Годинники у вітальню: поради щодо вибору та розміщення настінних, та настільних моделей

Годинник у вітальню: 100 фото сучасних варіантів дизайну для різних стилів інтер’єрів

Незалежно від того, чи є годинник функціональним твором мистецтва чи цінною річчю, корисно пам’ятати про стиль, цілі та відповідність, у момент, коли ви плануєте додати настінний годинник у вітальню.

Існує величезний вибір чудового настінного годинника, який підкреслить ваш інтер’єр. Основні тенденції включають гладкі лінії для сучасного промислового дизайнера та світлі тони деревини для любителів мінімалістського скандинавського стилю.

Проте, щоб переконатися, що ви вибрали найкращий настінний годинник для свого інтер’єру, вам необхідно враховувати кілька основ у процесі прийняття рішення.

Знайдіть правильне місце

Подумайте, куди б ви найчастіше дивилися, щоб дізнатися про час. Навряд чи ви захочете витягати голову під дивними кутами, щоб подивитися на час.

Ви можете стояти або сидіти в різних частинах вітальні та вирішити, де найлегше видно годинник.

 • Поряд із вікном або дверима часто буває не найкраще місце, оскільки яскраве сонячне світло зовні може утруднити огляд.
 • Також важливо враховувати, як часто ви будете дивитися на годинник. Можливо, вони знаходяться в естетично приємному місці, але не в тому, куди ви часто заглядаєте, це теж важливо.

Розмістіть його так, щоб годинник відповідав вашим потребам. Якщо настінний годинник більше схожий на витвір мистецтва, то обмірковування розташування в цьому випадку залежатиме від декору і від того, наскільки ви хочете, щоб годинник був прикрасою, а не виконував свою пряму функцію.


Розмір годинника

Можливо, буде корисно виміряти вітальню, перш ніж ви ухвалите рішення про покупку годинника. Це може дати вам уявлення про розмір розмірного діапазону.

Якщо ви збираєтеся повісити годинник у невеликій вітальні, вибір великого годинника як центрального елемента, ймовірно, не найкраща ідея, якщо ви не збираєтеся слідувати певній темі кімнати.

 • Гостина меншого розміру, як правило, добре виглядатиме з годинником невеликого розміру, а кімната більша – з годинником більшого розміру.
 • Подумайте про розмір залежно від того, де ви ставите годинник.

Можливо, вам доведеться спробувати годинник з великим циферблатом, якщо ви збираєтеся дивитися на них здалеку, як у вітальні з відкритою концепцією. У цьому випадку годинник видно здалеку.

Враховуйте тематику

Подумайте про атмосферу, яку ви хочете слідувати у своїй вітальні. Ультрасучасна кімната, що уособлює мінімалістський стиль, ймовірно, не найкраще місце для годинника з зозулею. Ці дві естетики дратують і змусять будь-кого, хто знаходиться в кімнаті, побачити невідповідність стилів.

 • Замість цього ви можете вибрати щось із чистим або мінімалістичним оформленням, у тих же кольорах і тонах, що й ваша вітальня.
 • Годинник, швидше за все, буде приглушеним елементом кімнати такого типу і на даному етапі не повинен бути перешкодою.
 • Для чогось більш грандіозного, такого як широкий відкритий простір великих віталень, великий декоративний годинник дійсно може вписатися в інтер’єр.

Підгонка розміру годинника до габаритів вітальні також може гарантувати, що ви зберігаєте однакову атмосферу всюди, оскільки великі приміщення часто вимагають більшого декору, щоб виконати важку роботу: Естетично вписатися в простір.

Матеріал і стиль настінного годинника

Пам’ятаючи про перераховані вище фактори, настав час подумати про самий годинник. Залежно від ваших поточних тем і стилів, годинник, який вас приваблює, може бути більш-менш підходящим вибором.

 • Вільня з великою кількістю природних тонів і дерев’яними меблями відмінно підійде до дерев’яного годинника, будь то рамка годинника або весь циферблат.
 • Враховуйте домінуючі відтінки в кімнаті. Необов’язково ставити синій годинник у синю вітальню, але можна враховувати акцентні кольори поблизу.
 • Інтер’єр у французькому стилі з безліччю синіх і жовтих тонів найкраще підійде для блідо-жовтого або старовинного білого годинника.
 • Ще раз погляньте на колірний асортимент і подивіться, які додаткові кольори можуть допомогти у вашому виборі.

Існує безліч традиційних і класичних годинників, а також більш сучасних випусків з мінімалістичним дизайном з металу або пластику. Багатоцільовий годинник – чудовий вибір, щоб ви могли швидко дізнатися час і погоду, перш ніж вирушити в дорогу.

Наприклад, щось унікальне, прозорий годинник або тільки стрілки та цифри, які кріпляться безпосередньо до стіни, – це те, що потрібно враховувати, щоб зробити простір вітальні більш привабливим, особливо якщо стиль схиляється до більш нейтральної естетики. Ефектний годинник може стати тією основою, з якої ви почнете прикрашати свою вітальню.

Розміщення настінного годинника

Окрім рішення на якій стіні ви хочете повісити годинник, вам також слід подумати про те, що знаходиться навколо них і де вони можуть розташовуватися, щоб знаходилися на рівні очей, щоб уникнути напруги очей.

Годинник меншого розміру може розділяти стіну з декількома іншими предметами або розділяти візуальний простір з іншим декором або меблями, але вони не повинні губитися на стіні, якщо погляд не відразу зупинився б на них, коли шукаєте час.

Для великих годин подумайте, щоб зробити їх основним предметом декору на стіні вітальні. Дрібні предмети можуть добре виглядати як акценти та допомагати збалансувати візуальний простір, але великий годинник не повинен конкурувати ні з чим іншим за візуальну увагу.

Пам’ятаючи про ці аспекти, важливо зрештою вибрати те, що вам подобається. Якщо годинник знаходить відгук у вашій душі, можливо, це найкращий варіант для вашої вітальні. Ви можете створювати та змінювати стиль, додаючи або видаляючи елементи відповідно до теми.

При пошуку ідеального годинника пам’ятайте про бажаний результат і про те, чого саме ви намагаєтеся досягти, додаючи якісний сучасний настінний годинник у свою вітальню. Якщо вам потрібен ефект, виберіть великий, яскравий або візерунковий годинник, який відразу ж підкреслить нудну і нецікаву стіну.

Якщо це практичний класичний стиль у сучасній інтерпретації, вибирайте необроблену деревину, нейтральні кольори та стилі з гладкими лініями. Коли справа доходить до настінного годинника, йдеться вже не тільки про час, а про те, щоб залишатися поза часом.
Фото годинника у вітальні