Стиль шпалер у вітальні: ТОП-150 фото поєднань кольору та стилю шпалер в інтерєрі

Стиль шпалер у вітальні: колекція модних новинок дизайну та найкрасивіших поєднань 2022 року

Стиль шпалер у вітальню підбирається виходячи із задуму та смакових уподобань, але є й спільні місця.

Їх знання зробить процес вибору професійнішим, а результат – вдалим.

Які шпалери в моді

У 2022 році популярні широкі шпалери, 1 м замість 0,7 м, на флізеліновій підкладці.

 • Як і раніше, актуальна текстурність. Принти, візерунки, малюнки, вишуканий відтінок – сучасному покупцеві цього замало.
 • Модні шпалери не лише ефектні візуально, їх цікаво чіпати.
 • Затребувані 3d поверхні, що імітують тканини, метал, камінь, звірячі шкіри або роботу пензлем.

Широко потрібні еко-покриття. Основний стильовий тренд – 50-80-ті роки.

img src=”/wp-content/uploads/54556er_10499.jpg”>

Відтінки шпалер

Свобода висловлювання – ось головний модний тренд. Список нижче – це лише опора, те, що зараз виглядає свіжо. Шпалери в цих відтінках будуть сміливими та помітними:

 1. Яскраві відтінки 50-х. Це лаконічні, ємні кольори: морквяний, червоний, морський синій, трав’яна зелень, комбінація чорно-білого.
 2. Хіпі, 60-ті. Їх відрізняють сміливі поєднання тонів, етнічні мотиви, життєрадісність та приємна строкатість. До моди входять складні, «духовні» кольори: бірюзовий, фіолетовий, жовтий.
 3. Шумні відтінки неоднозначних 70-х. Це богемні золоті, пурпуровий, блиск і глянець поряд із природними мотивами: деревина, рослини.
 4. Шеббі-шик та авангард 80-х. Це пастель і романтика, потерті текстури, або яскраві абстракції. Також у ці роки увійшов у моду стиль кантрі.

Візерунки та фактури

У 2022 році є маса різноспрямованих трендів:

 1. Рослинні візерунки. Зображення квітів та листя стабільно тримають пальму першості у вітальні. Цінується асиметрія, масштабні зображення. Візерунок стає не фоном, а повноцінним гравцем у дизайні кімнати.Величезні троянди або гербери на стінах – і можна обійтися найпростішими меблями. Популярна напівімітація тропіків або лісу за допомогою фотошпалер. Зображення стилізується, природа входить до кімнати з усім своїм природним чарівністю, але не нав’язливо.
 2. Шпалери під тканину. Джинс, трикотажне полотно, груба рогожа, веселий ситець або китайський шовк.
 3. Акварель. Один колір м’яко або зухвало перетікає до іншого, захоплює і розслаблює. Завжди неповторний, завжди романтичний.
 4. Графіка. Вона стає складнішою, динамічнішою. Смуги різної ширини, мерехтливі кола, шестикутники замість звичних ромбів.
 5. Для романтичної вітальні підійдуть дрібні квіткові візерунки. Сьогодні вони нагадують стилізований гербарій.

Незважаючи на тренди, мода давно перестала диктувати, вона лише пропонує. А вміло виконаний еклектичний дизайн вдвічі цінніший за штампи. Сміливість у виборі фону вітальні буде лише плюсом.

Шпалери в стилі мемфіс

Стиль Мемфіс був створений в Італії у 80-ті роки. Він настільки сподобався публіці, що виробники не перестають пропонувати шпалери у цьому стилі.

Сміливі та зухвалі поєднання кумедні, динамічні, і бадьоро діють на кожного гостя.

 • Це поп-арт, який порозумнішав, і водночас розслабився. Можна все.
 • Цей стиль для сильної натури, але кімната точно буде світлою та живою.
 • Це білі, червоні, сині та жовті відтінки, скомпоновані в художньому безладді, геометричному танці або однотонні шпалери білого, рожевого, коралового або блакитного кольору.

Шпалери шинуазрі

Шинуазрі – це мікс класичних європейських та китайських мотивів. Обидва стилі читаються в малюнку дуже ясно, тим дивовижнішим, як можна втілити і те, й інше, і не втратити єдності.

Граціозний та екзотичний малюнок підійде для сміливої ​​вітальні. Тони малюнка зазвичай яскраві, на такому фоні виглядатимуть найпростіші меблі. Популярне золоте та срібне тиснення.

Є два укрупнені види шпалер шинуазрі:

 1. Стримані. Це скромні та дрібні квіти, метелики або плоди, що відрізняються танцюючою витонченістю, зазвичай на світлому фоні.
 2. Помпезні. З такими шпалерами шинуазрі слід бути обережнішим. Це дуже сильний акцент у кімнаті.Пишні та помітні малюнки, павичі на золотому фоні або камелії на насиченому фіолетовому, потребують особливого смаку при виборі меблів та декору кімнати.

Темні шпалери у вітальню

Насичені чорні, коричневі або сині шпалери зазвичай пожвавлені сріблястим або золотистим малюнком. Але й тут може бути сюрприз. Тільки придивившись до шпалер, можна побачити, що це вишукане золотисте сяйво – це троянди, а черепа.

Але, як правило, темні шпалери у вітальню дуже стримані. Малюнки – лише найсуворіші. Геометрія, стилізовані квіти, смуги, завитки, золоті рибки.

При виборі шпалер у складний темний інтер’єр слід спиратися на правило 3 кольори. Саме така кількість відтінків людське око сприймає комфортним. Один темний, один світлий, один, що акцентує. Темного – трохи більше 1/3. Якщо це шпалери, їх обов’язково обігрують освітленням, відблисками від малюнків та меблів, підбором текстилю.

Універсальні шпалери

Сучасний чи класичний стиль обирають 80% покупців. Ці варіанти ненав’язливі, що дозволяє проявити свою індивідуальність за невеликі гроші.

Шпалери для такої вітальні мають бути:

 1. З простими графічними малюнками: стилізовані квіти, тварини, рослини, прості геометричні форми.
 2. Фотошпалери із зображенням міст або стриманих природних ландшафтів.
 3. Імітація мармуру чи металу.
 4. Світлі шпалери з квітковим парчовим малюнком.

Гостина у чистому скандинавському стилі, прованс чи кантрі – це навмисне. Набагато цікавіше скористатися стильовими елементами. Достатньо лише шпалер та універсальних меблів, щоб стиль заграв.

 1. Шпалери для стилю кантрі: однотонні, в пастельних відтінках, м’які квіткові візерунки, імітація натурального дерева або мармуру, смужка, облицювання дерев’яними планками з потертостями, клітина та пасторальні зображення.
 2. Для скандинавського: білі та сірі тони, великий зигзаг, смужка, однотонні шпалери, стримані чорно-білі ритми. Допустимі квіти, але вони мають бути по-скандинавськи прохолодні. Стримані, чіткі візерунки та м’які кольори.
 3. Для стилю прованс: здорові природні тони, зелений, рожевий, лавандовий, жовтий, блакитний, персиковий, теракот. В орнаментах — квіткові композиції, грайливі, кокетливі, трохи наївні, але ті, що тішать око свіжістю та природністю.

Сучасний вибір шпалер здатний задовольнити і консервативний, і екстравагантний смак.

У будь-якому випадку слід орієнтуватися на врівноваженість усіх деталей інтер’єру. Сьогодні будь-який стиль виглядає актуально, якщо він відповідає наступним принципам: простота, практичність, зручність.

Для тих, хто особливо вимогливий, існують шпалери на замовлення. Також будь-який готовий візерунок можна збільшити або зменшити під розміри своєї кімнати.

Фото стилів шпалер у вітальні