Керамічна плитка для ванної: 160 фото найкращих поєднань та варіантів дизайну

Керамічна плитка для ванної: вибір розміру, стилю, кольору, способу укладання. 160+ реальних фото прикладів

Для обробки приміщень із підвищеною вологістю використовують кахель. Завдяки відмінним характеристикам, гарному дизайну, що підходить до будь-якого стилю, плитка є найпопулярнішим матеріалом для оформлення ванної кімнати.

Чому слід вибирати кахель

Підбірка фото керамічної плитки для ванної наочно показує різноманітність кольорів, фактур та розмірів матеріалу, цікаві варіанти дизайну.

На відміну від інших приміщень, санвузол має підвищену вологість, постійний контакт стін з водою призводить до утворення грибка, цвілі, а шпаклівка, шпалери не витримують навіть мінімальних термінів експлуатації.

Кахель підходить для вологих приміщень, не вбирає сторонні запахи, легко усуваються всі види забруднень, не втрачає привабливого вигляду і через кілька років використання.

Цікаво: Найбільш міцним варіантом є плитка подвійного випалу. Підвищена вологостійкість має глянцеву, глазуровану поверхню.Особливості покриттів керамікою

Покриття виготовляється з екологічно чистої сировини природного походження. У процесі виробництва товар піддається впливу високих температур, що унеможливлює попадання шкідливих, токсичних речовин, продовжує термін служби.

Важливим параметром є пожежна безпека. Кераміка не горить, не проводить електричний струм, що важливо для сучасних приміщень, де використовується багато побутових електроприладів (пральна машина, бойлер, фен).

До недоліків покриття відносять:

 • Складність укладання, що вимагає спеціальних навичок, попередньо підготовлених та вирівняних стін та підлоги. Якщо навичок монтажу немає, таку роботу краще довірити професійній будівельній бригаді;
 • Оздоблення ванни керамічною плиткою вимагатиме додаткових витрат та матеріали на клей, цемент, інструменти;
 • Кахель досить холодна на дотик. Тому при укладанні на підлогу необхідно подбати про килимок, влаштування електричної теплої підлоги;
 • Гладкий матеріал доцільно замінити на шорсткий, з антиковзким покриттям;
 • Міжшовні герметики швидко забруднюються та заповнюються мікробами.Щоб цього уникнути, необхідне регулярне, ретельне чищення та обробка хімічними засобами;
 • Вартість деяких зразків може досягати понад 2500 рублів за квадратний метр.

Від чого залежить вартість матеріалу

Ціна на керамічну плитку для ванни залежить від багатьох показників і варіюється в межах від 100 до 1000 рублів і вище. Великий розкид цін на продукцію обумовлюється використанням різної сировини, від якої залежить кінцевий результат та певні властивості.

Такі як товщина, щільність та міцність. На вартість впливають розміри та форма кахлю, забарвлення, фактурність, додаткові декоративні прикраси та покриття, складність монтажу, торгова марка.

На замітку: Таким чином, однаковий товар, але різні бренди можуть відрізнятися за вартістю в кілька разів. Тут на допомогу прийдуть консультанти, всілякі каталоги керамічної плитки у ванну кімнату із зазначенням цін.

Будь-який покупець зможе знайти продукцію відповідно до своїх фінансових можливостей та дизайнерських ідей. Можна купити готовий товар у магазині, замовити через інтернет або придбати авторські роботи, виконані за індивідуальним запитом. Чим простіший дизайн, тим дешевше обійдеться товар.

Важливо: при покупці зверніть увагу на кількість товару. Ціни вказуються за квадратний метр або поштучно.

Основні напрямки в обробці

Дизайн ванни керамічною плиткою відрізняється великою різноманітністю стилів та вибору матеріалів. Можна використовувати один із трьох найпоширеніших шаблонів:

 • Горизонтальний поділ стін плиткою різних кольорів. Класичний варіант оформлення вертикальних поверхонь. Кордон розділення прикрашають крайкою, бордюром. Знизу монтують темнішу, яскраву, різнобарвну плитку, а верх обробляють пастельними тонами;
 • Укладання однотонної кахлі або градієнта одного кольору. Такий спосіб підійде для маленьких кімнат. Світла плитка візуально розширить простір, підніме стелю.Якщо хочеться використати кілька видів цеглинок, то рекомендується виділяти лише одну зі стін, щоб не порушувати гармонійне поєднання. Дуже ефектно виглядає плавний перехід від темного кольору до світлого в межах однієї палітри знизу нагору. Приміщення не виглядає перевантаженим, чудово вписується будь-яка сантехніка;
 • Візуальне зонування приміщення за допомогою різних фактур та відтінків. Спосіб укладання та виділення окремих місць залежить від меблів, проведених комунікацій. Можна акцентувати душову зону сірою плиткою, строго за розмірами конструкції, решту стін обробити білим кахлем. Цікаво виглядає акцентування дзеркал, тумб, стільниць. Потрібно уникати контрастних переходів, використовувати приглушені тони.

На замітку: Стики плиток, що відрізняються, потрібно робити на внутрішніх кутах, так як зовнішні, як правило, добре висвітлюються і видно всі переходи.

Як грамотно використовувати кераміку

Під час обробки приміщень зустрічається багато нюансів, які можуть зіпсувати загальне враження від ремонту. Різнофактурні і відрізняються за розмірами поверхні в більшості випадків виглядають наляписто, зменшують простір. Орнаменти та квіткові малюнки віддають пережитком минулого.

 • У моді зараз «простий, елегантний» стиль, без додаткового декору, великої кількості мішури та блиску.
 • Дуже непогані зразки можна знайти в колекціях керамічної плитки для ванної в Росії, вітчизняних виробників.
 • Тут помірні ціни поєднуються з відмінною якістю, не виникне проблем у разі повторного замовлення аналогічного товару, а багато компаній пропонують послуги з монтажу кахлів.

Тільки правильно підібраний матеріал створить необхідний затишок та зручність. Плитка для ванної кімнати є відмінним варіантом обробки, довговічним і практичним.


Фото керамічної плитки для ванної кімнати