Світильники у зал, як вибрати? Гарні варіанти світильників у класичному та сучасному стилі оформлення (140 фото)

Світильники в зал: фото-огляд цікавих варіантів гарних люстр для вітальні

У квартирі або в будинку може бути будь-яка кількість кімнат, але головною завжди була, є і буде – вітальня. Тут буває багато людей, починаючи від мешканців, до гостей, які запрошуються.

Хочеться, щоб зал був затишним, комфортним і водночас гарним. Щоб домогтися кімната обставляється необхідними меблями, додаються різні аксесуари.

Немаловажну роль у цьому відіграє освітлення, адже завдяки правильно підібраній люстрі можна не тільки підкреслити переваги приміщення, а також замаскувати її недоліки.

Особливості вибору

Під час вибору люстри у вітальню враховують деякі нюанси, і естетична сторона стоїть практично завжди на останньому місці. Найголовніше, що цінується в ній так це те, щоб вона могла впоратися зі своїм прямим завданням – нормально висвітлити приміщення.

Можна крім одного освітлювального приладу використовувати цілий ряд світильників, комбінувати їх.

Наприклад, крім основного освітлення використовувати ще й додаткове у вигляді світлодіодних ламп.

Для того, щоб надати залу стильності та краси можна використовувати такі рішення:

 1. У кімнаті з високими стелями чудово будуть виглядати люстри підвісного типу абсолютно однакові на вигляд, за винятком того, що одна буде більше, а друга менше. Найкраще, якщо вони висітимуть на різному рівні.
 2. У маленькому приміщенні, особливо якщо ширина та довжина його значно відрізняються, можна зупинити вибір на однакових моделях світильників, але різного відтінку. Щоб це рішення не сильно впадало в очі, необхідно темнішу модель помістити ближче до входу в зал, а світлу відповідно подалі в кінець кімнати.
 3. Для класичного стилю підійдуть абсолютно однакові люстри, за допомогою яких можна додати вітальні вишуканості та комфорту.
 4. Щоб надати залу сучасності, тоді варто на одному зі світильників використати інший абажур, ніж він був у оригіналі. Таке сміливе рішення привнесе до кімнати динамічності та свіжості.


Види світильників

Найбільше для зали підійде лише один із двох видів люстр: підвісні та накладні. Якщо дозволяє квадратура кімнати, то можна крім основного освітлення використовувати ще й точкове підсвічування або якщо є бажання замість них повісити дві люстри.

 1. Підвісні світильники – це традиційний вибір, на якому зупиняється більшість населення. Вони ідеально підходять для приміщень, де висота стелі сягає трьох метрів. Найчастіше такі люстри прикріплюються за допомогою ланцюжка або шнура. На вигляд такі освітлювальні прилади різноманітні як втім, і за стилем і розміром, тому кожен легко зможе вибрати саме те, що його душі завгодно.
 2. Висячі люстри. За допомогою такої люстри можна без проблем відрегулювати її висоту – опустивши, щоб зробити акцент на якомусь предметі в кімнаті, або навпаки, піднявши, щоб надати вітальні розсіяному освітленню. Найкраще цей вид підійде для сучасного дизайну, наприклад, у залі-їдальні вона буде виглядати не тільки оригінально, але й стильно.


Окрім цього є ще один варіант – це накладна на стелю люстра, яка так само, як і підвісна, використовується в декоративних цілях. Це ідеальне рішення для кімнат, у яких низька стеля.

Популярні стилі світильників

На сьогоднішній день можна побачити величезну різноманітність стильових напрямків, у кожному з яких використовується своя люстра.

Варто пам’ятати, що при виборі освітлювального приладу необхідно відштовхуватися від того, в якому стилі буде оформлена зала, щоб вона доповнювала загальний інтер’єр приміщення, а не навпаки псувала весь вигляд.

Розрізняють такі види люстр:

 1. Класичний стиль. Мають форму кількох ріжків, які мають тканинні плафони. Найкраще виглядатимуть у великому приміщенні з високими стелями. Якщо планується повісити дві люстри, тоді необхідно вибрати однотипні варіанти, де одна буде трохи більше другої.
 2. Барокко. В цьому випадку саме освітлення дозволить надати інтер’єру закінченого вигляду, зробити його царським, величним. Тут варто зупинити свій вибір на кришталевих варіантах як навісних, так і накладних. Найголовніше, щоб вони мали багато підвісок, і вони переливались на сонце.
 3. Прованс. Для даного стилю підійде багато ріжковий варіант, в якому є різьблена основа світлого відтінку з плафонами з тканини. Можна дозволити наявність мережив, декоративних оздоблень, лаштунків, аплікацій у вигляді кольорів.
 4. Лофт. У цьому випадку виграшніше виглядатиме люстра, що нагадує павука, виконана в незвичному забарвленні, наприклад, кольорі чорна камедь.
 5. Мінімалізм.Для створення даного стилю знадобиться люстра об’ємної форми, що чимось нагадує витвір мистецтва. Не варто забувати про геометрію в лініях, особливо у згинах. Найкраще підійдуть світильники у традиційних кольорах від білих відтінків до чорних.


Вибір кольору світильника

Для вітальні підійдуть різні кольори, починаючи від нейтральних і закінчуючи насиченими яскравими відтінками. Серед першої групи можуть використовуватись різні відтінки і не обов’язково це будуть лише чорно-білі тони.

Наприклад, фісташковий, зелений, бежевий, темно-синій також чудово впишуться в інтер’єр кімнати, при цьому зроблять її оригінальною та неповторною. Тільки ось з фіолетовим кольором варто бути обережним, оскільки його перенасичення може надати холоду та усунення приміщення.Той, хто навіть уявити собі не може кольорову люстру в залі, може вибрати варіант з кришталю або скла. Даних моделей на ринку представлено безліч, так що вибрати саме свою люстру не складе труднощів.

Якщо ж світильник планується купувати не в одному кольорі, а в двох, то варто подумати над тим, щоб один з них був нейтральним, а ось другий можна вибрати вже яскравого відтінку, наприклад, смарагдовий, бузковий, світло-жовті і т.д. .д.

Матеріал

По текстурі люстру також досить різноманітні. Вони можуть бути з пластмаси, паперу, бронзи, кришталю, скла та багатьох інших матеріалів. Найбільшою популярністю користуються металеві вироби.

 • Дорогі вироби зроблені з кування, а бюджетні варіанти з алюмінію. З металевими основами комбінують скляні плафони, а також тканини. Часто зі скла роблять імітацію під кришталь. На вигляд вони досить схожі з оригінальними виробами, а от стоять подібні світильники в рази дешевше.
 • Серед тканинних моделей також можна зустріти широкий асортимент виробів, серед яких звичні всім каркасні плафони на підкладці із пластику від сірого до напівпрозорого кольору. Такі вироби надають приміщенню м’якості та оригінальності завдяки розсіяному світлу різних відтінків.
 • Під час вибору світильника в зал, варто ретельно продумати яким він має бути, якої форми, текстури, кольору. Також варто пам’ятати, що він повинен гармонійно вписатися в загальний інтер’єр приміщення.


Не варто поспішати і вистачати першу вподобану люстру, краще витратити час і подивитися всі наявні варіанти, а раптом десь є саме та, яка просто створена для вашої вітальні.

Фото світильників у зал