Карниз для ванної: установка, монтаж, новинки дизайну із сучасними ідеями оформлення (130 фото)

Як вибрати і встановити? Поради щодо оформлення, фото, огляд якісних моделей карнизів

У ванній кімнаті карниз – не інтер’єрна забаганка, а самостійна функціональна одиниця, здатна виконувати два ключові завдання, будучи основою для підвішування штори.

Перша з них – закриття вікна, яке нечасто, але все ж таки зустрічається в цьому приміщенні, друга – відділення зони купання від решти простору. Для правильного замовлення недостатньо візуально оцінити фото карнизу для ванної кімнати – слід ознайомитися з усіма особливостями кожного з запропонованих варіантів.Крім того, карниз використовується дизайнерами та як спосіб моделювання враження про приміщення.Наприклад, повністю виклавши кімнату плиткою до стелі та використовуючи квадратний карниз замість декоративного, можна зробити кімнату візуально більшою.

Стандартний прямий карниз

Найчастіше додається як аксесуар до прямокутної ванни, що використовується для запобігання розбризкуванню води на підлогу під час купання. Цей вид карниза кріпиться до стін, простий в установці, звичний погляду.

Виготовляють прямий карниз із нержавіючої сталі, алюмінію, тонкостінної сталі, однак він може мати оболонку з полімерного або іншого гідрофобного матеріалу.

Пола всередині труба кріпиться за допомогою фланців до протилежних стін над ванною. Штору надягають на кільця або петлі, які вільно переміщаються вздовж карнизу.

Переваги виробу:

 • Універсальний дизайн;
 • Невисока вартість;
 • Функціональність;
 • Легкий монтаж.

Кутовий карниз для ванної

Цей вид основи для штори ідеально поєднується з ванною, що володіє кутом, що виступає, а також душем, не закритим склом від решти кімнати. Як правило, карнизи для штор для кутової ванни виготовляються з хромованої або легованої сталі, являючи собою, як і в попередньому випадку, порожнисту металеву трубу.

Завдяки величезному асортименту, представленому на ринку, вигин та довжина виробу легко підбираються під вимоги будь-якої кімнати та розташування місця для купання.


Встановлюється кутовий карниз для ванної двома способами: на стіни або із залученням стелі. Вибір методу монтажу залежить не так від матеріалу стелі, як від вимог, що задаються розташуванням сантехнічного обладнання.

Для встановлення вигнутої труби важливо якомога точніше виміряти відстань між стінами або стіною та стелею – кріплення може здійснюватися і тим, і іншим способом.

За допомогою цього карниза штора може закрити ванну або душ, розташовані у будь-який можливий спосіб. Наприклад, для окремого місця для купання вибирають, як правило, п-подібний вигляд, а ось інші види використовуються за формою ванної. Петлі чи кільця – вибір методу фіксації штори залишається на розсуд власника.

До кутових карнизів належать:

 • Г-подібний карниз для ванної;
 • П-подібний карниз для ванної;
 • Карниз напівкруглий;
 • Карниз дугоподібний;
 • Карниз овальний.


Асиметричний карниз

Нестандартний вид карнизу, що використовується як аксесуар при сучасних ваннах особливо хитромудрих форм. Виготовляються асиметричні карнизи із пластику або легких та нержавіючих металевих сплавів.

Завдяки цьому матеріалу, а також допоміжним муфтам, що входять до його комплекту, такий карниз може змінювати вихідну форму на максимально підходящу під ту чи іншу ванну.

Його монтаж здійснюється на стінах, широкі можливості конструювання штанги для фіранки потрібної форми залучають покупця, що віддає перевагу нестандартному інтер’єру у ванній або душовій.

Струмний карниз

Легкий, функціональний карниз, що складається з однієї надійної та нержавіючої металевої струни. Оригінальне та сучасне рішення, придатне як для петлевого методу кріплення штори, так і для кілець-тримачів.

Простий у монтажі, витончений та користується попитом для дизайну ванних, виконаних у мінімалістичному стилі.

Гнучкий карниз

Це – друге (після асиметричного) рішення для ванн нестандартної форми, що особливо добре поєднується з напівкруглими кімнатами.

 • Виробляється гнучкий карниз тільки з алюмінієвого профілю, здатного прийняти буквально будь-яку бажану форму, яку можна надати йому вручну, без жодних обмежень.
 • Будь-який напівкруглий карниз для ванної, як правило, має задані параметри, від яких складно відхилитися, проте в цьому випадку є певна свобода дій, що полегшує його встановлення.
 • Він повністю подібний за своєю функціональністю з асиметричним, але ще більш легким у монтажі і є універсальним, оскільки кріпиться і до стелі, і до стін.


«Труба в трубі»

Популярний через можливість підлаштуватись під будь-яку кімнату телескопічний карниз для ванної кімнати розсувається і встановлюється відповідно до відстані між протилежними стінами. Його штанга нагадує телескоп, чиї дві труби закріплюються на потрібній довжині спеціальним фіксуючим елементом.

Розпірка, що вийшла, відрізняється надійністю; Ключова перевага такого карниза – відсутність необхідності попереднього точного підбору розміру штанги. Вихідна довжина становить один метр тридцять сантиметрів, при розкручуванні телескопічний карниз може перетворитися в основу для штори довжиною два метри.

Вибір та асортимент

Сучасні карнизи для ванних кімнат представлені в широкому асортименті, в тому числі і в аспекті обробки поверхні та покриттів.

Популярні варіанти:

 • Натуральна сталь,
 • Хром,
 • Нікель,
 • Медь,
 • Латунь та оксидоване залізо, проте їх поверхня може бути глянсовою, матовою, напівматовою, вінтажно-іржавою тощо.


При виборі душової штанги, що підходить до декору ванної кімнати, є кілька загальних правил, але, звичайно, вони не мають обов’язкового характеру.

Для сучасних, мінімалістичних ванних та душових варто вибирати натуральну сталь, прямі лінії та глянсове оздоблення.

Урожайні, сільські та еклектичні ванні кімнати найкраще виглядають з предметами, що мають матове чорне оздоблення з іржавий відтінок, такими, як мідь або латунь.

Любителі максимально індивідуального дизайну карниз для ванної можуть зробити вручну – тоді можливість підібрати найкраще поєднання та вигин цього предмета інтер’єру буде обмежена лише фантазією.

Фото карнизів для ванної