Плитка на підлогу у ванній: покрокове укладання плитки з порадами щодо вибору кольору, розміру та стилю оформлення, 135 фото

Плитка на підлогу у ванній – як вибрати? 135 фото ідей красивого дизайну + огляд всіх нюансів укладання

Ремонт у будинку завжди супроводжується низкою важливих питань: як вибрати матеріал, спосіб укладання та кріплення, розрахунок необхідних покриттів. Для обробки підлоги у ванній кімнаті потрібен міцний матеріал, що відповідає всім вимогам.

Одним із найбільш оптимальних покриттів визнано плитку. Невеликі розміри модулів дозволяють раціонально проводити кладку, без зайвих втрат матеріалу.

Крім того, фіксовані розміри дозволяють попередньо розрахувати потрібний об’єм модулів на одне приміщення.

Переваги підлогового покриття

Плитка є далеко не єдиним матеріалом, який використовується для внутрішнього оздоблення підлогового покриття.

Однак саме цей склад прийнято вважати найбільш відповідним за рахунок низки переваг:

  • Міцність матеріалу. У магазинах будівельних та оздоблювальних матеріалів плиткові модулі для облицювання підлоги мають відповідне маркування, а також буквене позначення (латинські літери A, B, C тощо). Ця особливість дозволяє майбутнім власникам зробити оптимальний вибір.
  • Стійкість до механічних пошкоджень, особливо з урахуванням передбачуваного навантаження.
  • Стійкість до дії вологи, миючих та чистячих складів.
  • Наявність протиковзкого шару. Ванна кімната є приміщенням з великим ризиком падінь і травм, що слід враховувати при підборі того чи іншого покриття. Сучасні виробники оздоблювальних матеріалів усі лінійки плитки для підлоги оснащують додатковим рельєфним шаром, який перешкоджає ковзанню.

Плитку на підлогу у ванній можна укласти своїми руками, що дозволить заощадити гроші та час.

До сучасної плитки завжди можна підібрати силіконову замазку або гумові прокладки для герметизації швів. Цей фактор також слід віднести до плюсів, адже у шви та стики не проникають патогенні мікроорганізми, бруд, наліт.