Годинник у зал: 120 фото ідей застосування годинника в дизайні інтерєру вітальні

Годинник у зал — практичні поради вибору відповідної моделі: великих, маленьких, настінних, настільних

Сучасне життя вимагає від людини пунктуальності. Оформляючи інтер’єр вітальні важливо розуміти, що годинник – це не лише функціональний елемент, а й частина дизайну.

Великі чи маленькі, сучасні чи старовинні, вони здатні надати приміщенню закінченого вигляду або повністю зіпсувати враження від інтер’єру. Важливо заздалегідь ознайомитися з основними видами годинника, особливостями стилів та тонкощами догляду за механізмом.

Види годинника для вітальні

Сучасний годинник відрізняється за принципом роботи механізму, зовнішнім виглядом, матеріалом виготовлення.

За принципом роботи виділяють кілька категорій.

  1. Електронні. Працюють від електромережі або акумуляторів. Оснащені електронним табло. Крім часу, можуть показувати дату, температуру, виконувати функції будильника. Сучасні моделі оснащені радіо, кольоровим підсвічуванням. Електронний годинник підходить для сучасних інтер’єрів.
  2. Кварцові. Відмінна риса – робота від кварцової батареї. Такий годинник відрізняється точністю і тривалістю роботи. Із недоліків виділяють низьку ремонтопридатність.
  3. Механічні. На сьогодні йдуть у минуле. Оснащені годинниковим механізмом, який потребує постійного заводу. Такий годинник зустрічається з боєм і зозулею.Недоліком таких виробів є висока вартість та порівняно низька точність.
  4. Проекційні. Сучасне рішення, яке рідко застосовується для міських квартир. Час відображається на табло, яке проектується на стіну або на іншу рівну поверхню. Моделі можуть бути оснащені підсвічуванням, функціями календаря, будильника. Проекційний годинник – пристрій, який вносить в обстановку особливість.
Окрім механізму годинник різниться на вигляд. Вирізняють класичні моделі, з боєм, маятником. На окрему увагу заслуговують антикварні речі, які є предметом для гордості та елементом декору.