Годинник у зал: 120 фото ідей застосування годинника в дизайні інтерєру вітальні

Годинник у зал — практичні поради вибору відповідної моделі: великих, маленьких, настінних, настільних

Сучасне життя вимагає від людини пунктуальності. Оформляючи інтер’єр вітальні важливо розуміти, що годинник – це не лише функціональний елемент, а й частина дизайну.

Великі чи маленькі, сучасні чи старовинні, вони здатні надати приміщенню закінченого вигляду або повністю зіпсувати враження від інтер’єру. Важливо заздалегідь ознайомитися з основними видами годинника, особливостями стилів та тонкощами догляду за механізмом.

Види годинника для вітальні

Сучасний годинник відрізняється за принципом роботи механізму, зовнішнім виглядом, матеріалом виготовлення.

За принципом роботи виділяють кілька категорій.

 1. Електронні. Працюють від електромережі або акумуляторів. Оснащені електронним табло. Крім часу, можуть показувати дату, температуру, виконувати функції будильника. Сучасні моделі оснащені радіо, кольоровим підсвічуванням. Електронний годинник підходить для сучасних інтер’єрів.
 2. Кварцові. Відмінна риса – робота від кварцової батареї. Такий годинник відрізняється точністю і тривалістю роботи. Із недоліків виділяють низьку ремонтопридатність.
 3. Механічні. На сьогодні йдуть у минуле. Оснащені годинниковим механізмом, який потребує постійного заводу. Такий годинник зустрічається з боєм і зозулею.Недоліком таких виробів є висока вартість та порівняно низька точність.
 4. Проекційні. Сучасне рішення, яке рідко застосовується для міських квартир. Час відображається на табло, яке проектується на стіну або на іншу рівну поверхню. Моделі можуть бути оснащені підсвічуванням, функціями календаря, будильника. Проекційний годинник – пристрій, який вносить в обстановку особливість.
Окрім механізму годинник різниться на вигляд. Вирізняють класичні моделі, з боєм, маятником. На окрему увагу заслуговують антикварні речі, які є предметом для гордості та елементом декору.

Стилеві рішення

Різноманітність стилів дозволяє підібрати моделі під певний дизайн приміщення. Крім класичної округлої або квадратної форми, годинник зустрічається у вигляді геометричних фігур, рослин, тварин. Фахівці виділяють кілька стилів, притаманних ходиків.

Класика

Класичний стиль є найпоширенішим. Для нього характерні суворі лінії, простота виконання. Матеріал – деревина, пластик. Колір – натуральний. Моделі із цінних порід дерева вносять нотки розкоші у дизайн приміщення.

Для класичного стилю не підходять вироби з хромованими вставками, проекцією або електронним циферблатом.

Мінімалізм

Мінімалізм підходить тим, хто віддає перевагу суворим лініям і відсутності деталей. Такі чали виготовлені зі скла або металу, вони не мають зайвих деталей в оформленні. Кольори – білий, чорний, сірий. Форма строга. Вони можуть не мати корпусу.

Часто це великий циферблат, який розташовують на оштукатуреній стіні. Годинник у стилі мінімалізму підходить для просторих віталень з високою стелею.

Хай-тек

Хай-тек – це ультрасучасний стиль, який передбачає використання аксесуарів із чітким контуром. Добре впишуться в інтер’єр цифрові та смарт моделі, годинник-проекції. Як матеріал для корпусу вибирають скло, пластик, сталь.

Кантрі

Кантрі – стиль, поширений у США, Німеччині, Швеції. Для нього характерні натуральні відтінки та матеріали.

 • Кантрі набув широкого поширення для оформлення заміських будинків. Годинник у цьому стилі не допускає хромованих або позолочених деталей.
 • Найкраще виглядають класичні моделі з натуральної деревини.
 • Як бюджетний варіант підійдуть ходики з корпусом зі шпону цінних порід дерева.
 • Добре в інтер’єр вписуються маятникові механізми, гирі, зозуля.


Прованс

Прованс – це витончений французький стиль. Для оформлення зали підійдуть великі моделі. З відтінків віддають перевагу пастельним тонам. Велику увагу приділяють оформленню циферблату. Це можуть бути витончені кручені арабські цифри або суворі римські. Стрілки – фігурні, пікоподібні.

Добре доповнює стиль кована ажурна рамка, орнаменти з рослинних елементів.

Ампір та бароко

Ампір та бароко – це розкішний стиль, для якого характерні химерність та велика кількість позолоти. Годинник вибирає з оригінальними кованими з бронзи елементами, великою кількістю прикрас і золота. Вони мають розповісти про смак свого господаря.

Для стилю характерне поєднання краси, точної форми та функціональності. Механізм найчастіше вибирають кварцовий, який відрізняється довговічністю.

Правила розміщення

Годинник в інтер’єрі відіграє важливу роль. Тому важливе значення має їхнє розміщення. Модель має органічно дивитися і бути помітною з будь-якої точки зали.
У більшості віталень ходики вішають над диваном чи столом. Якщо в кімнаті є камін, то вони гармонійно виглядатимуть зверху.

Великі моделі розміщують на вільній стіні. Важливо, щоб поряд не було картин або фотографій у помітних рамах, які можуть взяти на себе акцент. Це правило стосується і невеликого годинника, який може легко загубитися серед меблів або зайвого декору.

Матеріали виготовлення

Сучасний годинник відрізняється не тільки дизайном, а й матеріалом, з якого виготовлений їх корпус.

 1. Дерево. Використовується для оформлення годинника для віталень у класичному стилі. Дерев’яні ходики добре вписуються в стиль прованс.
 2. Скло. Для інтер’єру в сучасному стилі краще підійдуть ходики із циферблатом зі скла.Такі моделі відрізняються довговічністю, вони легкі в ході, мають різноманітний дизайн.
 3. Пластик. Пластик є найбільш практичним та доступним матеріалом для виготовлення корпусу годинника. Такі моделі відрізняються різноманітністю дизайну та колірних рішень.
 4. Метал. Метал застосовується як матеріал для декорування. Рідко зустрічається корпус годинника, повністю виконаний зі сталі. Хромовані вставки підходять для оформлення приміщень у стилі hi-tech.

Для декорування корпусів годинникового механізму також застосовують натуральний камінь та тканину. Ці матеріали дозволяють надати корпусу природності та зв’язку з природою.

Особливості вибору

Годинник – це не просто прилад, який показує час. Це завершальний штрих, найчастіше – особливість інтер’єру. Тому ходики мають вписуватись загальну концепцію дизайну вітальні чи зали.

При виборі враховують низку нюансів.

 1. Годинник вибирає останній, коли завершено компонування приміщення і загальний стиль чітко простежується.
 2. Перевага віддається дорогим моделям з надійним механізмом. Такі вироби виглядають презентабельнішими і довше прослужать.
 3. Колір та дизайн вибирають так, щоб він гармонував з іншими предметами інтер’єру.
 4. Габаритні моделі підходять для вітальні з великою площею та вільною стіною. У маленьких приміщеннях краще виглядає невеликий годинник.
 5. Якщо необхідно додати акцент або яскраву деталь, вибирають моделі з незвичайним дизайном або боєм. Така річ надає залі монументальності та акцентує на собі увагу.
Правильний догляд за годинником

Грамотний догляд за годинами продовжує термін їх експлуатації та зберігає товарний вигляд. Обслуговування пристрою визначається особливостями механізму та конструкції виробу.

У догляді за годинами фахівці рекомендують дотримуватися низки правил.

 1. Змащення. Механічний годинник вимагає регулярного чищення та мастила. Обслуговування проводять не рідше ніж один раз на рік.
 2. Захист від ударів. Під час транспортування та встановлення годинник не зазнає ударів. Їх не вішають поблизу дверей, де пристрій може постраждати від удару дверима.
 3. Захист від пилу. Пил із ходиків видаляють під час прибирання приміщення. Для цього використовують вологу, добре віджату ганчірку.
 4. Захист від вологи. Моделі з корпусом із натуральної деревини не рекомендують вішати у приміщеннях із підвищеною вологістю. Волога призводить до розбухання деревини та погіршення естетичного вигляду виробу.

Асортимент годинників, які представляють вітчизняні та закордонні виробники відрізняється різноманітністю. Він здатний спантеличити навіть досвідченого дизайнера.

Вибираючи відповідну модель важливо враховувати їх стиль та колірне рішення. Порівнюючи два подібні варіанти, перевагу слід віддавати тій, колірній комбінації, яка краще поєднується зі стінами та кольором меблів.

Фото годинника в залі