Пластикова стеля у ванній кімнаті: 125 фото прикладів дизайну та оригінальних ідей

Пластикова стеля у ванній (125 фото): рекомендації щодо вибору дизайну панелей та освітлення з порадами з монтажу
Для обробки стелі ванної нерідко використовують ПВХ-панелі. Цей оздоблювальний матеріал відрізняється привабливим зовнішнім виглядом та зручністю у користуванні.

Стеля у ванну із пластикових панелей легко миється та обробляється, за рахунок малої ваги швидко монтується. Щоб правильно встановити стелю такого типу, необхідно ознайомитись з інструкцією.

Плюси та мінуси ПВХ стелі для ванної

Пластикові панелі виготовляються з полівінілхлориду. Незважаючи на неміцність матеріалу, він має стійкість до впливу вологи та високих температур, що робить його підходящим варіантом для ванних кімнат та санвузлів.

 • Панельна стеля не вбирає вологу і не деформується від потрапляння на неї води. Краплі, що потрапляють, залишаються на поверхні. З цієї причини під ним можна спокійно розташувати електричні дроти.
 • Пластик має гігієнічні властивості, що перешкоджають розвитку цвілі. Цей обробний матеріал характерний відсутністю пір, через що він не утримує в собі вогкість.

Підвісна пластикова стеля у ванну кімнату ставиться на металеву основу, яка попередньо прикріплюється до стелі. Стара поверхня може мати нерівності, які легко усуваються завдяки алюмінієвому каркасу.

З пластиковими панелями зручно вести роботу, тому що вони легко ріжуться і мало важать. Даний вид обробки можна знайти у будь-якому будівельному магазині.

Ще одна позитивна властивість пластикової стелі – вона добре відображає світло, через що ванна набуває природної освітленості.
Вибір ПВХ панелей

Вибираючи пластикові панелі, слід виявити обережність. Низькоякісний пластик можна визначити за неприємним запахом.

 • Є шлюб зазвичай добре видно, але бувають і приховані дефекти, які стають очевидними при монтажі конструкцій.
 • Пластикові панелі мають широку колірну різноманітність.
 • Вони можуть бути однотонними або з візерунковим забарвленням, що видно на фото пластикової стелі у ванній.

Підібрати відповідний варіант, який гармонійно впишеться в інтер’єр, не складе жодних складнощів.

Заміри стелі

Перед монтажем слід визначитися, скільки панелей знадобиться для повного охоплення стелі під час ремонту. Для цього необхідно здійснити розрахунки, відштовхуючись від розмірів вибраних панелей.

У магазинах ремонту довжина та ширина панелі вказується на етикетці товару. Довжину та ширину стелі у ванній потрібно виміряти рулеткою, а потім перемножити та розділити на площу однієї панелі.

Виходячи з цих параметрів, розраховується кількість необхідних панелей.

 • Розміри ПВХ панелей бувають дуже різними.
 • Найчастіше довжина однієї панелі дорівнює 2,6-3 м.
 • Ширина може становити 240 мм до 375 мм.
 • Товщина, незалежно від інших параметрів, залишається близько 8-10 мм.

Монтаж пластикової стелі

Для того щоб зробити пластикову стелю у ванну своїми руками потрібні дриль/перфоратор, шуруповерт, ніж, рідкі цвяхи та спеціальна коронка для дриля, за допомогою якої можна виготовляти отвори під світильники.

Ще знадобиться металева основа під стелю, до якої кріпляться ПВХ-панелі.

 • Коли підраховано кількість потрібних панелей, закуплено матеріали та зібрано комплект інструментів, можна приступати до встановлення стелі.
 • Металевий каркас кріпиться до стелі на відстані від поверхні, щоб залишилося місце для стельових світильників. Він закріплюється на підвісах з кроком 50 см.

Далі потрібно прикріпити металевий профіль до стін, щоб можна було приробити до них плінтуса та панелі. З цією метою підійде профіль для монтажу гіпсокартону.

Насамперед потрібно просвердлити отвори на стіні. Профіль закріплюється на стіні шурупами 2,5 х 2,5 см. Перед початком установки необхідно розмітити стіни, потім відповідно до ліній розмітки зробити профіль. Для проведення цієї роботи знадобляться дриль, шуруповерт, саморізи та дюбелі.

Пластиковий плінтус кріпиться до стіни за допомогою рідких цвяхів або шурупів. В ньому є поглиблення, призначені для вставки ПВХ панелей.

Перед встановленням пластикових панелей слід зробити їх нарізування відповідно до вимірів стелі. Це робиться за допомогою ножівки по металі, шліфувальній машині або електричному лобзику.Кожна панель по черзі вставляється в плінтус і прикручується до профілю за допомогою саморізів.

Щоб остання панель точно зійшлася з рештою частин стелі, потрібно виміряти відстань від незакінченої стелі до стіни. Після цього панель обрізається таким чином, щоб між стелею та стіною не залишалося щілин.

На останню панель необхідно встановити плінтус. Для прикріплення його до стіни використовується силіконовий герметик або надійний монтажний клей.

Стельове освітлення

Для підключення освітлювальних приладів до пластикової стелі потрібні дроти, ізолента, клемник та вимикач. Щоб запобігти можливості перегріву, слід вибирати лампи потужністю не більше 40 Вт. В іншому випадку виникає ризик виділення токсичних речовин із полівінілхлориду.

 • Перед початком монтажних робіт із встановлення освітлення необхідно розвести дроти на стелі.
 • Після цього можна підключати стельові світильники.
 • Щоб вільно втягти дроти в отвори на стелі, бажано зайнятися цією роботою до того, як місце буде зайнято ПВХ-панеллю.
 • Після цього їх буде складно виловлювати через панелі.
 • Підхідні довжини дроту потрібно підключити до коробки.
 • Кінці дротів слід замотати ізолентою, щоб забезпечити ізоляцію під час проведення монтажних робіт.
 • Поломка одного світильника не повинна заважати іншим. У зв’язку з цим краще зробити паралельне розташування дротів.

У пластиковій стелі необхідно прорізати отвори, з яких виглядатимуть назовні майбутні світильники. Для цієї роботи буде потрібний ніж, лобзик або металева насадка на дриль відповідної форми.

Щоб побачити наочну інструкцію, радимо подивитися відео про те, як зробити пластикову стелю у ванну.


Фото пластикових стель у ванній