Гідроізоляція підлоги у ванній – покрокова інструкція, етапи робіт, фото, матеріали, методики

Гідроізоляція підлоги у ванній (ніж і як зробити): опис технології проведення робіт з оглядом всіх виробників

Гідроізоляція є дуже важливим етапом при оздобленні будь-якого приміщення. За рахунок цих робіт запобігає попаданню води та пари рідини з одного приміщення в інше. Таким чином запобігається появі вогкості та гниття матеріалів, особливо натуральних. При цьому сама гідроізоляція ніяк не заважає проведенню подальших робіт на об’єкті.

Згідно з нормами, вона обов’язково повинна проводитися в кожному приміщенні, особливу увагу приділяючи кухні та ванній кімнаті. Це ті приміщення в будинку, де найбільший відсоток вологості та ризик протікання труби. Щоб у разі чого не затопити сусідів, потрібно проводити гідроізоляцію.

Необхідність гідроізоляції

Абсолютно в кожному приміщенні та багатоквартирному будинку гідроізоляція апріорі закладена в проект будівництва. Вона може бути реалізована різними способами, однак у будь-якому випадку є.

Деякі будівельники, виконуючи ремонтні роботи, часто порушують гідроізоляційний шар і не відновлюють його, продовжуючи роботи. Це незаконно та порушує вимоги безпеки, до того ж порушує конструкцію будівлі.

У разі розгляду, команду будівельників, які допустили помилку притягнуть до відповідальності, випишуть штраф і примусово попросять відновити гідроізоляційний шар.
У дерев’яних спорудах

Гідроізоляція дерев’яної підлоги у ванній кімнаті дуже важлива, тому що деревина легко і швидко вбирає вологу. Згодом через це виникає вогкість і починається гниття матеріалу. Щоб цього не допустити, необхідно подбати про відповідний шар, який захищатиме природні матеріали від попадання на них вологи.

Не зайвим буде додатково обробити матеріали водовідштовхувальним просоченням, яке також захистить конструкцію від впливу вологи. Сама гідроізоляція може бути виконана у вигляді бортиків, які не даватимуть воді стікати вниз, під підлогу.

Або у вигляді рулонного матеріалу, який виконує таку саму функцію. Зовні, після косметичного ремонту цей аспект будівництва не видно, проте він обов’язково має бути.

У бетонних конструкціях

Багатоквартирні будинки та певний відсоток приватних будівель виконуються з матеріалів на основі бетонних плит.Сам бетон може бути як пористим, так і покритим додатковим шаром, який запобігає попаданню вологи у внутрішні шари матеріалу.

Незважаючи на те, що бетон апріорі має гарну стійкість до впливу вологи, його також слід убезпечити.

З цією метою рекомендується не лише встановлювати гідроізоляційні борти в приміщенні, але й самі плити покривати ізоляційним шаром, щоб збільшити ступінь захисту. Комплексний підхід допоможе назавжди забути про цю проблему.

Різновиди гідроізоляції

На сьогоднішній день можна виділити два основних типи гідроізоляції підлоги під ванною.

Цементні розчини

 • Зовні така суміш дуже схожа на цемент, є порошок темно-сірого кольору.
 • Розводиться склад так само, за допомогою води, наноситься на підлогу та певну частину стіни, утворюючи захисний бар’єр.
 • Найкращого ефекту можна досягти компонуючи цей спосіб зі спеціальною стрічкою.
 • Її варто клеїти відразу на свіжий розчин, таким чином вийде подвійний захист від вологи.

Фарбувальна ізоляція

 • Ізоляція на основі бітуму має відмінні характеристики.
 • Однак у порівнянні з попереднім варіантом, її здійснення значно складніше, тому рекомендується застосовувати лише на етапі зведення фундаменту.
 • Для гідроізоляції підлоги у ванній, створенні теплої підлоги підійдуть інші, менш складні способи.


Виробники

Розглядаючи питання, де купити гідроізоляцію підлоги у ванній кімнаті, спочатку потрібно ознайомитися з провідними виробниками якісного матеріалу.

При здійсненні робіт такого рівня дуже важливо купувати лише якісні матеріали, які будуть здатні прослужити щонайменше 10 років.

Sika

Цей виробник є лідером серед обмазувальної гідроізоляції.Він представляє на ринку широкий вибір різновидів, серед яких тонкошарова гідроізоляція, що чудово підходить для вологих приміщень.

Реалізуються склади в мішках або відрах залежно від необхідного обсягу речовини.

Knauf

Цей виробник надає відмінний матеріал для гідроізоляції підлоги у ванній своїми руками. Представляє суміші на водній основі, які можуть бути нанесені фактично на будь-яку поверхню.

На сьогоднішній день продукція цього виробника по праву вважається однією з найбільш затребуваних.

Окрім того, що використовувати розчини дуже легко і просто, вартість значно нижча, ніж у інших виробників, і при цьому матеріал має високу якість.

 • Розглядаючи питання, чим зробити гідроізоляцію підлоги у ванній кімнаті, необхідно в першу чергу враховувати особливості матеріалів, на які будуть наноситись склади.
 • Якщо це бетонні плити або матеріали, зроблені на їх основі, рекомендується використовувати спеціальні обмежувальні рейки, додатково зусилля їх бітумним матеріалом.
 • Гідроізоляція на основі бітуму складна, проте вважається однією з найнадійніших, її широко використовують при зведенні фундаментів.
 • Якщо недостатньо досвіду та знань для самостійного проведення таких робіт, рекомендується запросити фахівців.
 • Це заощадить не лише фінансові кошти, а й час, який витрачається на проведення процедури.

Після того, як склад буде нанесений, йому необхідно буде дати час до повного висихання. Середній показник становить від кількох годин на добу. Якщо матеріал виконаний на основі бетонної суміші, рекомендується почекати до 2 діб, щоб він встиг остаточно затвердіти і закупорити стики плит.

Після цього часу можна приступати до зовнішнього облицювання поверхні, попередньо вирівнявши підлогу і стіни, щоб плитки лягали рівно, не утворюючи при цьому опуклостей і горбків.

Фото гідроізоляції підлоги у ванній