Всі варіанти обробки стін: огляд кращих оздоблювальних матеріалів, чим можна оформити стіни крім шпалер, плитки, панелей

Всі варіанти обробки стін: сучасні ідеї, види матеріалів для бюджетної та якісної внутрішньої обробки стін (135 фото)

Оформляти настінні поверхні можна різними способами, благо ринок пропонує сьогодні різноманітні версії на будь-який смак та гаманець. Ремонтні роботи – клопітка справа, щоб результат радував та вражав, власниками продумуються найменші нюанси.

Вибір залежить насамперед від екологічної чистоти матеріалу, вартості, технології виробництва та кріплення, призначення кімнати та відповідності інтер’єрному рішенню.

Оздоблення стін шпалерами

Шпалерне оформлення звичне і вигідне в економічному плані. Користувачі схиляються до покупки простотою наклейки, що здійснюється власноруч.

Модельний ряд представлений:

  1. Паперовими одношаровими та багатошаровими зразками, якими обклеюють зал, дитячу. Для кухні та ванної вони не підходять, тут знадобляться миючі або вологостійкі види зі спеціальним просоченням. Натуральність паперу підкуповує, але їй властиво псуватися від вологи, вигоряти і спалахувати.
  2. Вініловим типом з імітацією шкіри, каменю, дерева, штукатурки, замші. Вініл може оснащуватися шовкографією з характерним блиском. Моделі не піддаються негативному ультрафіолетовому впливу та механічному пошкодженню, вони гарантують звукоізоляцію та маскують вади.Однак клеїти їх важко, варто товар недешево, виступаючи часом джерелом неприємного запаху якийсь час.
  3. Флізеліновими зразками, здатними «дихати», в їх основі целюлозні волокна, скріплені полімером. Лінійка має широку гамму і візерунчастість, не виключається поверхневе забарвлення. Полотна добротні, не рвуться в куточках, не тріскаються, але накопичують пил і добре виглядають на однотонних стінах, інакше можуть проступати нижні просвіти. Їх можна задіяти у кухонних відділах та різних за стилістикою приміщеннях.
  4. Фотошпалери, доречні в будь-якому житловому відсіку, не обмежуючись стильовими напрямками. Достатньо виділення єдиної вертикалі, щоб перетворити оточення. Нововведення 80-х років минулого століття не залишає лідируючих позицій, чому сприяє багатий вибір сюжетів, самостійне обклеювання, доступна вартість.

Не можна не згадати про акрилові міцні та вологостійкі покриття та рідкі шпалери, які легко реставруються, пропускають повітряні маси, але мають вузький колірний спектр.