Вибір теплої підлоги: який кращий, електричний чи водяний, кабельний чи інфрачервоний? Поради експерта з вибору теплої статі

Вибір теплої підлоги: порівняння характеристик інфрачервоної, водяної та кабельної системи обігріву під плитку, ламінат та лінолеум

Радіаторна система опалення все рідше використовується у приватних домоволодіннях. Тепло, що походить від одного локального джерела не зрівняється з тим, що дає теплу підлогу.

Коли вся поверхня нагрівається рівномірно, і тепло від нижніх шарів повітря піднімається до верхніх, досягається справжній комфорт та затишок у приміщенні.

Види теплої підлоги

Глобально теплі підлоги поділяються на електричні та водяні. Кожен вид має свої переваги та недоліки, які ми намагатимемося в цій статті повністю висвітлити і допомогти вам з вибором максимально відповідного варіанту.Електричні теплі підлоги

Цей вид можна розділити на три категорії:

 • Кабельний,
 • Інфрачервоний,
 • Тепломати.

Кабельна підлога

Універсальний варіант, який підходить для будь-якої кімнати. Кабель буває одножильний або двожильний, але другий варіант монтувати простіше за рахунок підключення тільки до одного з кінців кабелю, в той час як одножильний вимагає підключення з обох кінців. Якщо правильно укладати кабель, можна досягти будь-якої форми.

Інфрачервона підлога

Цей варіант є тонкою плівкою з єдиним струмопровідним шаром або вуглецевими смугами. Інфрачервоне випромінювання впливає на саму кімнату та предмети інтер’єру, прогріваючи їх, а подальше тепло поширюється вже від стін та меблів.

Плюси цієї системи в тому, що вона не сушить повітря і нагрівається кімната швидко, відразу ж після включення. Щоправда, також швидко тепло йде, якщо систему вимкнути.

Тепломати

Є сітчасті рулони, із закріпленими з певним кроком кабелями. Під час монтажу не потрібно самостійно розраховувати кроки укладання, а просто розмотати рулон на підготовленій підлозі та підключити систему.

Перевага цих матів ще й у тому, що їх можна укладати навіть у плитковий клей завдяки більш тонкому діаметру кабелю.Завдяки цьому кімната не втратить висоту. Найтонші теломатами – алюмінієві.

Переваги та недоліки електричної теплої підлоги

Головними перевагами такого виду теплої підлоги можна вважати прийнятну ціну та відносну простоту монтажу. Також у порівнянні з водними, при їх установці не потрібно надто піднімати підлогу.

 • Управління електричною теплою підлогою є максимально зручним, особливо якщо встановити автоматичні терморегулятори, за допомогою яких можна налаштувати графік роботи всієї системи.
 • Мабуть, єдиним недоліком можна вважати великі витрати на електроенергію. Споживання енергії у теплої підлоги немале, особливо якщо система прокладена в усьому будинку.
 • Чаще такий вид теплої підлоги монтують точково, у кімнатах із плиткою. Або не роблять його єдиною системою опалення, а доповнюють радіаторами.

Водяна тепла підлога

Теплоносій у цьому випадку – вода, яка повинна здійснювати циркуляцію трубами, змонтованими у стяжку. Для функціонування водяної теплої підлоги потрібний котел, краще двоконтурний, щоб заодно забезпечити будинок безперебійним потоком гарячої води.


Вода, що нагрівається в котлі, йде трубами, прогріваючи стяжку, а потім, після остигання, відновлює нагрівання та рух.

Монтаж водяної підлоги є досить складною і дорогою процедурою і має виконуватися виключно професіоналами. Крім об’ємного шару стяжки, тут необхідно забезпечити повну гідроізоляцію та максимальний захист від протікання. А якщо ні, то при поломці доведеться піднімати весь обсяг покриття.

Переваги та недоліки водяної теплої підлоги

До основних плюсів можна віднести економічність у використанні та ефективне обігрів приміщення. Саме через це водяну підлогу практично завжди використовують як єдине джерело тепла. Також його можна використовувати у поєднанні з будь-яким покриттям і не переживати через сухе повітря – водяна підлога зовсім його не пересушує.

До недоліків можна віднести складність та дорожнечу монтажу, який повинен виконувати лише професіонал та втрату висоти приміщення до 10 см.

Виробники теплої підлоги

Безперечно, при виборі будь-якого серйозного обладнання більше довіри викликають відомі бренди.

Нижче описані деякі з них, які найкраще зарекомендували себе.

 • Rehau. Відомий своєю якістю німецький бренд отримав визнання за просте і надійне управління системою теплої підлоги, а також за її рівномірне нагрівання.
 • Aura. Ще один німецький продукт, що сподобався в наших краях. Відмінна риса підлог цього бренду – безліч варіантів під будь-яке покриття для підлоги.
 • Caleo. Корейський бренд, який є флагманом у виробництві інфрачервоної теплої статі. Є варіанти, укладання яких можливе навіть під м’які покриття без додаткового шару між ними.
 • Energy. Цей англійський бренд заслужив прихильність завдяки прийнятним цінам та відмінній якості, а також за використання безпечних матеріалів.
 • Ensto. Підлоги виробництва Фінляндії враховують усі кліматичні особливості нашої країни та повністю виправдовують очікування споживачів за рахунок якісного обігріву приміщень.
 • Heat plus. Ще один корейський бренд, який отримав розташування наших співвітчизників за рахунок використання лише органічних матеріалів.
 • Spyheat.Відмінна риса вітчизняного виробника – після випуску із заводу тепла підлога повністю укомплектована і готова до монтажу. Такий підхід до виробництва дозволяє покупцям скоротити час на пошуки та придбання комплектуючих, а також спрощує монтаж.Равлик та Національний комфорт

Ще одні вітчизняні бренди, які не поступаються європейським і мають великий попит у Росії.

Найголовнішим і визначальним фактором ефективної роботи та довгої служби теплої підлоги є правильність її вибору. Значення має, в якій кімнаті ви плануєте його монтувати, яке передбачене покриття для підлоги, а також чи буде тепла підлога єдиним джерелом тепла.

У виборі найкраще довіритися професіоналам, які, оцінивши можливості вашої квартири чи будинку, зможуть підібрати найкращий варіант і після якісно його змонтувати.

Фото теплої підлоги