Інтерєр маленької спальні: реальні фото приклади та новинки дизайну, планувань, розміщення меблів у спальні невеликого розміру

Інтер’єр маленької спальні: добірка кращих ідей та планувань у спальні маленького розміру (135 фото готових проектів)

Більшість квартир мають невеликі спальні, що потребує грамотного розміщення всіх предметів. При вмілому підході це приміщення можна зробити просторим, затишним та зручно розташувати систему зберігання речей.

Особливості облаштування маленької спальні

Маленька спальня вимагає трьох основних моментів:

  • Візуальне збільшення простору
  • Розстановка предметів так, щоб вони не заважали господарям
  • Організації зберігання необхідних речей
Візуально збільшити кімнату можна за допомогою класичних прийомів:

  • Використання світлих тонів: пастельних кольорів, рожевого, блакитного, вершкового, білого.
  • Використання глянсових поверхонь: шафи з блискучим поліруванням, перламутрові шпалери.
  • Застосування великої кількості дзеркал.Проте з дзеркалами варто бути акуратнішими, тому що в дзеркалі не повинна відображатися спляча людина. Також краще не розміщувати дзеркало так, щоб у ньому можна було побачити себе одразу після сну.

При розміщенні меблів слід в першу чергу враховувати розташування ліжка. Вона повинна бути встановлена ​​так, що поряд з нею був прохід не менше 50-70 см, інакше ноги часто ударятимуться про кут ліжка.

Голов’я ліжка слід розташовувати так, щоб з цієї точки була видна вся кімната і вхідні двері. Це буде давати комфорт і почуття безпеки під час перебування в ліжку.


Для грамотної організації зберігання речей можна використовувати різні прийоми:

  • Використання підкроватного простору. Для цього слід купувати ліжко зі спеціальним підйомним механізмом та ящиками для речей. Від якості підйомного механізму залежить зручність та частота використання цього простору.
  • Для зберігання дрібних речей варто використовувати відкриті навісні полиці. Вони допоможуть розмістити предмети в кімнаті, і при цьому не створюватимуть відчуття захаращення.
  • Ще один спосіб організувати зберігання речей – це розміщення комода. Комод дозволяє розмістити все необхідне та не приховує простір. На ньому можна встановити дзеркало, що ще більше розширить приміщення.

Приліжкові тумбочки в такій спальні можуть бути трохи меншими і без дверцят. Це дозволить створити відчуття відкритого простору.