Оздоблення стелі у ванній: вибір матеріалів обробки. Поради, яку стелю краще зробити, 125 фото прикладів

Оздоблення стелі у ванній – огляд найпопулярніших рішень в оформленні стелі (фото кращих робіт)

Гарна стеля у ванній стане завершальним штрихом правильно зробленого ремонту. Сучасний асортимент матеріалів дозволяє задовольнити найсміливіші дизайнерські фантазії, зробити ванну унікальною та неповторною.

Здавна стелі у ванній білили звичайним вапном, зрідка фарбували масляною фарбою. З розвитком технологій найчастіше стали використовуватися водоемульсійні та акрилові фарби, їх легко затонувати в будь-який колір, вони не дорогі і не вимагають особливої ​​технології в нанесенні.

Види матеріалів для стелі

Крім фарб, часто використовують таке оздоблення:

 • Стельові балки, якщо будинок і ванна виконані в сільському, прованс або рустикальному стилі;
 • Лепніну – стиль ампір, ренесанс, арт-деко або англійський стиль;
 • Плитка;
 • Натяжні стелі – всі сучасні стилі;
 • Самоклійні плівки або вологостійкі шпалери;
 • Панелі ПВХ.
Способи обробки стель у ванній

Перший спосіб обробки стелі у ванній, який зазвичай спадає на думку, – це пофарбувати його фарбою. Однак слід зазначити, що оскільки у ванній кімнаті дуже волого, звичайні фарби можуть не підійти.

Тому краще вибирати фарбу, призначену для фарбування стін у приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, що містить іони срібла для запобігання росту цвілі).

 • Надзвичайно ефектний спосіб обробки стелі у ванній – використання стельових балок. Якщо вони виготовлені з натурального дерева, вони привнесуть до інтер’єру дихання сільської легкості. У фото стелі у ванній кімнаті в сучасному інтер’єрі вони додають тепла і стануть інтригуючим акцентом.
 • У ванних кімнатах, оформлених у класичному, англійському чи гламурному стилі, незамінна ліпнина. Вона привнесе до інтер’єру елегантну елегантність. Ліпнину можна використовувати тільки для акценту на краях стелі або виконати великий декоративний мотив у вигляді карнизів і розеток, що повторюються по всій поверхні.
 • Гарним рішенням для стелі у ванній кімнаті є панелі ПВХ, які показують високу стійкість до вологи, а також дозволяють встановлювати різні типи освітлювальних приладів. Однак їх недоліком може бути «пластичний» зовнішній вигляд.

Підвісна стеля у ванній останнім часом стала справжнім хітом і не дивно.Це не лише ефективно, а й практично. У таких випадках використовують алюмінієві профілі, на які потім кріплять гіпсокартон.

Таке рішення дозволяє приховати вентиляційні пристрої, кабелі або труби. Більш того, конструкція підвісної стелі також дозволяє ввести цікаве освітлення, оптично надаючи приміщенню форму (наприклад, розділяючи господарські зони).

Натяжна стеля — цікава альтернатива підвісній стелі. Хоча візуальні ефекти обох рішень тут схожі, у випадку з натяжною стелею немає необхідності робити каркаси та конструкції з гіпсокартону. Натяжна стеля також дозволяє приховати будь-які тріщини, нерівності чи монтажні труби, кабелі та інші конструкції.

Технології обробки

Фарбування фарбою

 • Забарвлення стелі фарбою – одне з найпростіших будівельних рішень.
 • Багато хто вважає за краще фарбувати стелю у ванній білій фарбі.
 • Цей колір є універсальним, дозволяє зорово збільшити інтер’єр.
 • Однак хочеться використовувати всю величезну різноманітність фарб у магазинах, поєднати з обробкою ліпниною або ПВХ-панелями.

Основними вимогами до фарбування є:

 • Фарба для фарбування стелі у ванній повинна протидіяти зростанню цвілі,
 • ПВХ або керамічна плитка на стелі у ванній, розташована трохи вище душа, захистить цю частину від намокання;
 • Фарбу краще використовувати водоемульсійну, акрилову або з іонами срібла, щоб запобігти розмноженню бактерій та цвілі.
Підвісна стеля у ванній

Підвісна стеля у ванній – це не тільки дуже модно, але й практично. Як ми вже згадували, він дозволяє маскувати непривабливі кабелі та конструкції. До того ж, ціна на необхідні матеріали невисока, а монтаж натяжної стелі виконати нескладно.

 • Для виготовлення стелі з гіпсокартону у ванній потрібні водонепроникні плити, позначені символом ГКБІ, трохи більшої товщини (12,5 мм).
 • Також слід пам’ятати, хоча такі панелі призначені для установки в приміщеннях з підвищеною вологістю, вони не підходять для використання в місцях, які піддаються прямому контакту з водою.
 • Тому натяжну стелю встановлюють у високих ванних кімнатах, де гіпсокартонні плити будуть на великій відстані від джерел води.

Натяжна стеля дозволяє приховати нерівності поверхні, а також всі типи інсталяцій та кабелів. На дотик він нагадує натягнуту мембрану і є гнучкий прозорий ПВХ-матеріал, що відстібається на профілі.

Така стеля може бути освітлена, з тематикою зоряного неба або з принтом (фото, вибране з фотобанку, або ваше власне фото). Тут слід додати, що натяжні стелі з відповідним освітленням також можуть виступати як основне джерело світла у ванній. Вони не вимагають фарбування, тільки протираються від пилу.

На відміну від гіпсокартонної стелі, натяжна стеля знижує висоту кімнати всього на 3 см. Використовуючи сріблясту або дзеркальну ПВХ-плівку, ми можемо оптично збільшити кімнату. Це рішення підходить і для маленької ванної кімнати в багатоквартирному будинку.

Натяжна стеля забезпечує ідеально рівну поверхню, стійка до вологи, дуже легка. Його декоративна функція є унікальною. Завдяки підсвічуванню одноколірними або різнобарвними світлодіодними стрічками він дозволяє досягти казкового неповторного ефекту.

ПВХ-панелі у ванній

Одна з переваг ПВХ-панелей — невисока ціна. Вони дуже декоративні, кількість малюнків на вибір давно більше сотні і можуть використовуватися в композиціях різних стилів.

Найкрасивіше вони виглядають у класичному, англійському та гламурному стилях.

Панелі з ПВХ для ванної покриті плівкою, завдяки чому вони не тільки стійкі до вологи, але й потребують регулярного протирання. Як ми вже згадували раніше, вони також виконують ізолюючу функцію, а також маскують невеликі нерівності на поверхні стелі.

Такі панелі через деякий час починають темніти і жовтіти.

Вартості та недоліки обробки стелі ПВХ-панелями:

 • Доступні в багатьох кольорах та візерунках;
 • Ідеально доповнюють дизайнерські рішення;
 • Маскують нерівності на стелі,
 • Водонепроникні;
 • Через деякий час вони можуть пожовтіти.

Панелі ПВХ легко монтувати та чистити. Вони стійкі до вологи і підходять для використання навіть у маленькій ванній кімнаті з поганою вентиляцією. Вони також дозволяють експериментувати з освітленням, оскільки їх можна оснастити різними типами світильників, що вбудовуються.

Фото ідей для обробки стелі у ванній