Скільки сохне наливна підлога за часом: що впливає і від чого залежить час висихання + таблиці розрахунку для плитки, ламінату, лінолеуму

Скільки сохне наливна підлога за часом: під ламінат, лінолеум чи плитку. Створення оптимальних умов засихання

Скільки сохне наливна підлога за часом? Для відповіді на це питання необхідно розібратися з яких компонентів складається робочий склад, техніка його нанесення та вимоги виробника.

В результаті вдасться зрозуміти, який вид покриття вибирати для оформлення інтер’єрного простору.

Різновиди наливної підлоги

Наливні підлоги поділяються на дві категорії. Вони можуть бути:

  • Тонкошарові. Товщина такого виду покриття може досягати від 1 до 3 см. До них відносять поверхні з епоксидної смоли та поліуретанових смол;
  • Товстошарові. Вони, на відміну від першого типу, час з висихання набагато довше. Для їхнього виробництва використовуються кілька інгредієнтів, які при взаємодії один з одним утворюють різну швидкість хімічної реакції.

Двокомпонентна підлога на основі епоксидної смоли застосовується для фінішного оздоблення горизонтальних поверхонь, які поєднують у собі текстуру та безліч декорацій.

Наприклад, 3D, об’ємні логотипи та різнокольорові ділянки. Товщина такого покриття становить від 5 до 10 мм. Якщо покриття потребує нанесення другого шару, то час сушіння збільшується на 30-40 хвилин.

Експлуатувати готове покриття можна вже через 24 години. Через 2 дні на таку підлогу можна вже встановлювати меблі та предмети інтер’єру. Процес полімеризації буде здійснюватись протягом 7 днів.

Двокомпонентний вид підлогового покриття на основі поліуретанових компонентів застосовується як фінішний декор. Такий вид обробки має гарні ударно-фізичні властивості.

На дотик він здається м’яким, а його текстура однотонною. Після висихання він протистоїть волозі. Щоб покриття не здавалося нудним, можна скористатися кольоровими колерами. Інтенсивність відтінку визначають за дотримання пропорцій.

Такий вид підлоги можна використовувати на виробничих підприємствах, у громадських місцях із високим механічним навантаженням. Розчин у процесі замішування та висихання не виділяє їдких випарів. Дизайнери воліють вибирати його для оформлення дитячих куточків, їдалень та віталень.

Правильний монтаж сприяє швидкому сушінню фінішного покриття. Для досягнення хороших результатів може знадобитися нанесення трьох шарів. Пересуватися такою підлогою можна вже через добу.На четвертий день можна встановлювати предмети меблів та декору.

Скільки сохнуть метилметакрилатні підлоги

Цей вид декоративного покриття у своєму складі містить метиловий ефір та метакрилову кислоту. Його вибирають для створення ідеально рівної площини.

  • Переваги такого виду покриття вважають можливість роботи з ним при мінусових відмітках.
  • Попередньо здійснюється вирівнювання за допомогою сухої стяжки, у складі якої є цемент і гіпс.
  • В результаті площина виходить рівною та міцною до подальшої експлуатації.

Недоліками такого різновиду вважають виділення токсичних та рідкісних сполук під час сушіння. Товщина кожного шару не повинна перевищувати 3 мм.

Що стосується переваги, то час висихання становить 3-4 години. Користуватися таким покриттям можна за 15 годин.

Особливості цементної підлоги

Для роботи використовують суміш, у складі якої присутні цемент, пісок, спеціальні пластифікатори та затверджувачі. Для приготування достатньо перемішати пропорції, вказані на упаковці. Як сполучний компонент застосовують звичайну воду. Попередньо здійснюється чорнове стягування.

Товщина наливної підлоги з цементу має досягати від 10 до 50 мм. Час сушіння безпосередньо залежить від багатьох факторів. Наприклад, температура всередині простору, товщина покриття.

Для проведення фінішного покриття необхідно дочекатися висихання попередніх шарів. Якщо нехтувати цією вимогою, то в процесі експлуатації можна спостерігати появу деформації.

Скільки сохнуть гіпсові наливні підлоги

Робочий склад складається з гіпсу, алебастру та води. Такий вид наливної підлоги рекомендують використовувати для правильної стяжки покриття для підлоги, ремонт дрібних дефектів і видалення великих тріщин на бетонній основі. Час сушіння кожного шару становить від 1 до 3 годин.

Перевагами такого різновиду вважають легкий демонтаж. Повне висихання шару 40 мм триватиме протягом 7 днів.

Як зменшити час сушіння

Більшість майстрів стверджують, що наливна підлога має висихати протягом кількох діб. Після заливки не рекомендується пересуватися верхніми шарами протягом 5 днів.

Сучасні склади наливної підлоги дозволяють прискорити цей процес. Їх виробництва використовують різні пропорції компонентів, які за взаємодії друг з одним вступають у хімічну реакцію. Час її перебігу у кожного складу визначається по-різному.

Що впливає швидкість сушіння? Виділяють кілька факторів, які можуть сприяти швидкому висиханню наливного покриття. До них відносять:

  • Товщина. Від цього критерію залежать подальші експлуатаційні якості. Чим товстіший шар, тим довше він сохне. Вплинути на швидкість можна за умови дотримання температурного режиму всередині закритого простору. Більшість професіоналів дотримуються версії, що температура 21-28 градусів сприяє швидкому висиханню багатошарових покриттів. В інструкції до кожного складу виробник пропонує скористатися заводськими вимогами. Таким чином покриття виходить рівним, щільним та витривалим до щоденної експлуатації;
  • Склад.Як було зазначено вище співвідношення інгредієнтів впливає в’язкість складу, його здатність поступово заповнювати порожнечі. Наприклад, підлога на основі епоксидної смоли швидко покриває основу;
  • Різновид покриття. Метилметакрилатна підлога відрізняється швидкою швидкістю сушіння, але при цьому виділяється велика кількість токсичних сполук. Вони негативно впливають на організм людини;

Рівень вологості. Надлишок вологи скорочує швидкість перебігу хімічної реакції між компонентами.


Фото ідеальної заливки підлоги