Душова з плитки своїми руками поетапно: інструкція збирання та монтажу кабіни. Пристрій, схеми, оптимальні розміри (120 фото-прикладів)

Душова з плитки своїми руками поетапно від А до Я: рекомендації, як зробити кабіну з піддоном та без + схема монтажу та розкладки

Душеві кабінки користуються великою популярністю, особливо у невеликих приміщеннях. Адже дійсно, розміщення душової кабіни для маленької ванни – єдиний варіант повноцінно обладнати цю кімнату. Кабінку можна купити в магазині або зробити самостійно.

Існує велика кількість можливих способів самостійного збирання душової кабіни. Одним із найоптимальніших варіантів буде використовувати керамічну плитку для внутрішнього та зовнішнього облицювання. Її використовують для облицювання стін та підлоги ванною вже досить давно.

Плитка чудово справляється з постійним впливом вологи і чудово зберігає тепло всередині приміщення, тому що в ній немає часу, через які вона могла б випускати тепло. Крім того, вона багатогранна як у колірній палітрі, так і формах, розмірах.

Затребуваність

Незважаючи на те, що сьогодні у продажу можна знайти душову кабіну фактично на будь-який смак, саморобні екземпляри також користуються популярністю.

Це обумовлено тим, що прийнятні за вартістю моделі виконані не надійно, із крихких матеріалів, в основному з дешевого пластику.

Така конструкція не зможе довгий час залишатися незмінною, вже через кілька місяців почнуться проблеми.

Надійні та міцні моделі в магазинах коштують досить дорого, саме з цієї причини саморобні кабіни такі популярні. Вартість формується тільки з ціни за матеріали, тому що всі роботи виконуються самостійно.

Переваги душової плитки

Самодельна душова кабіна з плитки має цілу масу переваг, які варто розглянути.


  • Плитка це дуже просте та надійне рішення для оформлення душової кабіни. Вона відносно дешева, має велику кількість варіацій на ринку, що дозволяє підібрати оптимальний варіант
  • За плиткою легко доглядати, так як вона не має пористих поверхонь і фактично глянсова і ідеально рівна, її досить просто протерти вологою ганчіркою з миючим засобом, якщо в цьому буде необхідність
  • Можливість створити унікальний дизайн не тільки зовні кабіни, а й усередині, за допомогою використання різних видів керамічної плитки, різних кольорів та розмірів\
  • Високий рівень безпеки, плитка не проводить електроструму, крім того відмінно захищає стіни від впливу вологи і дуже стійка до механічних впливів.Тому її майже завжди використовують для оздоблення ванної кімнати.


Недоліків небагато, тому що плитка є фактично ідеальним варіантом для оформлення душової кабіни та ванної кімнати загалом. Дуже часто відзначають погану звукоізоляцію матеріалу.

Однак цей недолік дуже легко виправляється шляхом укладання додаткового шару шумоізоляції під плитку, це не дорого та швидко.

Також багатьох не влаштовує той факт, що плитка досить холодна поверхня, і приймати душ стоячи ногами на холодній підлозі буде неприємно. Тут варто зазначити, що поверхня плитки дуже швидко нагрівається під впливом теплої води. Крім того, якщо це буде необхідно, під неї можна встановити систему теплої підлоги.

Особливості конструкції

Якщо прийнято рішення самостійно зводити душову кабіну, варто зазначити, що є лише 3 можливі варіанти, на які варто спиратися. Перший, очевидний, це придбати вже готовий піддон, на основі якого продовжувати зведення душової кабіни. Також можна зробити конструкцію на трапі або на саморобному піддоні.

Вибір певного варіанту повністю залежить від будівельних навичок та знань, розглянемо кожен з них окремо.

Готовий піддон

У тому випадку, якщо просто хочеться внести різноманітність у дизайн ванної кімнати, але при цьому немає великої кількості часу, щоб все робити самостійно, ідеально підійде готовий піддон.

У будівельних магазинах представлений широкий вибір цього елемента душової кабіни. Можна вибрати класичний білий варіант, або віддати перевагу стилізації під цеглу або камінь, кому що до вподоби.

Установка піддону проводиться на заздалегідь підготовлений фундамент. Варто також розуміти, що під піддоном повинні розташовуватися всі комунікації, тому виміри та розмітки необхідно зробити заздалегідь, щоб вибирати піддон, виходячи з точних умов.


Зливний трап

Особливість цієї конструкції полягає в тому, що душова зона ніяк не відокремлюється від решти ванної кімнати. Фактично душова кабіна розташовується в кутку кімнати і не має жодного окремого подіуму.

Відгородити її можна кількома способами, найоптимальнішим і найестетичнішим вважається встановлення прозорих, скляних дверей.

  • Встановлюється зливний трап, через який йтиме вода під час прийому душу.
  • Таку конструкцію варто планувати ще на етапі ремонту всього приміщення, тому що через відсутність піддону підлогу у всій ванній доведеться піднімати на 15 см, щоб усі комунікації змогли розміститися під бетонним шаром.
  • Крім того, необхідно залишити можливість для оперативного ремонту у разі протікання.

Цей варіант ідеально підійде для маленьких ванних кімнат, у яких зонування має бути легким та майже непомітним.

Самодельний піддон

На перший погляд може здатися, що самостійно зробити фундамент та піддон для душової кабіни не становить нічого складного. Достатньо тільки зробити міцну основу та облицьовувати її керамічною плиткою.

Однак насправді все набагато складніше, в першу чергу потрібно подбати про надійність конструкції та якісну гідроізоляцію.

Також потрібно в деталях продумати підведення комунікацій таким чином, щоб до них можна було отримати швидкий доступ у разі необхідності ремонту або заміни певних деталей або частин.
Бажано мати навички та практичні знання про те, як зводити подібні фундаменти та підстави для душових кабінок, інакше великий ризик припуститися серйозної помилки і даремно витратити час та фінансові кошти.

Фото душової з плитки