Рейкова стеля у ванній (130 фото): види, приклади монтажних робіт

Рейкова стеля у ванній: оптимальні поєднання матеріалів, правила монтажу, фото стильних варіантів застосування

Рекова стеля у ванній кімнаті має відразу кілька функціональних переваг. Насамперед він дозволяє не вирівнювати поверхню стелі, а просто приховати всі нерівності, створивши рівну поверхню.

Крім того, завдяки підвісній конструкції з’являється можливість використання вбудованих освітлювальних приладів, які значно економлять простір.

Існує кілька різновидів, такі як натяжні конструкції, гіпсокартонні. Якщо недостатньо досвіду в цьому напрямку, можна розпочати з установки рейкової стелі у ванній своїми руками.

Різновиди

Спочатку використовувалася звичайна дерев’яна вагонка. Після цього стали використовуватися напрямні, створені з алюмінію та пластику, тому що вони більш надійні.

На фото рейкової стелі у ванній видно, що найчастіше застосовуються вузькі та довгасті види матеріалу, їх зручніше монтувати в єдину конструкцію.

Після того, як на ринку з’явилися зручніші пластикові моделі, суттєво розширився асортимент, завдяки цьому стало можливо зробити конструкцію унікальною.

Найчастіше застосовується пластик, тому що він не схильний до іржі..

Монтаж своїми руками

Встановлення рейкової стелі у ванній кімнаті не займає багато часу. Необхідно лише уважно ознайомитись з покроковою інструкцією, приготувати витратні матеріали та інструменти. Розглянемо детальну інструкцію, яка буде корисна початківцям у цьому напрямку.

Зверніть увагу, порядок та умови монтажу однакові, незалежно від того, використовуються пластикові напрямні або алюмінієві, це не має значення.

Вибір моменту

При здійсненні ремонтних робіт часто дотримуються принципу «знизу — вгору». Так зручніше, до того ж, не потрібно буде повертатися кілька разів до інших робіт.

Таким чином, якщо планується повний ремонт ванної кімнати, зведення підвісної стельової конструкції має займати останнє місце і виконуватись фактично після всіх робіт.

Якщо прийнято рішення здійснити лише косметичний ремонт стелі, можна фактично відразу приступати до роботи. Спочатку необхідно зняти старе стельове покриття і позбавитися всіх залишків, щоб нове покриття стало ідеально.

Підготовка до монтажу

Для монтажу рейкових стель у ванній кімнаті необхідний перелік матеріалів та інструментів:

 • Маркер
 • Рулетка
 • Будівельний рівень (рекомендується використовувати лазерний)
 • Кутник

Цього буде достатньо, щоб звести якісну підвісну конструкцію.

 1. Спершу потрібно розпочати монтаж напрямного профілю.
 2. Він буде розташований під стелею, по периметру всієї кімнати, для цього потрібно точно вирахувати висоту конструкції, щоб профіль ідеально підійшов.
 3. В якості підказки можна використовувати верхній рівень керамічної плитки, її край буде орієнтиром висоти, на якій слід встановлювати конструкцію.
 4. Цього буде цілком достатньо також і для розміщення вбудованих освітлювальних приладів, таких як точкові світильники або периметральне підсвічування.
 5. У тому випадку, якщо на стінах не плитка, а будь-який інший матеріал, то відлік необхідно починати від підлоги.
 6. Це зумовлено тим, що стельові панелі можуть лежати нерівно.
 7. Якщо починати відлік від них, можна побудувати неправильну, криву конструкцію, яка, до того ж, буде небезпечною.

Крім зазначених інструментів також можуть знадобитися ножиці по металу, якщо вирішено використати алюмінієвий профіль.

Розглядаючи ціни на рейкову стелю у ванній кімнаті необхідно закладати у свої розрахунки невеликий припуск. Це робиться на той випадок, якщо буде допущена помилка, таким чином, буде запас матеріалу, який дозволить цю помилку нівелювати.

Монтаж рейкової стелі

Після того, як усе буде підготовлено, слід розпочати розміщення профілю під стелею. Для цього використовуються дюбелі, якщо вирішено використовувати алюмінієві напрямні.

Розміщувати конструкцію рекомендується на відстані від 10 до 20 см. Це середній параметр для середньої ванни.

 1. Якщо розташувати конструкцію нижче, кімната здаватиметься тісною, внаслідок чого користуватися нею буде незручно.
 2. Перед проведенням монтажу потрібно перевірити точність проведених розрахунків, для цього використовується рівень, бажано лазерний, тому що він більш точний і зручніше ним користуватися.
 3. Основний профіль потрібно розділити на відрізки, чия довжина дорівнюватиме довжині стін, після чого профіль укладається поверх кахельної плитки.
 4. При цьому потрібно стежити, щоб профіль був під зріз плиток, тому що це диктує використання інших інструментів, замість перфоратора буде потрібно дриль.
 5. Зрештою вийде рамка, що ідеально підходить за розмірами стін. Вона служить опорною конструкцією для розміщення рейок, також виконує функцію декору, приховуючи стелі.
 6. Після цього встановлюються траверси та підвіси. Підвіси є пластинами з металу, на них буде здійснюватися кріплення шин.
 7. Їх потрібно зафіксувати на стелі, просвердлюючи отвори під дюбелі.

У отримані отвори забиваються дюбеля, після чого вставляється 2 шурупи, їх необхідно закрутити за допомогою викрутки або шуруповерта. Після того, як підвіси будуть надійно закріплені, обидва кінці потрібно загнути вниз.

Між кінцями, що вийшли, будуть знаходитися траверси, це шини, на які будуть встановлюватися стельові панелі.

Після того, як шини будуть встановлені, можна розпаковувати облицювальний матеріал. Зверніть увагу, якщо довжини шини не вистачає, її потрібно наростити за допомогою монтажу додаткового підвісу.

Тільки тоді, коли основна частина конструкції буде готова, можна розпаковувати облицювальний матеріал. Раніше це робити не рекомендується, тому що є ризик пошкодити облицювальне покриття. Воно може бути у вигляді класичного лаку або плівки, існують різновиди з принтами, які дозволяють створити малюнок на стелі.

Фото рейкової стелі у ванній