Спальня 8 кв. м. (200 фото): найкращі планування та ідеї дизайну для невеликої спальної кімнати.

Спальня 8 кв. м: реальні фото-приклади та готові проекти дизайну в малогабаритній спальній кімнаті + вдалі варіанти розміщення меблів

Близько третини свого життя людина проводить у спальні, тому важливо це приміщення зробити максимально комфортним. Навіть невелике приміщення площею 8 кв. метрів можна перетворити на затишне гніздечко.

Сучасні дизайнери пропонують багато рішень для обігрування таких кімнат. У своїх проектах вони використовують різні стилі оформлення, колірні рішення, планування, розміщення меблів. Дизайнерські хитрощі, що застосовуються, допомагають візуально збільшити площу спальної кімнати, перетворюючи її на райський куточок.

Зміст
 • Стиль оформлення спальні 8 м2

  • Скандинавський стиль
  • Класика
  • Прованс
  • Кантрі
  • Модерн
 • Планування маленької спальні (8 кв. м)

  • Квадратна кімната
  • Вузька спальня
  • Ніші
  • Спальня з лоджією
 • Особливості оздоблення маленької спальні

  • Стіни
  • Стелі
  • Стать
 • Колірне оформлення спальні 8 кв. м.
 • Вибір меблів для маленької спальні
 • Оформлення вікна
 • Джерела освітлення
 • Декор та аксесуари
 • Фото новинок дизайну спальня 8 кв. м.

Стиль оформлення спальні 8 м2

Перед початком оформлення необхідно визначитися із стилем.

Від нього все залежить:

 • Планування;
 • Особливості обробки;
 • Колірне оформлення;
 • Вибір меблів;
 • Оформлення вікна;
 • Палітра текстилю;
 • Підбір джерел освітлення;
 • Вибір елементів декору та аксесуарів.


Дизайнери пропонують кілька варіантів для оформлення маленької спальні.

Скандинавський стиль

Лаконічний та простий стиль ніби створений для маленьких приміщень. Він пропонує не так естетичне оформлення, як функціональне.

Тут кожен предмет меблів та оздоблення має бути раціональним, жоден метр площі не повинен витрачатися марно.

 • Світле тло стін гармонійно поєднується з натуральним текстилем, склом, стильними відкритими стелажами, простими геометричними формами модульних конструкцій з ящиками та полицями.
 • Мінімалізм і світлі тони зорово розширюють метраж приміщення, а розставлені елементи декору на підлозі замість полиць візуально витягують кімнату і збільшують її висоту.


Класика

Класичний стиль обирають любителі розкоші. Для нього характерні стримані тони натурального дерева, бежеві, золотаві, попелясто-рожеві, фісташкові.

Для того щоб не перевантажувати і без того маленький простір, у спальні встановлюють витончені та компактні меблі, з характерною особливістю – м’яким узголів’ям ліжка.

Характерну для стилю ліпнину використовують у мінімальній кількості. У тон загального оформлення підбирають текстиль із атласу, оксамиту, парчі.

Прованс

У малогабаритній спальні затишно виглядає повітряний стиль Прованс. Світлі пастельні тони – кавові, кремові, блідо-рожеві з дрібним малюнком, не обтяжують обмежений простір. Витончені кручені елементи декору роблять його повітряним, ніжним та романтичним.

Кантрі

Для восьмиметрової спальні стиль кантрі підходить якнайкраще. У такій обстановці, де панують натуральні матеріали та яскравий текстиль, добре відпочивати від міської метушні.Модерн

Стилю модерн притаманні плавні та вигнуті лінії, змішування різних стилів. Меблі та декор найчастіше виготовлені з натурального дерева, в текстилі інтерпретується тема флори та фауни.

Планування маленької спальні (8 кв. м)

Залежно від того, чи буде спальня тільки місцем для відпочинку або поєднуватися з функцією кабінету, залежить зонування кімнати та той набір меблів, який буде в ній присутній.

Квадратна кімната

У квадратній кімнаті зі сторонами 3х2.7 м не виникає великих проблем із плануванням. У голові ліжка можна встановити до глухої стіни або стінки меблів у центрі кімнати.

З боків ліжка можуть бути розташовані тумби. В одній із бічних стінок можна розташувати високий пенал, а на протилежній стіні – шафа-купе. У такій кімнаті можна встановити ліжко на подіум, а під ним помістити висувні полиці для постільних речей та одягу.

Вузька спальня

У витягнутій кімнаті ліжко можна розташувати біля стіни, шафа – ближче до вхідних дверей. Для того щоб залишався прохід, всі меблі краще розташовувати вздовж однієї стіни.

Якщо планується зонувати спальню, тоді ліжко ставлять узголів’ям до вікна, а впритул до неї – стелаж. При такому розташуванні до ліжка можна підійти з двох боків, а в другій зоні зробити робоче місце та шафу.

Ніші

Наявність у спальній кімнаті ніш дає можливість збільшити простір за рахунок встановлення в неї ліжка, шафи-купе або вбиральні.


Спальня з лоджією

Перевага такого приміщення в тому, що за рахунок суміщення кімнати з лоджією можна збільшити площу. Достатньо розширити дверний отвір та утеплити лоджію.

Особливості обробки маленької спальні

Оздоблення кімнат має на увазі три поверхні: стіни, стелю, підлогу. Вони повинні бути в одному стилі, гармонувати за текстурою, тоном, співвідноситися з текстилем, меблями.

Найголовнішою умовою підбору матеріалів для обробки кімнати відпочинку – це безпека. Матеріали не повинні містити шкідливі речовини та виділяти токсичні пари.

Стіни

Для обробки стін можуть бути вибрані різні оздоблювальні матеріали:

 • Фарба;
 • Штукатурка;
 • Обшивка дерев’яними панелями;
 • Шпалери;
 • Кам’яна кладка;
 • Пробкові покриття.


Для того, щоб візуально зробити кімнату ширшою, всі ці види покриття повинні бути в світлих тонах. Допускаються окремі контрастні геометричні елементи на шпалерах, це також зорово підвищує кімнату. Їх розміщувати краще біля ліжка.

Такий самий ефект дають шпалери з горизонтальними смугами або цегляною кладкою. Ілюзію продовження спальні та збільшення простору створюють фотошпалери із зображенням балкона, тераси, пейзажу.

Візуально роблять вище стелі малюнки з вертикальними лініями. Ще одним прийомом візуального збільшення кімнати дають поєднання світлих тонів для верхньої частини стін та темніших – для нижніх. Вибирати шпалери потрібно відповідно до вибраного стилю та колірного рішення.

Стеля

Збільшити стелі можуть натяжні глянцеві покриття або дзеркальні натяжні плівки, обрамлені гіпсокартонною рамкою. Дзеркальна ніша над ліжком є ​​елементом декору для розширення меж кімнати.

Багаторівневі стелі у спальні 8 кв. метрів роблять приміщення присадкуватим, тому максимум, що можна зробити – виступ вздовж довжиною стіни із встановленими поворотними софітами або точковими світильниками. Для обробки стелі використовують шпалери, плитку, штукатурку.

Пол

Вибираючи покриття для підлоги, потрібно керуватися вимогами – вони мають бути теплими, красивими, приємними на дотик та екологічними. Підлога повинна відповідати загальному інтер’єру.

Найчастіше для маленької спальні його обробляють ламінатом, паркетом та лінолеумом. Для зорового збільшення приміщення використовують матеріали, які можна укласти діагональним візерунком, або перпендикулярно до вікна.

Також для надання обсягу спальні потрібно відмовитись від темних нюансів. Якщо передбачається застелити килим, тоді він повинен покривати всю підлогу, інакше кімната буде розрізана ілюзорно. Кахельне покриття монтують лише при організації теплої підлоги.

Колірне оформлення спальні 8 кв. м.

Який би стиль не було обрано для спальні 8 кв. метрів, є загальні правила колірного оформлення, які збільшують візуальне приміщення.

 1. Кімната не повинна бути строкатою. Переважно використовувати світлі кольори і пастельні відтінки, а також їх комбінації: молочно-лавандові, пудро-рожеві, м’ятно-кремові, світло-фісташкові, курно-персикові, ніжно-бірюзові.
 2. Теплі відтінки підходять для кімнат, вікна яких виходять на північ, холодних – на південь.
 3. Виграшним у маленькій спальні буде чорно-білий дизайн, в якому повинен переважати білий колір.
 4. Підлога повинна бути темніша за стіни і стелю.
 5. Добре, коли підлога і стеля перегукуються в чомусь за кольором та фактурою.
 6. В області вікна не повинно бути великих візерунків.
 7. Темні кольори надають приміщенню глибини, але зорово не збільшують його.
 8. Яскраві акценти можуть бути присутніми у текстилі.

Вибір меблів для маленької спальні

Маленьку спальню не слід захаращувати меблями. Навіть у найменшій кімнаті, між предметами меблів має бути простір. Головне місце в кімнаті займає ліжко.

Краще зробити вибір на користь ліжка без ніжок, так здаватиметься, що воно займає менше місця. Замість шафи вигідніше поставити комод.Для економії простору тумбочки доцільно замінити на високі стелажі, краще висотою до стелі.

Якщо немає місця для підлогових стелажів, можна використовувати над узголів’ям ліжка навісні полиці. Вбудована шафа-купе з передніми дзеркальними дверцятами візуально подовжують кімнату. Ефектним прийомом для її збільшення є симетрична установка дзеркал з обох боків ліжка.

Оформлення вікна

Занавіски можуть як збільшити розмір кімнати, так і зменшити його. Є кілька рекомендацій дизайнерів для вибору фіранок для маленького приміщення.

 1. Віддавати перевагу однотонним фіранкам, без яскравих малюнків.
 2. Ілюзорно надають об’єму приміщенню широкі горизонтальні смуги.
 3. Складання на завісах звужують розмір кімнати, краще обійтися без них.
 4. Вузьке вікно буде ширшим, якщо встановити довгий стельовий карниз.
 5. Для маленької кімнати гарним рішенням буде придбання римських штор або бамбукових жалюзі.
 6. Франки не повинні зливатися зі шпалерами.
 7. При виборі тканини для фіранок переваги віддавати льону, шовку, бавовні.
 8. Покривала та штори бажано шити з одного матеріалу.

Великі вікна зорово зменшують розмір кімнати, тому фіранки на такі вікна потрібно вішати від стіни до стіни.

Джерела освітлення

У маленькому просторі освітлення відіграє велику роль. Для простору, що здається, рекомендується використовувати 2-3 джерела світла.

 • Візуально роблять кімнату просторішими світлі світильники з прозорими або перфорованими плафонами.
 • Для освітлення будь-якої зони кімнати добре підвісити на стелю люстру з кронштейном, що повертається.
 • Розмір люстри має бути сумісним із розміром спальні.

Доречно використовувати вбудовані світильники, приліжкові світильники, настінні бра, світлодіодні світильники.

Декор та аксесуари

Оскільки приміщення маленьке, не варто його обтяжувати безліччю декоративних елементів. Декор повинен бути корисним та гармонійно поєднуватися зі стилем спальні.Відповідно до обраного стилю доречно повісити над узголів’ям ліжка одну велику картину або кілька маленьких. Їхнє обрамлення не повинно бути темним і масивним.

Дотримуючись основних рекомендацій дизайнерів навіть із маленької спальні, можна створити стильне, сучасне та функціональне місце для відпочинку.

Фото новинок дизайну спальня 8 кв. м.