Картини у вітальню: всі нюанси вибору та розміщення, 200 фото ідей

Картини у вітальню (як підібрати та розмістити): найкращі ідеї застосування та поради щодо декору стін

Картини у вітальні не лише прикрашають стіну, але й роблять інтер’єр живим та розкішним, а також підкреслюють добрий смак господарів.

Крім того, за допомогою картин можна створити потрібні акценти в інтер’єрі та грамотно звернути увагу. А регулярна зміна картин чи постерів допоможе швидко змінити дизайн вітальні та без особливих вкладень.

Види картин для вітальні

Традиційно картиною називають предмет живопису, що вішається на стіну. Однак це поняття в рамках дизайну можна суттєво розширити до кількох видів прикрас стін:

 • Звичайні картини, виконані на полотні та обрамлені багетною рамкою
 • Авангардні полотна на полотні без рамки
 • Фотографічні постери у рамці або без
 • Тканинні панно з витонченими принтами або панно-свитки
 • Модульні картини, що складаються з двох, трьох або чотирьох частин
 • Графіка, відмальована на папері олівцем або пастельною крейдою.

Всі ці вироби чудово підходять для прикраси стін. Класичні роботи з реалістичним живописом, зображеннями природи або портретами людей підійдуть для класичного інтер’єру.

Для східного інтер’єру підійдуть сценки з чоловіками та жінками.Для квартири у стилі модерн краще вибрати картини без рамок у стилях авангард, кубізм чи імпресіонізм. Для скандинавського інтер’єру найкраще підійдуть малюнки олівцем або пастеллю.

Рада. Для приміщень у стилі хай-тек можна вибрати не лише авангардні роботи, а й східні сувої чи каліграфічний живопис. Це надасть строгому хай-теку ніжну особливість.
Як вибрати картину в залі?

При виборі картин для вітальні слід пам’ятати про основне призначення цього приміщення: зустріч гостей та демонстрацію статусу та положення господарів. Вітальня – це громадське приміщення, де передбачаються часті візити сторонніх людей.

Тому картини повинні мати нейтральні зображення без відвертих сцен або без агресивних форм та надто яскравих кольорів.

Картини у вітальні повинні доповнювати інтер’єр, а також розповідати про смаки господарів.

Основні принципи підбору картин у вітальню:

 • Тематика зображення та його поєднання із загальним стилем або захопленнями та хобі господарів.
 • Підбір кольорів інтер’єру або вибір контрастного зображення
 • Поєднання розміру та форми картини з вільним простором стіни та висотою стелі
 • Картина може створювати основний акцент або бути фоновою прикрасою стіни

Рада. За допомогою картин можна управляти увагою людей у ​​приміщенні. Наприклад, коли з передпокою одразу падає погляд на кухню або на двері до спальні, його легко перевести в область вітальні за допомогою яскравого та великого художнього полотна.


Колірне рішення для картин

При виборі колірної гами картини можна дотримуватися одного з двох основних правил: підбирати зображення в гармонійній колірній гамі або контрастній.

 • Для інтер’єрів, де багато кольорів та багато деталей краще підбирати варіанти, які гармоніюватимуть за кольором зі стінами, або з основними великими деталями: меблями, шторами.
 • Наприклад, для інтер’єру в стилі прованс підійдуть акварелі квітів або лук у тих же тонах. Якщо в яскравому, насиченому кольором інтер’єрі розмістити щось контрастне, це створить какофонію.
 • Для приміщень у спокійних тонах, навпаки, підійде яскрава та контрастна прикраса стін. Наприклад, в білому інтер’єрі буде красиво виглядати авангардна композиція в червоних кольорах. Тут картина може бути основою всього інтер’єрного ансамблю.
Інший чудовий варіант для спокійних, однотонних інтер’єрів – чорно-біла графіка. Вона ідеально поєднується з будь-яким стилем: лофт, класика, хай-тек чи мінімалізм. Чорно-білі композиції будуть виділятися на стінах і виглядати досить естетично.

Розмір та форма картини у вітальні

Розмір картини повинен грамотно співвідноситися із вільним простором на стіні. Він також залежить від того, чи контрастує картина з кольором стіни чи гармоніює з нею.

Основні правила вибору розміру:

 • Великі вироби повинні бути окремими на стіні.
 • Дрібні моделі можна розміщувати на стіні у великій кількості.
 • Модульні картини повинні розміщуватися в центрі стіни так, щоб погляд падав на перший або центральний модуль залежно від художнього задуму.
 • Східні прикраси стін: сувої, панно, каліграфія можна вішати на стіни, де розміщуються інші предмети.

Контрастні моделі краще вибирати меншого або середнього розміру, оскільки вони дуже привертають увагу до себе. Однак зображення при цьому мають бути добре видно з відстані 1,5-2 метри.

Від меблів і стелі до країв картини повинен залишатися вільний простір, рівний її довжині або ширині або трохи більше. Інакше зображення виглядатиме давним.

Якщо художня робота за кольором поєднується зі стінами, її розмір може бути досить великий. Вона навіть може займати всю стіну. Але найбільш відповідним буде такий розмір, щоб від меблів або кутів стіни і від стелі залишався вільний простір, що дорівнює приблизно половині ширини та висоти картини.

Також важлива форма художнього виробу. Вертикальний формат збільшує висоту стель, але робить стіни вже. Горизонтальна орієнтація зображення зорово розширює приміщення, але робить стелю трохи нижчою.
Щоб простір став більшим, картини можна поєднувати з іншими деталями інтер’єру:

 • Розміщувати в нішах
 • Вішати між фальш-колон
 • Поєднувати з ліпниною
 • Вішати між бра або світильниками

Рада. Вдалий варіант розміщення картини над плазмовим телевізором. Проблема багатьох інтер’єрів у тому, що у вимкненому стані телевізор перетворюється на чорну скриньку, яка псує весь вигляд.

Картина над телевізором, більша за розміром ніж екран, вдало перетягує уваги з чорної скриньки на себе, і він не виглядає таким похмурим.

Оформлення картини у вітальні

Картину важливо не просто повісити на стіну, а й оформити її так, щоб їй було зручно та приємно милуватися. Для цього зазвичай використовуються рами та підсвічування.

Для класичного інтер’єру підійде шикарна багетна рама, для сучасних стилів – легке обрамлення з металу, скла або пластику або повна відсутність рами.

Важливо! Відсутність рами має виглядати як художній прийом, а не як забудькуватість господарів.
Основне правило підбору рами – вона має бути контрастною кольору стін або виділятися на їхньому фоні. Завдяки цьому підкреслюватиметься краса зображення та завершеність композиції на картині. Якщо використовується робота без рами, вона сама повинна виділятися на стіні.

Ще один спосіб красиво оформити художню річ – встановити LED-підсвічування. У магазинах продається велика кількість світильників для таких цілей. Їх можна підібрати, як під мінімалістичні інтер’єри, і під насичену розкіш класики.

Картину з підсвічуванням буде приємніше розглядати гостям, і вони із задоволенням оцінять вишуканий смак господарів.

Фото ідей розміщення картин у вітальні