Фарба для ванної: особливості застосування, характеристики, всі нюанси правильного вибору (110 фото)

Фарба для ванної: огляд модних квітів та відтінків + поради, чим краще пофарбувати, 110 фото ідей

Кожен з нас стикався з тим, що ванна втрачає свою привабливість через деяку кількість часу. Після тривалого використання на ній з’являються сколи, іржа та плями.

Звичайно всім простіше просто поміняти ванну, але що робити тим людям, які не можуть собі дозволити такого задоволення або людина просто прикипіла саме до цієї ванної? Але тут, звичайно, можна посперечатися що дешевше: пофарбувати ванну самостійно або купити нову ванну.

Все залежить від матеріалів, за допомогою яких ви бажаєте відреставрувати свою ванну. Найчастіше люди вдаються до методу фарбування саме чавунних ванн, тому що проблеми такого роду виникають із ними набагато частіше. Розберемо деякі бренди популярних фарб та як пофарбувати ванну самостійно.

Епоксидна емаль

Як зрозуміти яка саме фарба підійде для вашої ванни? Все простіше, ніж ви вважаєте. Існує безліч видів фарб і всі вони різняться за ціновою категорією, за складом і за способом нанесення. Розберемо один із способів, які відноситься до простих – епоксидна емаль.

Така фарба відмінно підходить для ванни, виготовленої з будь-якого матеріалу.

До того ж, палітра емалі досить велика і вам на вибір представляється дуже великий асортимент кольорів, так що вам не доведеться вибирати між двома кольорами, коли у вас не виникне питання: «Якою фарбою пофарбувати ванну?» .

Але, для успішного фарбування, без марно витраченого часу, вам необхідно придивитися безпосередньо до відомих брендів.

Ваш вибір може впасти на:

 • Бренд «Dulux» – емаль цього бренду має великий попит через свій склад. Наприклад, на фото, де зображено досить відому фарбу для ванни, яку ви, напевно, бачили в кожному будівельному магазині. Емальовані фарби Dulux – вибір не тільки звичайних покупців, але й професіоналів своєї справи. Саме тому вона така популярна.
 • Бренд «Tikkurila» – фарба цього бренду теж користується великою популярністю завдяки своїй різноманітності вибору. Бренд випускає емаль із вологоізоляційними компонентами, що відмінно підходить для фарбування ванни.Так як ванна є місцем, в якому вода циркулює мало не постійно.
 • Бренд «Jobi» – емаль цього бренду є майже божим даром для всіх бажаючих перефарбувати свою ванну або оновити її. По-перше, фарба має компоненти, які перешкоджають механічним пошкодженням, тобто таку ванну ви зможете начищати різними щітками та мочалками. По-друге, у ній є компоненти, що відштовхують води. З чого випливає, що ваша ванна ніколи не покриється іржею.

Аерозольна емаль для ванни

Якщо ви не хочете витрачати великі кошти на покупку дорогих фарб, ви можете скористатися аерозольною емаллю для ванни.

До переваг цієї фарби відноситься те, що вона дуже швидко сохне, добре переносить високі температури і може забезпечити стійкий шар. Таку емаль досить легко можна нанести на поверхню. Емаль робить поверхню рівною та відмінно підходить для ванни з чавуну.

Крім своїх статків, аерозольна емаль, як і будь-яка інша фарба, має свої недоліки.

 • По-перше, якщо ви не знаєте, як правильно нанести аерозольну емаль – фарба нерівно ляже і утворює смуги, які будуть сильно помітні.
 • По-друге, у складі емалі знаходиться розчинник, який створює тонкий шар на ванній, від чого вам доведеться нанести аерозоль не в один шар і навіть не в два.

Акрилова фарба для ванни

Ще одним чудовим варіантом для фарбування ванни є акрилова фарба.

Ажіотаж навколо акрилової фарби обумовлюється рядом плюсів:

 • Фарба стійка до вологи.
 • Має низьку вартість.
 • Фарбу може завдати навіть та людина, яка не має досвіду роботи з акрилом.
 • Після використання акрилової фарби ваша ванна стане стійкою до механічних пошкоджень, що є абсолютним плюсом.

Брендів, що виробляють акрилові фарби досить багато, але виникає питання: «Де можна придбати акрилові фарби? Відповідь дуже проста. Акрилові фарби для ванни можна придбати в будь-якому будівельному магазині, інакше вибір.

Вам доведеться попітніти, перш ніж ви знайдете фарбу хорошого бренду і в потрібній кількості. Якщо ви не хочете витрачати свій час, є варіант відшукати та замовити те, що вам потрібно через будівельні інтернет-магазини.

Техніка фарбування

Після проведення підготовчих заходів, ви можете сміливо приступати до фарбування ванної кімнати. Для цього уважно погляньте на інструкцію на звороті упаковки, оскільки деякі фарби потребують прогрівання, для кращого ефекту.

Також техніка нанесення фарби залежить від типу обраної фарби.

Якщо ви використовуєте акрилову фарбу, то найчастіше вона вимагає нанесення малярним валиком, але якщо ж, ви використовуєте епоксидну фарбу, то її необхідно наносити від бортів ванної до її дна, так що шари менше будуть помітні.

Нюанси при фарбуванні ванної самостійно

 • По-перше, якщо ви працюєте з емаллю, перш ніж приступати до роботи з фарбою, переконайтеся, що ви виконали для цього всі підготовчі заходи.
 • Для цього необхідно очистити ванну від нальотів та жирів.
 • Для цього підійде будь-який засіб, який не містить хлору.

Після цього, в деяких випадках використовують метод обробки електричними приладами, але це можна зробити і власноруч.

Для чого це потрібно? Це потрібно для того, щоб очистити верхній шар ванни від іржі та старого шару фарби. Після цього поверхня ванни буде матовою і в деяких місцях ви можете спостерігати сколи та ямки.

Такі місця вам необхідно зашпаклювати і ви сміливо можете приступати до фарбування.

 • По-друге, якщо ви працюєте з акрилом, вам також потрібно вжити підготовчих заходів.
 • Далі вилийте акрилову суміш на борти ванної.
 • Професіонали радять використовувати не просто один шар, а два.

Бо акрил, при сколі або подряпині може пошкодитися і вам доведеться віддирати його від ванної цілими шматками.


Фото реставрації ванної за допомогою фарби