Укладання плитки у ванній (110 фото): всі етапи робіт. Керівництво, як покласти плитку своїми руками

Укладання плитки у ванній – покрокова інструкція від професіоналів (110 фото прикладів)

Роблячи ремонт у ванній неминуче постає питання про укладання плитки, навіть якщо ви хочете пофарбувати стіни, на підлогу все одно потрібно класти плитку.

Для новачка це може здатися складним, але насправді нічого складного тут немає і зараз ми розберемо все по порядку.

Вибір плитки для ванної

Вибір плитки повинен ґрунтуватися не тільки на особистих уподобаннях, але й на особливостях приміщення.

 • Якщо в приміщенні є округлі поверхні, які необхідно обкласти плиткою, можна скористатися дрібною плитковою мозаїкою на сітці, сітка є ніби каркасом, а не великий розмір самих плиточок (в середньому 2х2 см) дозволяє витончено обкласти складну поверхню.
 • Така плитка буде дуже актуальною, якщо у вас ванна неправильної форми, і замість пластикового щита ви хочете зробити щось цікавіше.

Колірна гама — це виключно ваші уподобання, проте важливо зробити приміщення легким для сприйняття. Слід уникати суцільних яскравих кольорів, як це не виглядало на фото, насправді перебувати в такому приміщенні довгий час буде не комфортно. Якщо хочеться чогось яскравого, зробіть яскраві акценти в тон основного кольору.

Те саме стосується орнаментів, якщо від достатку орнаментів буде рябити в очах, а ось окремі смуги або ділянки навпаки будуть дуже гармонійно виглядати, особливо, якщо вони виділятимуть будь-які зони, наприклад місце під пральну машину, або зону душової .


Ціни на плитку

Стінна плитка може коштує від 300 до 2500 руб./м2, підлогова від 500 до 3000 руб./м2, звичайно можна знайти і дешевше, і дорожче ми розглядаємо середній цінник.

 • Якщо ви збираєтеся класти плитку самостійно, то ванну площею 6 м2 можна обкласти плиткою уклавшись у 20 000 рублів.
 • Але якщо ви збираєтеся найняти робітників постає питання — скільки коштує укладання плитки у ванній кімнаті?
 • У середньому ціна укладання плитки у ванній за м2 від 700 до 1200 рублів.

Слід відповідально підійти до вибору майстра, тому що заощадивши можна отримати не якісну роботу, при цьому висока ціна теж не є гарантією, краще якщо майстри вам порадять ваші знайомі.

На підлогу найкраще класти керамограніт. Даний матеріал, як правило, дорожчий за звичайну плитку. Але й термін служби у нього значно вищий.

Що потрібно для укладання плитки

Найголовніше, це те, що плитка не скрізь підходитиме без різання, ця здавалося б і так відома інформація не завжди враховується при покупці, тому краще відразу прикинути як ви розташуєте плитки, і скільки елементів вам доведеться підганяти, природно чим менше за розмірами плитка, тим більше доведеться різати.

Набагато простіше справи з плитковою мозаїкою на сітці, для такого матеріалу не потрібна «болгарка» або плиткоріз, тому що підрізати можна саму сітку, відокремлюючи непотрібні елементи, що набагато простіше, ніж різати плитку спеціальним інструментом.

Так само слід мати на увазі, що на великій площі будуть помітні навіть невеликі на перший погляд розбіжності в товщині зазорів або положенні плиток.

Зараз переходимо до списку необхідного інструменту:

 1. Плиткоріз або «болгарка» із спеціальним відрізним диском. Другий варіант має право на життя, однак у нього є мінуси – шум, пил, велика ймовірність сколів при різанні;
 2. Мастерок для укладання розчину;
 3. Шпатель для розподілу розчину та пластиковий шпатель для затирки;
 4. Дрель зі спеціальною насадкою, для перемішування розчину;
 5. Хрестики для центрування плитки. Такою дрібницею не можна нехтувати, встановлення хрестиків дозволяє викласти рівний і акуратний ряд при укладанні плитки у ванній на стіни, а враховуючи наскільки важко відокремлювати від поверхні плитку якщо розчин вже висох, використання хрестиків просто необхідне. Треба сказати, що навіть якщо ви тільки поклали елемент обробки на розчин і зрозуміли, що він лежить криво, вирівняти його не просто, а відокремити вже досить важко;
 6. Будівельний рівень. З цим предметом вам точно вдасться укласти плитку рівно і акуратно;
 7. Мастика гідроізоляційна.Дуже бажано промазати підлогу та кути мастикою, а також стіни на висоту 10-15 см від підлоги, при цьому важливо розбавити мастику перед нанесенням і наносити тонким шаром, інакше вона буде дуже довго сохнути.
З чого почати

Укладання плитки починається з підготовки поверхні — стіни та підлога повинні бути рівними, чистими та сухими. Вирівнювання та миття стін та підлоги – це те, з чого слід починати укладання плитки у ванній.

Так само необхідно встановити двері, або іншим чином ізолювати приміщення від прилеглого простору, адже при таких роботах пил та бруд неминучі.

Сам принцип можна подивитися на відео укладання плитки у ванній кімнаті, скажу лише, що краще спочатку обкласти стіни, і потім тільки займатися підлогою, щоб не довелося відмивати або взагалі міняти плитку на підлозі через випадкові краплі розчину або пошкодження.< src="/wp-content/uploads/p>

Укладання плитки на стінах починається завжди знизу, при цьому важливо перевірити підлогу рівнем, якщо будинок старий, цілком ймовірно, що підлога не рівна, і виявивши нерівності відразу можна уникнути неприємних сюрпризів у вигляді ряду, що йде хвилями, коли вже змінити що-небудь важко.

Варіанти укладання

Варіантів укладання плитки у ванній може бути дуже багато, все залежить від вашої майстерності або майстерності найнятих вами робітників.

 • Дуже цікаві варіанти укладання, коли частина плитки укладена під одним кутом, частина під іншим, на зразок того, як раніше укладали паркет, або коли в центрі приміщення плитка лежить по діагоналі, а по краях — паралельно стінам.
 • Так само оригінально виглядає акуратна плитка по краях і насипана осколками в центрі.Втілюючи ці, і подібні ідеї важливо пам’ятати, що більша частина приміщення буде заставлена ​​різними предметами — ванною, пральною машиною, меблями, тому продумуючи малюнок намагайтеся, щоб цікава задумка не була прихована обстановкою.

Виділити функціональні зони можна так само кольором, а якщо дозволяють розміри приміщення, можна зробити імітацію доріжки від входу до ванної та раковини, таку доріжку можна зробити використовуючи гальку.

Трохи виступаючи над плиткою, галька буде дуже цікавим елементом інтер’єру, до того ж така підлога знизить ризик падіння.

Фото красивого укладання плитки у ванній