Емаль для ванної: поради щодо нанесення, вибору та проведення реставраційних робіт

Емаль для ванної: перевірені способи фарбування та відновлення емалі ванною своїми руками

Робити ремонт у ванній кімнаті не просто і недешево. Навіть якщо було зроблено дорогий ремонт, інші дні з’являються якісь несуттєві недоліки. Сама ванна обов’язково потребує заміни: вона починає змінюватися, покриття сильно псується.

Але щоб замінити ванну, потрібно чимало коштів. Багато хто відмовляється від такого варіанту і вдається до бюджетного виходу з цієї ситуації, це відновити емаль ванни.

Реставрація ванни досить цікавий процес, до того ж він простий. Це перетворення перетворить будь-які меблі. Саме для ванни знадобиться емаль та необхідні інструменти.

Характеристика емалей

Коли починається робота з реставрації ванни емаллю, деякі використовують оболонку з акрилу. Але найкраще варто оновити саме емалеве покриття, воно вигідніше, ніж заміна ванни.

Ванни, перед тим як пустити у продажі, виготовляли за сильної температури, тому своїми руками переробити покриття врятли вдасться. Можна використовувати емалі, які чудово оновлять ванну.

Перед початком роботи, необхідно вибрати засіб, яким буде фарбування. Є на вибір багато емалей, якими робиться реставрація.Сам процес роботи полягає у фарбуванні поверхні ванни спеціальним складом. Існують різні види емалей, наприклад, Стакрил.

  • Будь-який засіб відрізняється від іншого властивостями. Наприклад, засіб Епоксин, відрізняється наявністю затверджувача у складі. Коли засіб використовувався, можна очистити ванну миючими засобами. Потрібно пройти не менше двох днів для затвердіння емалі.
  • Засіб Рефлекс – 50 дорогий для реставрації ванни, у його складі також є затверджувач. Цей препарат є гарним засобом для фарбування ванни. Але суттєвою відмінністю даного засобу вважається довге за часом затвердіння, яке становить тиждень.
  • Для засобу Стакрила, до його складу додали рідкий акрил. Такий засіб, на жаль, не впорається із подряпинами на поверхні. Якщо придбали такий засіб, варто добре зашпатлювати ванну, перш ніж використовувати його.