Емаль для ванної: поради щодо нанесення, вибору та проведення реставраційних робіт

Емаль для ванної: перевірені способи фарбування та відновлення емалі ванною своїми руками

Робити ремонт у ванній кімнаті не просто і недешево. Навіть якщо було зроблено дорогий ремонт, інші дні з’являються якісь несуттєві недоліки. Сама ванна обов’язково потребує заміни: вона починає змінюватися, покриття сильно псується.

Але щоб замінити ванну, потрібно чимало коштів. Багато хто відмовляється від такого варіанту і вдається до бюджетного виходу з цієї ситуації, це відновити емаль ванни.

Реставрація ванни досить цікавий процес, до того ж він простий. Це перетворення перетворить будь-які меблі. Саме для ванни знадобиться емаль та необхідні інструменти.

Характеристика емалей

Коли починається робота з реставрації ванни емаллю, деякі використовують оболонку з акрилу. Але найкраще варто оновити саме емалеве покриття, воно вигідніше, ніж заміна ванни.

Ванни, перед тим як пустити у продажі, виготовляли за сильної температури, тому своїми руками переробити покриття врятли вдасться. Можна використовувати емалі, які чудово оновлять ванну.

Перед початком роботи, необхідно вибрати засіб, яким буде фарбування. Є на вибір багато емалей, якими робиться реставрація.Сам процес роботи полягає у фарбуванні поверхні ванни спеціальним складом. Існують різні види емалей, наприклад, Стакрил.

 • Будь-який засіб відрізняється від іншого властивостями. Наприклад, засіб Епоксин, відрізняється наявністю затверджувача у складі. Коли засіб використовувався, можна очистити ванну миючими засобами. Потрібно пройти не менше двох днів для затвердіння емалі.
 • Засіб Рефлекс – 50 дорогий для реставрації ванни, у його складі також є затверджувач. Цей препарат є гарним засобом для фарбування ванни. Але суттєвою відмінністю даного засобу вважається довге за часом затвердіння, яке становить тиждень.
 • Для засобу Стакрила, до його складу додали рідкий акрил. Такий засіб, на жаль, не впорається із подряпинами на поверхні. Якщо придбали такий засіб, варто добре зашпатлювати ванну, перш ніж використовувати його.


Емалі для відновлення

Варто ретельно підходити до вибору засобу для фарбування ванни, щоб реставрація була виконана успішно та якісно. Зазвичай звичайні фарби не можуть впоратися з такою роботою.

Куплена емаль для покриття ванни має бути стійкою до змін температур. Також і матеріали повинні мати стійкі якості проти вологи та дії миючих засобів. Найчастіше застосовуються епоксидні емалі та рідкий акрил.

Види аерозольних емалей

Аерозольні емалі швидко сохнуть, вони можуть застосовуватися до будь-яких емалі. Їх застосовують часто при реставрації раковин чи холодильників. Вони легко наносяться на будь-які поверхні, незалежно від їхнього стану.

Перед використанням балончик струшують і приступають до роботи.

 • Плюсами таких аерозолів є легкість у використанні, простота у нанесенні на поверхні, при реставрації не треба інших інструментів, добре оновлює старі ванни та рівномірно покриває поверхні.
 • До недоліків відноситься недовговічність, так як у складі таких аерозолів містяться розчинники, які дозволяють розпорошувати засіб. Якщо його неправильно нанесли, це позначиться на зовнішньому вигляді поверхні, у вигляді смуг.

Є різні види аерозольних емалей: фарби для фарбування пластикових поверхонь, термостійкі, з декоративними складами, фарби для фарбування металевих поверхонь, спеціальні фарби.

Якщо купується не один балончик із фарбою, щоб пофарбувати великий виріб, то потрібно купувати кошти одного виробника. Адже фарби, незважаючи на однаковий колір, але різних фірм, відрізняються одна від одної.


Робимо реставрацію ванни

У домашніх умовах можна відреставрувати стару ванну. Наприклад, замінюють покриття ванни, роблять установку вкладки або застосовують заливку з емалі.

Використовують епоксидну емаль або акрил. Чи фарбують ванну простою звичайною емаллю – цього робити не можна, адже такі фарби не стійкі до змін температури.

Акрилова вкладка для ванни дозволить відреставрувати вашу ванну. Але слід враховувати, що вона зменшиться. Товщина такого вкладиша досить мала, якщо хочеться зберегти обсяг ванни, то найкращим варіантом буде використовувати емалювання.

Інструменти

Для всієї необхідної роботи знадобиться мінімальна кількість інструментів. Перед процесом роботи необхідно захистити свою шкіру. Емаль токсична, необхідно одягати респіратор і рукавички, ще стане в нагоді фартух, емаль може стати причиною появи дерматиту.

 • З потрібних інструментів, це обов’язковий пензлик до сімдесяти міліметрів.
 • Вона має бути натуральною, набувають 2 пензля, якщо одна з них буде в не дуже хорошому стані.
 • Потрібне коло з дюрексу та для шліфування та насадка для шліфування.
 • Нагоді спеціальний ніж, щоб дістати зайві частинки з пензля.

Додатковими матеріалами може стати ацетон.

Способи фарбування ванни

Красувати слід або епоксидною, або акриловою емаллю.

 • Акрил полегшить роботу у фарбуванні. Але варто зазначити, що він дорожчий за епоксид.
 • Фарбування робиться пензликом, також валиком.
 • Фарбування від країв ванни до стоку.
 • Застосовуються аерозольні засоби, які швидко сохнуть.

Але якщо порівнювати їх з акрилом або епоксидними аерозолями, такий вибір не принесе гідного результату у вигляді міцності, а також надійності після нанесення. Полегшить роботу при фарбуванні пневмоінструменту, він рівномірно розподілить фарбу на будь-яку поверхню.


Поради та рекомендації щодо фарбування

Коли ви фарбуєте ванну, на поверхні можуть утворитися напливи, які рекомендується прибирати, коли йде процес фарбування. Щоб прибрати потіки, потрібно пензликом провести по них вгору, поки вони не зникнуть.

Біля зливу можуть утворитися напливи, їх необхідно прибирати малярним ножем, але після того, як емаль стане твердою.

Якщо ви самостійно вирішили фарбувати ванну з емаллю в три шари або за допомогою полімерів, то варто купувати рідкий акрил.


Цей вибір варто робити, тому що рідкий акрил просто наноситься на поверхню, яку пофарбували, а завдяки тому, що він сохне не миттєво, ви можете прибирати всі утворення, що з’явилися.

Якщо вибір упав на емаль, яка швидко сохне, то треба пам’ятати, що наносити її треба дуже обережно, щоб не вийшли розлучення.


Фото емалі для ванної