Плитка мозаїка для ванної: 160 фото сучасних варіантів дизайну для ванної кімнати + поради щодо вибору плитки та укладання

Плитка мозаїка для ванної – види, плюси та мінуси, дизайн, укладання, фото, новинки

Плитка у вигляді маленьких квадратиків, яку називають мозаїкою останнім часом набула підвищеної популярності. Дизайн ванної з використанням оздоблювального матеріалу такого формату називають стильним та сучасним.

З цим легко погодитись, подивившись фото плитки мозаїки для ванної в інтер’єрі. Можливості оформлення за допомогою цього матеріалу є великими, а працювати з ним вийде навіть у новачка.

Переваги використання плитки-мозаїки у ванній

Не дарма плитка під мозаїку у ванну кімнату набула популярності. Це не лише красиво, а й зручно. За допомогою такого матеріалу легко оформити навіть нестандартні приміщення.

Невеликий формат елементів дозволяє створювати акуратні стики, кути, опуклі деталі. Маленькі плиточки зібрані у великі листи, зручні для наклеювання на основу. За допомогою мозаїки на поверхні можна легко створювати цілі картини.


Таку плитку використовують для обробки будь-яких поверхонь.

Різноманітність видів плитки-мозаїки

Перед тим, як починати ремонт, багато хто замислюється про вартість цього дійства. Висока ціна на плитку мозаїку для ванної кімнати нерідко відштовхує від вибору цього матеріалу. Існують різні варіації не тільки на вигляд, але й складу.

Мозаїчну плитку виконують із наступної сировини:

 • Кераміка;
 • Камінь;
 • Дерево;
 • Скло;
 • Пластик.

Залежно від матеріалу, що використовується, формується вартість. Зовнішній вигляд плитки відрізняється не лише кольором. Існують глянсові та матові екземпляри. Плитка може мати квадратні, круглі, складні формою елементи.

Складові можуть розташовуватися окремо або групами на паперовій або сітчастій основі. Залежно від виду складається ціна, а також властиві характеристики, зоровий ефект, складність роботи з матеріалом.

Варіанти дизайну ванної з використанням мозаїки

Використовувати керамічну плитку мозаїка для ванної можна як окремо, так і в поєднанні з іншими матеріалами. Нерідко за допомогою неї виконують акцентне оздоблення.Це може бути:

 • Часткове стандартне оформлення стін у поєднанні із звичайною плиткою;
 • Викладення панно;
 • Оздоблення складних рельєфних елементів.

Окрім стін, мозаїчною плиткою можна оформити підлогу. Це може бути виділення певної зони або виконання деталей для привернення уваги. Нерідко такою плиткою викладають області парного, душового куточка.

Можливості колірних рішень

Як і у випадку з будь-якими іншими матеріалами, грати кольорами плитки можна безкінечно. Тішить те, що у продажу представлено безліч різних рішень.

Дизайнери створюють:

 1. Монохромні інтер’єри. Тут все виконано у єдиному кольорі. Не завжди використовують єдиний відтінок, але тони є максимально схожими, належать до однієї гами.
 2. Фон. Плитка на стінах повинна виділятися. Для цього не підходять яскраві фарби. Використовують нейтральні тони, найчастіше світлі варіанти.
 3. Градієнтне оформлення. Один колір плавно схожий на інший. Можуть використовуватися варіанти єдиної гами або відтінки, що добре поєднуються.
 4. Гра на контрасті. Не треба відмовлятися від різких переходів кольору. Такі рішення можуть виявитися стильними, мати функціональну користь.

Мозаїчна плитка може бути пофарбована в єдиний колір або містити різні відтінки, малюнок, цілі готові картини.

Іноді для незвичайного, професійного оформлення не доводиться докладати зусиль. Все заздалегідь продумано дизайнерами цього матеріалу.Незвичайні варіанти плитки-мозаїки

Серед незвичайних варіантів мозаїки називають вироби з дерева, скла, каменю, металу. Вони мають особливий зовнішній вигляд. Такі матеріали слід використовувати з обережністю.

Доведеться ретельніше підійти до формування дизайну, вибору стилю. Особливої ​​уваги заслуговує мозаїка із дзеркальною поверхнею. Такий варіант виглядає ефектно, але вмикати його треба в інтер’єр малими порціями. Крім дзеркальних сріблястих екземплярів є золотисті, які привнесуть в інтер’єр особливий шик.

Способи роботи з простором

Купувати недорогу плитку мозаїку у ванну — не найкраще рішення. Матеріали з низькою якістю та невеликою ціною швидко втрачають привабливість зовнішнього вигляду, доведеться невдовзі робити ремонт наново.

Для економії, досягнення найкращого зорового ефекту зазвичай використовують цей матеріал обробки частково.

Можна викласти з мініатюрної плитки картину, вставити або повністю оформити одну зі стін. Особливо, якщо йдеться про великі приміщення. За допомогою плитки-мозаїки часто виконують зонування простору.

Коли цей матеріал вибрано як основне, то важливо уважніше поставитися до вибору колірної гами. Світлі, градієнтні варіанти ідеальні для невеликих кімнат, насичені темні фарби підходять тільки для великих просторів або часткової декорації.

Популярні моделі оформлення

Найчастіше мозаїчну плитку використовують для виділення певної зони. Враховуючи те, що матеріал не потребує особливого догляду, люблять використовувати її в «брудних» місцях.За допомогою мозаїки оформляють зону ванни, душової кабіни, умивальника чи інших сантехнічних приладів.

За допомогою такої плитки можна надати приміщенню ефектного вигляду або пограти зоровим сприйняттям площі. Тому подібним матеріалом нерідко оформляють акцентну стіну, область навпроти ванни чи вікна.

При повному обклеюванні кімнати мозаїкою може виникнути незатишне враження. Подібне оформлення ризикує напружувати погляд, здаватися химерним, недоречним.

Використання мозаїки на підлозі

Оформлення підлоги мозаїкою не виключено. Важливо на цій поверхні виконувати ретельний вибір матеріалу. Не всі варіанти підходять для такої мети. Підлога можна оформити повністю або частково. Популярна викладка картинки, імітація килима.

Якщо підлогу оформляють мозаїкою, то на стінах її краще не використовувати або включати лише невеликі фрагменти цього матеріалу.

Використання плитки мозаїки є популярним способом оформлення ванної кімнати. Це неординарне свіже рішення при правильному підході до дизайну. Не треба замислюватись де купити плитку мозаїку для ванної. Матеріал затребуваний, запропонований у широкій різноманітності.

Фото плитки-мозаїки для ванної