Оздоблення ванною плиткою – всі етапи укладання та підбору плитки. Поради щодо вибору оформлення (120 фото)

Оздоблення ванною плиткою — вибір сучасного дизайну для маленької та великої кімнати, поради з укладання, 120 фото

Приміщення з підвищеною вологістю, де постійно користуються водою, є випаровування, вимагають використання матеріалів для ремонту з певними характеристиками.

Такими як вологостійкість, міцність, естетичність. Оздоблення стін ванною плиткою є найбільш практичним та поширеним варіантом.

Чому використовувати плитку для обробки вигідно

Керамічний кахель має низку переваг, завдяки яким підвищується термін експлуатації, а початковий вид не втрачається з роками:

 • Екологічність. Для виробництва використовується натуральна сировина, у процесі випалу забираються всі токсичні, хімічні сполуки. Готовий товар не має різкого специфічного запаху;
 • Міцність та довговічність. Витримує механічні удари, не залишає слідів від подряпин, високі показники вологостійкості перешкоджають проникненню вологи, пари до стіни та розвитку мікроорганізмів;
 • Має підвищений рівень безпеки. Матеріал стійкий до підвищених температур, пожежобезпечний, не проводить електричного струму;
 • Естетичність. Надає будь-якому приміщенню привабливого вигляду, не тьмяніє, не псується при інтенсивній експлуатації;
 • Легкість у догляді. Піддається вологому збиранню. З поверхні забираються всі види забруднення;

Великий асортимент кольорів, фактур, розмірів. На фото оздоблення ванною плиткою представлені кілька різноманітних варіантів облаштування кімнати з використанням різних видів кахлю, що дозволяє реалізувати будь-який дизайн.


З якими вадами можна зіткнутися

Незважаючи на очевидні плюси матеріалу, є й недоліки:

 • Укладання плитки вимагає спеціальних навичок та інструментів. Якщо у вас немає досвіду, то таку роботу краще довірити бригаді професійних будівельників;
 • Потрібні додаткові витрати на клей, цемент;
 • Ціна на якісну плитку з рівною поверхнею без вигинів, сколів, мікротріщин може бути вищою за середню;
 • Згодом міжшовний простір забруднюється, може кришитися, утворюється грибок та цвіль. Потрібні регулярні чищення, обробка хімічними засобами.

Нюанси дизайну з кахлем

Дизайн обробки ванни плиткою відрізняється великою різноманітністю.Виробники подбали про універсальні забарвлення, однотонні та з малюнком, стандартну форму та розміри.

Ексклюзивні варіанти можуть випускатися у поштучному варіанті або обмеженою партією з авторським дизайном.

Фахівці радять дотримуватися основних правил при оформленні кімнати:

 • Світлі тони в обробці завжди виглядають вигідно за будь-якого освітлення. Вони візуально збільшують простір, дозволяють відтінити предмети інтер’єру, виглядають вишукано і свіжо навіть при повсякденній обстановці. До того ж на білій та пастельній плитці малопомітні сліди від води;
 • Використання керамічних бордюрів у сучасному дизайні практично не використовується. Лінія кордону не акцентується, достатньо грамотно підібрати формат кахлю та кольори, що поєднуються;
 • Для оформлення ванних, санвузлів діє правило: чим більша плитка, тим краще вона виглядає на стіні;
 • Використання матеріалу, що імітує камінь або дерево, вимагає тонкого сприйняття, щоб не перевантажувати інтер’єр;
 • Велику роль відіграє вибір забарвлення і спосіб укладання матеріалу: стик у стик, з нахлистом на третину або половину, з поділом на зони. Від цього залежить загальне враження від кімнати, візуальне сприйняття та комфорт.

На замітку: Стики двох різних плиток краще робити на внутрішніх кутах. На зовнішніх різкий перехід впадає у вічі і виглядає наляписто.


Варіанти укладання

Варіанти обробки ванної кімнати плиткою зводяться до трьох основних напрямків:

 • Розташування кахлю на стіні з поділом посередині. Найпоширеніший варіант. Відрізняється практичністю, тому що нижня частина, як правило, має більш насичений малюнок і не такі помітні забруднення, а верхня половина сприяє м’якому розсіюванню світла;
 • Однотонне оформлення або з м’яким градієнтом від темнішої підлоги до світлого верху. Важливо: колірна гама матеріалу повинна бути в одній палітрі. На ринку представлений великий асортимент матеріалу, можна підібрати відповідний проекту колір. Унікальним та безпрограшним варіантом є білий, молочний.Оригінально виглядає салатовий, класичний синій у різних відтінках вже кілька років не виходить із моди;
 • Метод зонування полягає у виділенні окремих ділянок кімнати. Наприклад, навколо душової укладається кахель “під дерево” з вираженою фактурою з переходом на підлогу, решта стін декорується світлою плиткою. Виділення частини поверхні під дзеркало, раковину чи тумбу. Для зонування використовують різну колірну гаму або розмір плитки.

Цікаво: Вся сантехніка у ванній кімнаті біла. Щоб не було різких контрастів з навколишнім приміщенням, краще віддати перевагу світлому, білому кахлю.

Як грамотно використовувати кераміку в маленькій кімнаті

Не у кожній квартирі є велика, зручна душова. Оздоблення маленької ванни керамічною плиткою має виконувати багато завдань, основне з яких збільшення корисної площі та розширення простору.Темні, контрастні кольори будуть недоречні в невеликих кімнатах, велика кількість декору, вставок прикрадають простір. Найпростіший, світлий дизайн оптимально для маленьких кімнат.

Важливо: перевірений прийом розширення простору – використання додаткового підсвічування. У ванній кімнаті добре виглядає діодне підсвічування, система точкових світильників, розкиданих по всій площі стелі.

Ціна обробки ванної кімнати плиткою залежить від багатьох факторів: початкового стану приміщення, його площі, обсягу та складності монтажних робіт, якості матеріалу, термінів виконання. Середня вартість будівельних робіт стартує з 300 руб. за квадратний метр і може сягати 1500 крб. та вище.

При виборі плитки слід орієнтуватися на власні уподобання, рекомендації виробників, поради консультантів. Якісно виконані роботи та матеріал прослужать не один рік і радуватимуть практичністю та функціональністю.

Фото красивого оздоблення ванною плиткою