Спальня 13 кв. м. – 150 фото реальних прикладів дизайну, планувань та незвичайних поєднань в інтерєрі спальної кімнати

Спальня 13 кв. м: новинки дизайну та приклади гарного оформлення інтер’єру. 150 фото вдалих планувань, зонування та поєднання

Зробити гарний дизайн у спальні 13 кв. мені складно. У кімнаті такої площі достатньо місця для втілення різних ідей. При цьому не треба замахуватися на варіанти, що потребують особливого простору.

Визначитись з варіантом дизайну, зробити планування та правильне втілення задуманого легко, орієнтуючись на поради дизайнерів.

Головні принципи оформлення правильної спальні

Для створення правильного інтер’єру спальні треба постаратися особливо. Це приміщення потребує атмосфери, яка допоможе розслабитися, відпочити. Кожен сам визначає особливості того інтер’єру, який буде йому комфортним та приємним.

Затишок у приміщенні створюють у різний спосіб. Це не лише використання текстилю, та й дизайн всієї кімнати. За допомогою кольору, матеріалів обробки, малюнку та інших складових ремонту можна створити певний настрій.


Не треба забувати про зручність простору. В інтер’єрі має бути все, що потрібно для сну, відпочинку і супутніх призначенню приміщення справ.

Особливості оформлення спальні 13 кв. м.

Для спальні 13 кв. м немає істотних обмежень під час ремонту. Тут можна використовувати будь-які фарби, розставити необхідні меблі. Усі нюанси оформлення залежать лише від конкретних обставин:

 • кімната може мати складну для дизайну форму;
 • архітектурні особливості потребують уваги;
 • завданням є створити кілька функціональних зон.


Відштовхуючись від наявних даних, виконують планування. Саме на цьому етапі закладають усі нюанси оформлення території. Під час виконання дизайн-проекту враховують як інженерні, так і естетичні особливості ремонту.

На що звертають максимум уваги

Кожна деталь ремонту важлива, але є моменти, на які треба звернути більше уваги. Тільки в цьому випадку кімната на вигляд і відчуття відповідатиме запитам.

Колірна гама

Для оформлення кімнати невеликого розміру найкраще використовувати світлі фарби. Найкращим рішенням стане монохромний інтер’єр. Можна виконати оформлення в єдиній гамі, але за допомогою кількох близьких відтінків.

 • Якщо кімната вікнами виходить на північ або захід, то краще віддати перевагу тону холодного спектру. Вони зорово розширюють простір.
 • Для оформлення кімнати 13 кв. м можна використовувати яскраві і навіть темні фарби, але краще їх комбінувати з тонами світлих гам.
 • Якщо однотонний дизайн не подобається, то можна додати малюнок.


Краще віддавати перевагу смужкам, спокійним природним мотивам або простим орнаментам. Відмінно доповнять простір фотошпалери з тривимірною картинкою, що розширює простір.

Способи обробки поверхонь

Для обробки всіх поверхонь використовують матеріали, які будуть зорово збільшувати простір, а, навпаки, приховувати в процесі ремонту площу в кімнаті 13 кв. м небажано.

 • Говорячи про стелю, краще вибирати натяжні полотна з глянсовою поверхнею.
 • Це можуть бути як білі, і кольорові варіанти. Потрібно розуміти, що з фарбами треба бути обережнішими.
 • У випадку зі стелею завжди краще вибрати класику. Дизайн стін має важливе значення в інтер’єрі.
 • У спальні їх краще оформити за допомогою шпалер. Найкраще підійдуть традиційні паперові або флізелінові.
 • Ви можете вибрати варіант під фарбування. Не виключено використання пробкових, тканинних або фотошпалер.


Підійде також обробка дрібнозернистою декоративною штукатуркою. Матеріали можна комбінувати. На підлогу найкраще постелити паркет. Це є універсальним рішенням. Поверх дерев’яного оздоблення завжди можна покласти килим.

При бажанні можна відразу обробити поверхню по всій площі кімнати ковроліном. Це популярне та актуальне рішення для спальні.

Освітлення спальні 13 кв. м.

Важливо подбати про організацію освітлення у спальні 13 кв. м. Тут можна використовувати традиційну люстру по центру плюс невеликі джерела світла за функціональними зонами.

Головну роль не треба відводити складній конструкції. Найкраще використовувати лаконічний світильник.

 • Від джерела світла у вигляді класичної люстри можна зовсім відмовитися.
 • У цьому випадку по периметру кімнати організують однорідне підсвічування.
 • Найкраще рішення — монтаж системи освітлення спільно зі стельовою конструкцією.


Тонкощі меблювання приміщення

Уважніше доведеться поставитися до меблювання спальні 13 кв. м. Великі предмети яскравих або темних тонів краще не використовувати. Ідеальним рішенням стануть меблі простих форм, світлих відтінків.

 • Такі предмети ніби розчиняються в просторі, не впливають на інтер’єр.
 • Доречно у невеликому приміщенні використання речей з кількома функціями одночасно.
 • Це може бути ліжко з ящиками для білизни, шафа-купе із дзеркалом. Бажана відсутність великої кількості декоративних елементів на самих предметах.


Чим простіше меблі, тим легше сприймається цілісна картина інтер’єру.

Текстиль для невеликої спальні

У будь-якій спальні текстиль виконує одну з провідних ролей. Насамперед увагу звертають на штори, як активну частину інтер’єру. Перевагу краще віддавати лаконічним варіаціям.

 • Відсутність складних ламбрекенів, підхватів, рюшів та бахроми стане пріоритетом.
 • Для естетики можна повісити повітряний тюль, а для затемнення використовувати сучасні рулонні або римські полотна.
 • Крім штор багато уваги приділяють покривалу. Воно має гармоніювати з оздобленням вікна, вписуватися в загальну картину дизайну.


Оформлення покривала має відповідати загальній стилістичній концепції кімнати. Аналогічний підхід використовують, вибираючи приліжкові килимки, інші елементи текстильного оздоблення кімнати, що знаходяться на увазі.

Додаткові деталі інтер’єру

Присутність, кількість, дизайн аксесуарів в інтер’єрі спальні 13 кв. м залежить від обраної стилістики оформлення кімнати. У будь-якому випадку безліч дрібниць краще виключити.

Декор краще розосередити по всій площі кімнати, що створить враження доречної наповненості додатковими предметами.

Спальня 13 кв. м – гарне поле для фантазії дизайнера. Тут легко можна створити зручну, естетично привабливу обстановку.


Вдасться вигадати і правильно втілити безліч ідей, бажаючи оформити для себе таку кімнату, якщо орієнтуватися на підказки знавців дизайну.

Фото дизайну спальні 13 кв. м.