Куточки для плитки: 180 фото прикладів стильної стикування плитки

Куточки для плитки: 180 фото ідей красивого оформлення плитки бордюром (металевим, пластиковим, керамічним)

У процесі облицювання стін куточки для плитки у ванній виконують найважливішу функцію – маскують нерівні краї розрізаного кахлю. Якщо розглядати стандартний варіант роздільного санвузла, то можна виявити чотири внутрішні кути, утворені парою стін.

Однак під час ремонту гарний кахельний бордюр виступає не лише як декоративний елемент. Він також запобігає проникненню води на підлогу, під ванну, де найчастіше відсутня будь-яка гідроізоляція.

Куточки використовуються на завершальній стадії ремонтних робіт, тому без них інтер’єр ванної кімнати виглядатиме незакінченим. Давайте розберемося, у чому полягають переваги різних видів профілів і який принцип їхньої вибірки.

Куточки для кахельних плит – що це

Куточок для кахельних плит — це спеціалізований профіль, що встановлюється на межі двох взаємно перпендикулярних поверхонь, облицьованих керамікою.

При облицюванні стін керамікою цим елементам немає рівних, а список їх експлуатаційних переваг воістину вражає.Вони:

 • Гарантують невигадливість процесу укладання кахлю на стиках та в кутах;
 • Запобігають появі цвілі;
 • Підвищують міцність кута кахлю;
 • Вносять різноманітність у колірну палітру інтер’єру приміщення.

Різновиди куточків для плитки

Виділяють внутрішні та зовнішні кути.


Внутрішній

Поперечний переріз першого варіанта нагадує за своєю формою літеру «L». Найкоротший її «хвостик» з’єднаний із зовнішньою частиною у формі жолоба. Довга сторона літери «L» є фундаментальною. Між нею та жолобом утворюється паз для плит.

 • На практиці внутрішній куточок для плитки не користується популярністю серед плиточників.
 • Уся справа в тому, що утворені кути між гранями приміщення і без нього виглядають досить презентабельно.
 • Також вартість таких профілів дорожча за зовнішні.
 • Іноді їх використовують при декоруванні стиків ванни та стіни, проте досвідчені майстри часто віддають перевагу широкому плінтусу.

Встановлюються дані вироби після облицювання однієї з поверхонь.

Готова стіна потрібна для того, щоб довга частина профілю можна було проштовхнути під плитку.Проте ремонтні робітники нерідко просто зрізають основотворну частину предмета, а лицьову фіксують на силікон, тим самим спрощуючи собі роботу.

Зовнішній

Другий тип використовують для оформлення опуклого кута. Головна функція, яку виконує зовнішній куточок для плитки, – обробка фанерованої поверхні. З його допомогою майстри практично та непомітно перекривають гострі області.

Робота з таким елементом фурнітури вважається нетрудомістким та менш витратним процесом. Але варто зазначити, що асортимент даного кута в магазинах настільки широкий, що прийняти правильне рішення дуже складно. Важкість полягає не у виборі кольору або фактурного виконання, а у матеріалі виробу.

Матеріали куточків

Експлуатаційні характеристики профілю багато в чому залежать від його матеріалу. Найпоширенішими є куточки з металу, пластику та кераміки.

Пластикові

Пластиковий куточок для плитки є найбюджетнішим варіантом на ринку. Незначна вага, гнучкість, широка палітра, запропонована на вибір, утворюють безперечні переваги перед іншими варіантами.

Але не варто забувати і про мінуси.

 • Куточки яскравих відтінків з часом темніють, а білі профілі зовсім перетворюються на жовті.
 • Якщо під час фіксації утворюється зазор, то в ньому безумовно буде накопичуватися волога.

Металеві

Профілі з нержавіючого матеріалу давно здобули заслужену першість за міцністю та твердістю. Вони вважаються незамінними у кімнатах із підвищеною вологістю. У будівельних супермаркетах їх можна виявити в золотистому та срібному забарвленнях.

Куточки для плитки металеві також дуже потрібні в дизайнерських інтер’єрах ванн. Вони чудово гармонують із сантехнікою, іншими предметами кімнатної обстановки.

Однак при монтажі даних виробів потрібна неймовірна точність, оскільки після завершення ремонту внести якісь виправлення не вдасться.

Керамічні

Виразливість – головна перевага цього елемента фурнітури. Такі куточки чудово доповнять дизайнерське рішення своїми візерунками.

Але не важко здогадатися, що при роботі з такими крихкими предметами потрібно буде виявити максимальну обережність.

Етапи роботи з монтажу

Як було зазначено вище, монтаж куточків є заключним у процесі всього ремонту. Але сама фіксація елементів також є поетапною роботою.

 1. Поверхню плитки ретельно готують, очищають та знежирюють.
 2. Потім проводиться герметизація всієї галузі роботи.
 3. Монтаж здійснюють у приміщенні від підлоги. Спеціалізованим шпателем рівномірно розподіляють клей по всій поверхні.
 4. Куток обробляють розчином, що клеїться. Укладання відбувається по поверхні ванни при щільному притисканні планки.
 5. Далі слідує укладання плитки у вертикальному положенні, а потім — монтаж внутрішніх та верхніх куточків.
Дизайн та колір куточків для плитки

До класичного або сучасного стилістичного напрямку ідеально підійде виконання контрасту за допомогою куточків різноманітних кольорів та відтінків.

 • Чорний колір куточків поєднується з плитами темних відтінків.
 • Композиція, контраст якої не надто яскраво виражений, надасть інтер’єру елегантності, що освіжає.
 • Не менш гармонійно впишуться вироби бронзового кольору.

По фото куточків для плитки можна помітити, що у ванну кімнату, дизайнерське рішення якої виконане у відтінках топленого молока, чудово вписалися білі профілі.

Найбільш виграшно в будь-якій композиційній обробці виглядають керамічні елементи фурнітури, пофарбовані в золотий або срібний колір.
Будівельні магазини надають величезний вибір куточків вже з візерунками та орнаментами, що є на них. Багато товарів йдуть у комплекті з вибраними плитками, представленими в каталогах.

Але не бійтеся покладатися на власний смак. Консультація з професіоналами допоможе затвердити ваші дизайнерські начерки та негайно розпочати роботу!

Фото куточків для плитки