суворого мінімалізму, невелике творче вкраплення в спільний інтер’єр точно не завадить.

Повністю вбудовувані шафи

Шафи, описані вище, були частково вбудованими. Зараз же мова піде про меблі, що повністю вбудовується.Крім того, що це дуже незвичайно виглядає і практично у використанні, шафи такого типу виготовляються з дуже якісних матеріалів.

 • Справа в тому, що таке планування меблів дуже важко підробити та зібрати неякісний аналог із дешевих матеріалів.
 • Саме тому на меблевому ринку практично немає дешевих і неякісних варіантів шаф, що повністю вбудовуються в спальну кімнату.
 • Це веде до того, що всі шафи коштують досить дорого, але вам забезпечена висока якість і довговічність.

Основними матеріалами, що беруть участь у виробництві, є: високоякісний пластик, натуральна деревина різних порід, вуглепластик і так далі.Фото вбудованої шафи в інтер’єрі спальні