Настінні бра в зал (92 фото): огляд модних новинок дизайну для вітальні

Настінні бра в зал: оптимальні рішення та нюанси використання настінних світильників в інтер’єрі

Настінні бра в зал зроблять будь-яке приміщення вишуканим та допоможуть урізноманітнити освітлення.

Кілька джерел світла в приміщенні зроблять інтер’єр більш незвичайним, допоможуть його зонувати та виділити головні елементи декору. Використання бра допомагає змінювати освітлення залежно від ситуації.

Що таке бра

Бра – це особливий вид світильників, які кріпляться на стіну та мають при цьому індивідуальний вимикач. Вимикач може бути вмонтований у стіну або розташовуватись на окремому дроті, що йде до розетки. Часто бра мають попарне включення.

Важливо! Бра та просто настінні світильники мають відмінності і є різними типами освітлення. Бра відрізняються як автономністю роботи від усього освітлення, своєю конструкцією, яка відокремлює патрон від стіни за рахунок ріжка чи плафона.

Звичайний настінний світильник просто кріпиться всім плафоном на стіну, а світло не має конкретного напрямку і розноситься на всі боки.

Бра мають свої переваги в порівнянні зі звичайними настінними світильниками, люстрою або торшером:

 • Автономне увімкнення та вимкнення.
 • Підходять для маленьких кімнат, коли немає сенсу вішати велику люстру.
 • Ідеально підходять для приміщень, де неможливо розмістити центральне освітлення: вузьких коридорів та кімнат, сходів, мансард.
 • Зонування приміщення, підсвічування однієї стіни або кута
 • За рахунок ріжка має більш декоративний та романтичний вигляд, порівняно зі звичайними настінними світильниками.
 • Бра не займає місце і тому підходить для будь-якої кімнати з будь-якою обстановкою.
 • В ансамблі з люстрою бра створюють урочисту обстановку.
 • Допомагають виділити окремі елементи та висвітлити їх, наприклад, дзеркала чи картини.
 • Допомагають добре висвітлити людей біля стін: бра чудово підходять для освітлення дзеркал, тому що світло спрямовується не лише на дзеркало, а й на обличчя.

Завдяки таким особливостям ці світильники стають незамінними як у великих залах, так і у звичайних кімнатах. Невипадково досі бра використовують у багатьох громадських місцях: фойє театрів, виставкових залах, бібліотеках та салонах краси.

Конструкції бра

За видами та конструкціями бра розрізняють кілька видів:

 • За типом установки патрона. Є моделі з ріжком, де патрон із плафоном кріпиться на спеціальному виносному ріжку. Існують безріжкові варіанти, коли плафон у вигляді півмісяця чи іншої фігури кріпиться до стіни.В цьому випадку від звичайного світильника його відрізняє вузька спрямованість світла.
 • За спрямованістю світла, яке може бути спрямоване вгору, вгору та вниз одночасно або змінювати свій напрямок за допомогою гнучкого ріжка.
 • За формою світильника. Найчастіше виготовляють плафони у вигляді півмісяця, свічок чи ліхтарів. Також зустрічаються і форми у вигляді квітки, кулі, квадрата або фігур тварин та грибів.
 • По конструкції вимикача, який буває провідним, сенсорним, вбудованим у стіну, зі шнуром або кнопковим. Зазвичай, вимикач знаходиться на корпусі бра або на дроті, що веде до розетки. У вдосконалених моделях вимикач оснащений диммером, який дозволяє плавно знижувати інтенсивність світла.

Всі ці нюанси конструкцій важливо враховувати при виборі бра.

Як вибрати бра для вітальні

Щоб світильники гармонійно вписалися в інтер’єр, а також приносили користь господарям, необхідно при їх виборі враховувати деякі особливості. Світильник насамперед має підходити за стилем інтер’єру. Вдалим варіантом буде комплект люстри та бра.

При виборі бра також важливі та технічні моменти.

 • Насамперед це розмір залу, від нього залежатиме кількість бра та потужність ламп.
 • Якщо необхідно підсвітити весь зал, краще придбати відразу кілька бра.Один або два світильники підійдуть для виділення певної зони, наприклад дзеркала, каміна або куточка з журнальним столиком. Краще з вікнами бра не мати.

Бра та стилі інтер’єру

Бра, як і будь-які світильники, є яскравими акцентами у приміщенні. Оскільки бра розташовуються саме на стінах, а не на стелі, погляди господарів і гостей будуть неминуче спрямовані на ці прилади.

Тому дуже важливо, щоб вони були підібрані точно в загальному стилі інтер’єру.

 • Класичні варіанти світильників зазвичай мають ріжки та плафони у вигляді свічок. Такі моделі добре гармонують з ліпниною на стінах, колонами та класичними меблями.Тут доречні будуть плафони з підвісками з кришталю або фарфоровими, хитромудрими елементами.
 • Для арабського або індійського напрямків східного стилю найкраще вибрати моделі з кованим корпусом та плафоном, що імітує вогонь. Інший варіант східних світильників – плафони з різьбленими прикрасами або мозаїкою із кольорового скла.
 • Для стилів модерн або хай-тек краще вибрати бра з металевим корпусом та мінімалістичним плафоном. Тут будуть доречні прості геометричні форми плафону та безріжкова конструкція.
 • А для скандинавського стилю підійдуть світильники з дерева як із ріжками, так і без. Плафон тут має бути незвичайним та дизайнерським.
 • Для японського мінімалізму краще вибрати світильник з корпусом з дерева та мінімалістичним плафоном.

Рада. У нейтральному інтер’єрі за допомогою настінних світильників можна легко позначити певний стиль.

Види спрямованості світла

Залежно від того, яку функцію бра виконують, підбирається плафон. Саме плафон спрямовує світло у той чи інший бік. Варіанти напряму світла у бра:

 • Розсіяне, злегка спрямоване вгору світло. Як правило, ці плафони мають форму кулі або свічки та розташовуються на ріжку. Такий варіант підійде для освітлення зали.
 • Світло спрямоване вгору.Цей варіант підійде, щоб зробити обстановку зали більш урочистою. Гарний спосіб підсвітити всю вітальню.
 • Світло спрямоване одночасно вгору та вниз. Хороший варіант для виділення окремих зон у вітальні. Наприклад, так можна позначити куточок із диваном та кріслами.
 • Світло спрямовано строго в заданому напрямку, а плафон закріплений на гнучкому ріжку. Такий варіант підійде при використанні бра для конкретних цілей: для читання, для їжі в їдальні, для підсвічування предметів: картин, дзеркал або постерів.
Таким чином, бра легко допомагають не лише прикрасити інтер’єр, а й зробити його більш функціональним.

Фото настінного бра в зал