Спальня 9 кв. м. – 165 фото ідей та найкращих новинок дизайну в сучасному стилі оформлення інтерєру + планування, зонування, поєднання

Спальня 9 кв. м. – дизайн маленької спальної кімнати площею 9 кв. м. Поради щодо вибору оформлення та стильного поєднання

Присутність спальні 9 кв. м – не рідкість. Зазвичай приміщенню для сну намагаються виділяти найменший простір. На малій площі вдасться розмістити все необхідне, створити відповідний рівень комфорту, якщо розумно взятися за справу.

Увага до порад дизайнерів прискорить цей процес, допоможе знайти правильний шлях до результату.

На що звертають увагу при виборі дизайну

Спальня площею 9 кв. м – приміщення достатньої площі. На території такого розміру можна створити зручний та красивий інтер’єр. Каменем спотикання можуть стати особливості кімнати.

До них відносять:

 • Форму приміщення, наявність архітектурних особливостей;
 • Кількість, розташування дверей, вікон;
 • Необхідність виконання територією додаткових ролей.

Увага також звертають на природне освітлення, орієнтацію у просторі, присутність виходу на балкон та інші нюанси. Кожна дрібниця може вплинути. Не менший інтерес представляє характер спальні та передбачувана активність її використання.


Як визначитися зі стилістикою інтер’єру

Враховуючи наявність скромної площі, як стиль інтер’єру краще вибирати варіанти, адаптовані до невеликого простору.

Насамперед це мінімалізм та інші стилі, що підтримують його принципи.

Залежно від вектора особисті переваги нерідко вибирають:

 • Еко стиль;
 • Лофт;
 • Хай-тек;
 • Прованс;
 • Скандинавський напрямок.

Всі ці варіанти знаходяться на піку моди, виявляться доречними для невеликої, сучасно оформленої кімнати. Не виключено розглянути інші стилі, але рішення, які потребують простору, доведеться одразу виключити.

Принципи оформлення маленької спальні

Під час оформлення невеликого приміщення правильно використовувати принципи зорового збільшення простору. Це робота з кольором, фактурою, освітленням та іншими елементами інтер’єру.

Колірна схема

Максимум уваги при оформленні маленької кімнати звертають на колірну гаму, що використовується. Не можна зупиняти вибір на темних або яскравих фарбах для фону.

 • Максимум кімнати має бути оформлений у світлих тонах. Це не обов’язково чисто білий колір.
 • З ним інтер’єр часто стає надто стерильним та нудним на вигляд. Можна використовувати будь-які спокійні або пастельні відтінки.
 • Популярність належить бежевому, сірому, персиковому та іншим аналогічним фарбам.

Для фону доцільно використовувати універсальні нейтральні тони. Як акценти можлива присутність більш насичених фарб. Вони можуть розташовуватися як у вигляді малюнка на шпалерах та інших оздоблювальних матеріалах, так і вводитися з меблями, аксесуарами.
Малюнок, фактура та інші елементи декору

Під час оформлення спальні не рекомендується використовувати агресивні принти. Тим більше, якщо вони оформлені у темній гамі. Для маленької кімнати це є максимально актуальним.

 • У невеликому просторі також не доречні дрібні монотонні малюнки та великі розгонисті орнаменти.
 • У всьому цьому краще знайти золоту середину. Найактуальнішим варіантом стануть смужки.
 • Вони здатні зорово збільшити простір. Непогано із завданням справляються фотошпалери із тривимірними картинками.
 • З фактурою, як і з малюнками, треба бути обережнішим. Неправильний вибір може негативно вплинути на сприйняття простору.

У маленьких кімнатах малюнок, фактуру краще розташовувати на стінах, а для стелі та підлоги використовувати матеріали стандартного зовнішнього вигляду.

Увага до освітлення

Незважаючи на те, що спальня часто використовується виключно для нічного відпочинку, правильно організувати в ній освітлення дуже важливо. Особливо, коли йдеться про кімнату 9 кв. м. Насамперед дбають про оформлення вікна.

 • Роль регулятора світлового потоку зазвичай відводиться шторам.
 • Вигляд текстильного обрамлення вікна вибирають, орієнтуючись на стиль приміщення.
 • У більшості випадків у спальні актуальна присутність традиційного текстилю у вигляді тюлю та штор.
 • Додатково у спальні організують центральне штучне освітлення.
 • До нього вважають за краще додавати локальні нічники біля ліжка, а також малопотужні джерела світла в зонах, які потребують такого доповнення.

Розрізнені світлові прилади можна замінити на підсвічування по периметру або в місцях, які потребують такої функції.

Ідеї оформлення різних спалень 9 кв. м.

У спальні 9 кв. м може бути різне планування. Такі кімнати найчастіше присутні у хрущовках з подачі інженерів, а також можуть з’являтися внаслідок перепланування.
Інтер’єр стандартної квадратної кімнати

Оформити спальню стандартної квадратної форми найпростіше. Тут не треба особливо замислюватись про розширення простору. Достатньо за основу оформлення взяти спокійний відтінок.

На стінах можна виконати комбінацію фарб, але не треба забувати про помірність та правила поєднання кольорів. Меблі в такій кімнаті можна розмістити будь-яким зручним способом. Жодних серйозних обмежень при оформленні спальні такого формату немає.

Особливості дизайну витягнутої спальні

Часто під спальню відводять саму невдало сплановану кімнату. Нерідко це вузьке приміщення, розуміння як оформити яке є не у кожного. Візуально розширити простір тут просто необхідно.

 • Для цього можна використовувати фотошпалери з ефектом присутності.
 • Допоможуть також звичайні шпалери з малюнком у вигляді горизонтальних смуг.
 • Більшість простору кімнати тут займе ліжко.
 • По можливості в інтер’єр вписують інші предмети меблів.

Оформлення кімнати без вікна

Спальня 9 кв. м може бути без вікна, якщо це результат перепланування. Незважаючи на це, оформити кімнату можна без шкоди для комфорту. У цьому випадку доведеться особливо подбати про освітлення.

Зазвичай центральна люстра не обмежується. Найкращим рішенням стане виконання підсвічування по всьому периметру кімнати. У крайньому випадку освітлювальні прилади встановлюють локально в зонах. В іншому все залежить від форми та інших особливостей простору.

Дизайн спальні з нішою

Буває, що спальня невеликого розміру додатково ускладнена архітектурними особливостями. Зазвичай, таким унікальним штрихом стає ніша. Вона може стати чудовим місцем для шафи або ліжка.

Все залежить від параметрів цієї освіти. Найчастіше на 9 метрах ніша має невеликі розміри, може бути функціональним або декоративним об’єктом.

Спальню площею 9 квадратів можна назвати стандартом. Така площа є типовою для кімнати відпочинку. Оформлення території тут залежить від багатьох факторів, але загалом не потребує особливих зусиль.

Фото новинок дизайну спальні 9 кв. м.