Плитка на підлогу у ванній: покрокове укладання плитки з порадами щодо вибору кольору, розміру та стилю оформлення, 135 фото

Плитка на підлогу у ванній – як вибрати? 135 фото ідей красивого дизайну + огляд всіх нюансів укладання

Ремонт у будинку завжди супроводжується низкою важливих питань: як вибрати матеріал, спосіб укладання та кріплення, розрахунок необхідних покриттів. Для обробки підлоги у ванній кімнаті потрібен міцний матеріал, що відповідає всім вимогам.

Одним із найбільш оптимальних покриттів визнано плитку. Невеликі розміри модулів дозволяють раціонально проводити кладку, без зайвих втрат матеріалу.

Крім того, фіксовані розміри дозволяють попередньо розрахувати потрібний об’єм модулів на одне приміщення.

Переваги підлогового покриття

Плитка є далеко не єдиним матеріалом, який використовується для внутрішнього оздоблення підлогового покриття.

Однак саме цей склад прийнято вважати найбільш відповідним за рахунок низки переваг:

 • Міцність матеріалу. У магазинах будівельних та оздоблювальних матеріалів плиткові модулі для облицювання підлоги мають відповідне маркування, а також буквене позначення (латинські літери A, B, C тощо). Ця особливість дозволяє майбутнім власникам зробити оптимальний вибір.
 • Стійкість до механічних пошкоджень, особливо з урахуванням передбачуваного навантаження.
 • Стійкість до дії вологи, миючих та чистячих складів.
 • Наявність протиковзкого шару. Ванна кімната є приміщенням з великим ризиком падінь і травм, що слід враховувати при підборі того чи іншого покриття. Сучасні виробники оздоблювальних матеріалів усі лінійки плитки для підлоги оснащують додатковим рельєфним шаром, який перешкоджає ковзанню.

Плитку на підлогу у ванній можна укласти своїми руками, що дозволить заощадити гроші та час.

До сучасної плитки завжди можна підібрати силіконову замазку або гумові прокладки для герметизації швів. Цей фактор також слід віднести до плюсів, адже у шви та стики не проникають патогенні мікроорганізми, бруд, наліт.

Правила оптимального вибору матеріалу

Безпосередньо перед початком ремонтних робіт майстру необхідно зняти старе покриття та оцінити стан поверхні, що підлягає. Деякі види плитки вимагають ретельної підготовки поверхні або зняття старих матеріалів.

Сьогодні існує низка практичних правил для оптимального вибору плиткових модулів:

 1. Товщина плиткового модуля і його міцність оцінюється за відповідним маркуванням.
 2. Ступінь стійкості до дії вологи та миючих складів також можна знайти на упаковці або в описі товару.
 3. З огляду на площу приміщення, розраховують кількість необхідного матеріалу. Важливим нюансом під час проведення підрахунків є визначення розмірів плиткового модуля. Краще віддавати перевагу такій плитці, яку не треба буде обрізати (або мінімально обрізати). Найбільш поширеними є розміри 10*10 см, 20*30 см.
 4. Ще одним важливим параметром вибору є спосіб кріплення. Для деяких видів матеріалу потрібний спеціальний клей на силіконовій основі.
 5. Вимоги до стану основи. Деякі види покриттів вимагають попереднього стягування підлоги у ванній під плитку.
 6. Обов’язково оцінюється форма самого модуля. Для класичного квадрата або прямокутної фігури проблем із укладанням, як правило, не виникає. Проте, для оригінальніших форм (овал, інші геометричні фігури) необхідно індивідуально підбирати схему плиткової кладки.

Такий критерій, як колір та малюнок, відіграють важливу роль. На вибір можуть впливати такі фактори, як розмір приміщення, кількість вікон, рівень природного освітлення.

Для невеликих за площею ванних кімнат краще придбати світлу або однотонну плитку, наприклад, покриту барвистою глазур’ю. Модулі із темним забарвленням здатні візуально зменшити приміщення в обсязі.

Види плитки за матеріалом виготовлення

Матеріал, з якого виконана плитка для підлоги, можна побачити на упаковці. Від цього параметра залежить термін експлуатації та особливості практичного догляду за покриттям.

Яку плитку кладуть на підлогу у ванній:

 • Кераміка. Один із найвідоміших складів. Має належну міцність, вкрай невибагливий у догляді, можна придбати в магазині за доступною вартістю. До особливих переваг відносять величезний вибір кольорів, форм, розмірів. Завдяки розробкам дизайнерів та технологів, для облицювання ванної кімнати можна вибрати як матові, так і глянсові модулі.
 • Плитка з гранітною крихтою. Цей тип покриття також використовується для обробки підлоги. Відрізняється підвищеною міцністю, невибагливістю у догляді.Однак, можуть виникнути складності при проведенні самостійного ремонту (наприклад, при різанні модуля). Також залишається досить висока ціна на квадрат.
 • Клінкерна плитка. До особливостей даного матеріалу відносять дуже високу міцність покриття та своєрідну форму. Клінкерний модуль має вигляд цегли, з якої формуються різні малюнки на підлозі у ванній кімнаті.

Плитка, покрита глазур’ю. Даний матеріал є покриттям, створеним методом одноразового випалу складу з подальшим нанесенням на поверхню глазурі. При такому підході досягається величезна різноманітність кольорів та оригінальних дизайнів.

Покрокове укладання плитки

Найбільш відповідальним моментом після вибору матеріалу є його укладання. Підлогове покриття у ванній кімнаті має бути не тільки надійним, а й відповідати стилю.

Покрокова інструкція, як покласти плитку на підлогу у ванній кімнаті:

 1. З підлоги знімають все старе покриття.
 2. Належну поверхню уважно оглядають на предмет дефектів, ознак присутності шкідників, вогкості, цвілі.
 3. Далі майстру необхідно визначити, як плитку кладуть на підлозі у ванній кімнаті. Розрізняють класичну, діагональну, шахівну, художню кладку.Сьогодні існує безліч малюнків, які створюють за допомогою плиткової кладки. Це можуть бути і геометричні фігури, і сюжети 3D, і довільне розташування модулів.
 4. Після оцінки типу плитки підбирають клеючу основу, а також герметичну замазку, гумові прокладки.
 5. На поверхні основи проводять розмітку. На стінах можна додатково зробити позначку рівня розташування плитки. При проведенні кладки слід пам’ятати, що матові модулі краще розташовувати у місцях максимальної експлуатації. Глянцеву плитку краще заховати в затишні місця.
 6. При великому ризику появи вогкості заздалегідь наносять 1-2 шари ґрунтовки, приділяючи максимальну увагу місцям навколо труб.
 7. При необхідності більш ретельно підготувати основу можна переглянути відео, як вирівняти підлогу у ванній під плитку.
 8. Використовуючи клей або цементний розчин, виготовляють плиткову кладку.

Завершальним етапом ремонтних робіт є герметизація швів за допомогою спеціальної замазки.

Замазка може мати інший колір або відтінок, ідентичний до плиткового малюнка.


Фото плитки на підлогу у ванній