Штори у вітальню (200 фото ідей): огляд новинок у сучасному стилі оформлення

Штори у вітальню: ТОП-200 фото стильних варіантів дизайну та модних поєднань в інтер’єрі 2022 року
Вітальня в приміщенні (або зал) – місце, яке примітне тим, що воно об’єднує людей. Будь-де: у квартирі чи гуртожитку, у готелі чи будинку творчості. Тут збираються домочадці для спілкування і сюди приходять гості, тут ведуть ділові бесіди та відбуваються музичні вечори.

Якими повинні бути штори в такому місці, маючи на увазі, що вони є «фінальним акордом» дизайну?

Стиль штор для вітальні

Від того, в якому стилі задуманий (або виконаний) дизайн залу, залежить стиль даного предмета інтер’єру – штор.

 • Класичний. Він передбачає вираз солідності, елегантності, розкоші. Подібно мають виглядати і всі елементи дизайну, у тому числі завіси: важкі, з ламбрекенами, пензлями, з наявністю пишних складок. Вони можуть бути виконані з габардину, оксамиту, щільної бавовни. Кольори: бордовий, винний, смарагдовий, кобальт. Підходить для великих приміщень із високими стелями та великими вікнами.
 • Хай-тек. Сучасний стиль, що послідував за стрімким технічним розвитком суспільства. Йому притаманні суворі лінії, чіткість форм, відсутність прикрас, металева гамма кольорів. Таким чином, штори в такому залі можуть бути сірими, сріблястими. Характерним для цього стилю є застосування автоматичних способів їх зсуву.
 • Прованс.Його можна визначити як розкішний сільський стиль, невимушений, легкий та витончений: стиль провінційної Франції. Штори можуть бути натуральних відтінків сатинові, ситцеві; однотонні або з малюнком (наприклад, квітковим, рослинним або смужкою).
 • Мінімалізм. Відбиває прагнення порятунку всього зайвого. Підійдуть у таку вітальню штори без будь-яких прикрас, практичні, спокійні відтінки. Бамбукові або лляні римські штори – гарний для неї варіант.
 • Еко-стиль. Набирає популярності тренд, із застосуванням природних матеріалів та мотивів. Використовується рогожка, віскоза, мішковина: натуральні матеріали.Колір штор у вітальні

Відносно палітри кольорів штор треба пам’ятати: вони повинні бути гармонійно вписані у вітальню. Існує безліч прийомів такого «вписування».

Наприклад:

 • Подружити забарвлення тканини з усім інтер’єром приміщення, виділивши в ньому лідируючий колір;
 • Надати завісам «солірувати» на кшталт контрасту;
 • Вибрати матеріал під колір або тон стін – універсальне рішення;
 • Підібрати під колір меблів (з можливою відмінністю на два-три тони);
 • «Рифмувати» з окремими предметами (світильники, килим, панно).
Кілька загальних рекомендацій щодо підбору відтінків для штор вітальні:

 • Теплі відтінки червоного, фіолетового, жовтого – для приміщень, де сонця недостатньо, вони додадуть затишку і візуально збільшать, акцентують, наблизять вікно;
 • Холодні відтінки зеленого, блакитного, перлинного – підійдуть у зали невеликого розміру (таким чином можна штучно розширити простір, «віддалити» віконний отвір);
 • У світлу залу гарні світлі кольори та відтінки (білий, місячний, айворі, фарфоровий); візуально вони здатні збільшити вікно (на противагу темним – вікно зорово прикрадається);
 • Для просторого приміщення можна застосувати глибокі яскраві тони;
 • Зелені відтінки заспокійливо діють на присутніх (пастельні тони зеленого особливо вдалі для штор у вітальні зі їдальнею);
 • Відтінки бірюзового, лавандового додадуть приміщенню ліричний шарм;
 • Бордо наповнить кімнату палацовою пишністю та відчуттям розкоші;
 • У поєднанні з відтінком диванних подушок штори додадуть вітальні певну родзинку, завершивши композицію;

Якщо на шпалерах є орнамент, то з огляду на колірну гаму шпалер необхідно подружити штори і з ним.


Види штор та кріплення

Визначившись із забарвленням, стилем необхідно подумати про карниз, який утримуватиме штори, способи їх підняття (розсування), і вибрати найбільш підходящий варіант.Звичайні карнизи підходять під універсальні портьєри.

Однак штори мають достатню різноманітність.

 • Австрійські штори. Підйомні; завдяки спеціальному механізму здійснюється регулювання довжини. Збираються не повністю, лише до середини, утворюючи «хвилі». Хороші для готелів у стилях «прованс» та «класичний».
 • З люверсами. У матеріалі прорізані отвори, куди вставлені кільця. Через них штору нанизують на карниз у формі труби. Будь-яка вітальня в цьому випадку точно не буде виглядати буденно.
 • З ламбрекеном. Це елемент декору – відрізок матеріалу, що кріпиться поверх штор у вигляді хвилі або прямокутника; стильна “точка” інтер’єру, що завершує композицію. Такі завіси відрізняють класику.
 • Римські штори. Їм притаманний підйомний механізм, мають вигляд портьєри для захисту від проникаючого сонця. Короткі. При підйомі утворюють складки (горизонтально). Як уже зазначалося, особливо «дружать» із стилем «мінімалізм».

Модні тенденції штор для вітальні

Продовжуючи розмову про різноманітність портьєр, не можна не згадати про модні віяння. Так, сьогодні у квартирах, громадських приміщеннях охоче використовуються японські панелі та кисейні штори.

 • Японські панелі. Сьогодні цей вид штор набирає популярності. За рахунок обтяження внизу портьєри останні виглядають рівними полотнами. У вітальню вони точно привнесуть нотки елегантності та свіжості. До речі, вони використовуються не лише на вікнах, а й для поділу приміщення на зони.
 • Штори «Кисею».Складаються з ниток. Також дуже сучасний варіант для приміщень. Можуть бути однотонними, а також поєднувати два та більше кольори. Такі «кисейні» завіси придадуть вітальні вишуканість та оригінальність.

Вибір тканини для штор

І ще один важливий момент необхідно врахувати при підборі штор у вітальню: це матеріал, з якого вони виготовлені.

Необхідно знати деякі особливості тканин заздалегідь, їх плюси та мінуси, щоб після оформлення вікон не шкодувати про зроблений вибір.Матеріал може бути натуральним або синтетичним.

 • Штори із натуральної тканини. Можуть бути виготовлені з льону, шовку, вовни. Плюси: «дихають», екологічні, естетичні. До того ж, шовк, наприклад, легко драпірується. Однак він з легкістю вбирає запахи. Льон – зносостійкий, але сильно вбирає пил. Шерсть – гіпоалергенна, естетична тканина, але дуже улюблена міллю.
 • Штори зі штучної тканини. Це особливо зносостійкі вироби, що відображають ультрафіолет, не мнуться, тримають складки, красиві. При цьому їм властиві електризація, вони мало пропускають повітря і можуть викликати алергічні реакції.

Вибравши для себе найкращі варіанти за стилем і кольором, складом та пристроєм, можна отримати унікальні штори для вітальні, що відповідають як запитам естетики, моди, так і функціональності.

Фото новинок дизайну штор у вітальню