Штори у вітальню (200 фото ідей): огляд новинок у сучасному стилі оформлення

Штори у вітальню: ТОП-200 фото стильних варіантів дизайну та модних поєднань в інтер’єрі 2024 року
Вітальня в приміщенні (або зал) – місце, яке примітне тим, що воно об’єднує людей. Будь-де: у квартирі чи гуртожитку, у готелі чи будинку творчості. Тут збираються домочадці для спілкування і сюди приходять гості, тут ведуть ділові бесіди та відбуваються музичні вечори.

Якими повинні бути штори в такому місці, маючи на увазі, що вони є «фінальним акордом» дизайну?

Стиль штор для вітальні

Від того, в якому стилі задуманий (або виконаний) дизайн залу, залежить стиль даного предмета інтер’єру – штор.

  • Класичний. Він передбачає вираз солідності, елегантності, розкоші. Подібно мають виглядати і всі елементи дизайну, у тому числі завіси: важкі, з ламбрекенами, пензлями, з наявністю пишних складок. Вони можуть бути виконані з габардину, оксамиту, щільної бавовни. Кольори: бордовий, винний, смарагдовий, кобальт. Підходить для великих приміщень із високими стелями та великими вікнами.
  • Хай-тек. Сучасний стиль, що послідував за стрімким технічним розвитком суспільства. Йому притаманні суворі лінії, чіткість форм, відсутність прикрас, металева гамма кольорів. Таким чином, штори в такому залі можуть бути сірими, сріблястими. Характерним для цього стилю є застосування автоматичних способів їх зсуву.
  • Прованс.Його можна визначити як розкішний сільський стиль, невимушений, легкий та витончений: стиль провінційної Франції. Штори можуть бути натуральних відтінків сатинові, ситцеві; однотонні або з малюнком (наприклад, квітковим, рослинним або смужкою).
  • Мінімалізм. Відбиває прагнення порятунку всього зайвого. Підійдуть у таку вітальню штори без будь-яких прикрас, практичні, спокійні відтінки. Бамбукові або лляні римські штори – гарний для неї варіант.
  • Еко-стиль. Набирає популярності тренд, із застосуванням природних матеріалів та мотивів. Використовується рогожка, віскоза, мішковина: натуральні матеріали.