Спальня в хрущовці: ТОП-150 фото

Спальня у хрущовці: особливості облаштування маленької спальної кімнати + реальні фото проектів з готовим оформленням

Ремонт у квартирі – це дуже трудомісткий процес, який потребує великих витрат абсолютно всіх ресурсів. Починаючи від часу та сил, закінчуючи, зрозуміло, фінансами.

Більшість міст колишнього Радянського Союзу мають величезну кількість житлових комплексів із хрущовок. Історія появи таких забудов досить відома.

За часів, коли при владі в країні стояв Микита Сергійович Хрущов, була гостра необхідність швидко та недорого заселити максимальну кількість робітників. При цьому основним завданням була економія місця.

Тоді з’явилися багатоповерхові квартирні будинки, які так і називали — хрущовка. Після розпаду СРСР ці будинки не стали перебудовувати та реконструювати, за рідкісними винятками у вигляді великих міст та багатих районів.

Такі будинки зроблені трохи незвично, і будова кімнат там теж відрізняється від аналогів. Тому правильне оформлення та ремонт безпосередньо в спальнях, що знаходяться у цих багатоповерхових будинках, відрізняється від загального стандарту.

Якщо ви проживаєте саме в таких будинках, то вам рекомендується ознайомитися з представленим блоком інформації з цієї теми.

Зонування спальні в Хрущовці

Перш ніж приступати до самого ремонту, купівлі всіх необхідних матеріалів, необхідно зробити зразкову схему робіт. Для цього важливо точно і строго визначити зонування кімнати.

Грамотне зонування особливо важливо, якщо ви живете в невеликій кімнаті та місця і так мало.

 • Для того, щоб збільшити простір і приховати цей недолік, існує кілька відомих прийомів.
 • Всі вони поділяються на дві групи: практичні та візуальні.
 • Перший вид націлений на те, щоб максимально вигідно геометрично розподілити всі меблі в кімнаті.
 • Результат буде видно, оскільки часто буває, що кімната середніх розмірів так невміло заставлена ​​меблями, що майже немає вільного місця.
 • Такого не можна допускати. З конкретних порад такого роду можна виділити перестановку дивану чи ліжка. Її можна закрити щільними портьєрами.


Існує й інший спосіб практичного зонування – розділення однієї кімнати на дві за допомогою спеціальної перегородки. Їх навряд чи знайдеш у готовому вигляді, слід замовляти та викликати фахівців із встановлення такої перегородки у квартиру.

Але вкладення бюджету в цей елемент інтер’єру явно виправдані, підсумкова композиція виглядає вкрай багато і респектабельно. Виготовляються перегородки, найчастіше, із гіпсокартону, але є й фанерні екземпляри.

Особливої ​​різниці немає, вибір матеріалу можете здійснювати виходячи з власних уподобань.

Другий вид зонування – візуальне. Воно не дасть якогось практичного ефекту, але створює враження більшого простору в кімнаті. Найвідомішим прикладом є додавання до загальної композиції білих елементів інтер’єру. Білий колір додасть глибини кімнаті та візуально зробить її просторішою.

Вибір ліжка для спальні

Центральним елементом у будь-якій спальній кімнаті є ліжко. Саме тому її вибором не варто нехтувати. У сучасному дизайнерському світі існує дуже багато рішень, пов’язаних із оригінальним оформленням ліжка у спальній кімнаті. Доцільно буде окремо і детальніше розглянути найголовніші.

Подіум

Цей елемент декору поширюється не лише на ліжко, деякі подіуми захоплюють ще й диван, якщо він присутній у спальній кімнаті. Правду кажучи, вся суть цього дизайнерського елемента описана в його назві.

 • Посередині кімнати встановлює невеликий подіум, приєднаний до ліжка.
 • На піднесенні може встановлюватися диван з невеликим журнальним столиком.
 • Це досить нове дизайнерське рішення, але дуже перспективне.


Щоб докладніше ознайомитись, рекомендується ознайомитись із фотографіями спальних кімнат, виконаних у такому стилі. В цілому, ідеально підійде для людей з великим бюджетом та любителів експериментів в інтер’єрі.

Розкладне ліжко

Це таке ліжко, яке ідеально підходить для дуже маленьких спальних кімнат. Основна ідея полягає в тому, що на звороті фасаду шафи-купе закріплюється ліжко, яке складається і розкладається. Виглядає дуже сучасно.

Таке дизайнерське рішення з’явилося і узвичаїлося завдяки різкому зростанню популярності хай-текка.

Розкладне ліжко дуже часто плутають з диваном трансформером, але це докорінно неправильно.

 • Диван-трансформер у складеному стані все одно займає місце, тоді як ліжко абсолютно не видно.
 • Загалом це вкрай цікаве та практичне рішення для маленьких приміщень.
 • Єдина вада криється у вартості. Всі фахівці, які якісно роблять монтаж розкладного ліжка, беруть за свою велику суму.
 • Тому вдаватися до реалізації даного дизайнерського рішення має сенс тільки якщо ви маєте в своєму розпорядженні великий бюджет.

Дзеркала

Правильно встановити дзеркала не дуже складно, але потрібно знати, як це робити. Тут не потрібно сильно заглиблюватися в предмет та вивчати закони оптики, просто варто пам’ятати кілька основних правил.

По-перше, якщо ваша спальна кімната маленька, що найчастіше і буває у хрущовках, хорошим варіантом буде встановити велике дзеркало на стіну, до якої примикає ліжко. Це створить візуальне збільшення усієї кімнати, оскільки у дзеркалі буде відображатися вся обстановка.

Ефект буде ще сильнішим, якщо вся спальня зроблена в білих тонах. Головне, слід пам’ятати, що дзеркала не повинні дивитися одне на одного. Це створить оптичний резонанс і загальна картина дуже зіпсується.

Фотошпалери

Ще одним непоганим способом доповнення інтер’єру буде нанесення фотошпалер.Звичайні паперові шпалери, зрозуміло, не втратили своєї актуальності, але іноді хочеться спробувати щось нове.

Замовити фотошпалери досить просто, їх виробляють на замовлення практично в будь-якому будівельному магазині, навіть якщо ви живете у невеликому місті.

До того ж, можна замовити індивідуальний малюнок на шпалерах, що додасть унікальності вашому інтер’єру.Фото новинок дизайну спальні у квартирі-хрущовці