Телевізор у вітальні: 142 фото варіанти дизайну ТВ-зони

ТБ у вітальні: фото огляд кращих прикладів зручного розміщення телевізора в залі

Телевізор у сучасному світі давно перестав бути лише засобом перегляду передач. Зараз це мульти-медійний центр з безліччю функцій від перегляду відео з носіїв до виходу в інтернет, до телевізора підключають ігрові приставки, музичну та іншу апаратуру.

Тому ТБ відводиться не останнє місце, найчастіше телевізор у вітальні є початковим елементом, від якого залежить подальший інтер’єр. Вітальня зазвичай найбільша кімната в будинку, відповідно і телевізор вибирають значних розмірів.

Особливості правильного розміщення

Щоб він не виглядав величезною чорною плямою на стіні або тумбі, необхідно грамотно продумати дизайн стіни та загальну концепцію кімнати.

Перед покупкою телевізора необхідно вирішити:

 1. Яка діагональ, підходить для приміщення, та вибрати модель
 2. Як буде кріпитися телевізор або він стоятиме на тумбі (якщо в будинку діти цей пункт пропрацюйте особливо ретельно)
 3. Чи будуть підключатися до нього інші прилади, наприклад, ТБ або ігрова приставка.
 4. Як будуть заховані дроти
 5. Як і чим буде оформлена стіна
 6. Як далеко від ТБ розташовані радіатори та світлові прилади
Розміри телевізора

Розміри телевізора вимірюються діагоналлю, це перший показник після назви та моделі. Діагональ вимірюється дюймами, 1 дюйм дорівнює 2,54 см. Якщо дуже просто, то відстань до дивана має дорівнювати трьом діагоналям.

Тобто, якщо від стіни до дивана 4 метри, то телевізор треба брати діагоналлю більше 50 дюймів. Маленькі розміри телевізора виглядатимуть невдало, а інтер’єр здаватиметься незакінченим.

Занадто великий розмір телевізора шкідливий для очей, адже відстань між диваном і телевізором буде меншою, ніж належить.

Ще одна важлива для очей характеристика телевізора це якість картинки – роздільна здатність.

Типи роздільної здатності екрана

 1. Ultra HD – 3840х2160. Найбільша кількість пікселів на дюйм. З таким дозволом вибирайте телевізор, починаючи від діагоналі 50 дюймів.
 2. Full HD – 1920х1080. Оптимальна чіткість екрану для помешкання.
 3. HD – 1280х720. Телевізори з маленьким екраном підійдуть для такого дозволу, наприклад на кухню

Також варто звернути увагу на рамку, якою обрамлений екран. Чим менша рамка, тим приємніше буде дивитися контент. Велика площа картинки дозволить поринути у те, що ви дивитеся.

Ще один важливий критерій для шиї, це висота кріплення телевізора. Найкраще повісити телевізор на рівні очей, але загальноприйняті значення все ж таки є – це приблизно 1,30 см від підлоги до середини екрану. Якщо людина високого зросту, або навпаки низького, зробіть коригування під себе.

Вартість

Ціна телевізора залежить від усіх цих характеристик та від естетичної складової. Рамка багет або телевізор, який перетворюється на дзеркало, коштує, безсумнівно, більше, ніж апарат Full HD з широкою рамою.

Виробники часто виставляють на акцію, яку певну модель телевізора, тому однаковий телевізор у різному кольорі може коштувати по-різному.
Розташування телевізора в кімнаті

 • Кронштейн настінний, стельовий
 • Полиця, ніша у стіні

Кронштейн – це конструкція для кріплення телевізора. Розрізняють такі види кронштейнів

Види кронштейнів

 1. Стінний. Найзатребуваніший вид кронштейнів, адже такий вид кріплення заощаджує простір кімнати, виглядає гармонійно і головне дозволяє регулювати екран. Настінні кронштейни бувають поворотні та похилі, а також без можливості регулювання.
 2. Стельовий. Іноді прикріпити телевізор до стіни не дозволяють можливості інтер’єру, наприклад, якщо вона має неміцну конструкцію. Іноді дизайнери спеціально вибирають таке кронштейн, адже він виглядає незвичайно та футуристично.
 3. Настільний та підлоговий. Такі кронштейни рідко використовуються, але випускаються виробниками, щоб клієнти мали вибір.

Новинка на ринку кронштейнів це моторизовані моделі, керовані пультом.

При виборі кронштейна головне вибрати правильний розмір, залежно від діагоналі та ваги телевізора. Мінус використання кронштейнів у тому, що дроти залишаються оголеними і виглядають на стіні не красиво, а також при перенесенні конструкції в інше місце сліди від неї залишаться на покритті стіни.

Полиця або ніша

Телевізор на спеціальній ніжці може бути встановлений на поверхні спеціальної полиці або ніші, особливо це актуально для тимчасового користування. Такі підставки йдуть у комплекті під час продажу телевізора.

 • Ставити телевізор або підвішувати на кронштейн питання скоріше дизайну приміщення, а не смаку господаря.
 • Якщо стіна буде активною з підсвічуванням, гарним панно або іншим декором на всю стіну, полиця внизу буде виглядати недоречно.

Якщо господарі квартири зробили спеціальну стінку, з нішою під телевізор, з місцем під ігрову консоль і подбали про те, куди сховати дроти, то кронштейн буде тут зайвим.

Варіанти оформлення телевізора у різних стилях

 1. Класика. Суворість і рівні, спокійні кольори, що відрізняє сучасну класику від інших стилів. Сірі шпалери, чорний телевізор та диван правильної геометричної форми. Також класиці властиві елементи розкоші, наприклад, оправа з багету, або оформлення стіни натуральними матеріалами (мармуром, натуральним деревом).
 2. Сучасні, мінімалістичні стилі – модерн, лофт, хай-тек та інші.В основному всім сучасним стилям властивий мінімалізм, лаконічність та сучасні високотехнологічні матеріали. Фальш стіна їх штучного каменю або дерев’яні рейки з тику, модне освітлення та грамотно вписаний ультра тонкий та красивий телевізор. Відмінним варіантом для стилю лофт буде металевий підлоговий кронштейн, який доповнить цегляні стіни і чорний диван.
 3. Ретро, ​​кантрі, прованс та інші. Такі стилі асоціюються з романтичними шпалерами, милими аксесуарами, яскравим плюшевим диваном, а телевізор можна сховати, наприклад, за картиною або шторами.

У сучасних квартирах стіну з телевізором часто роблять активною. Наприклад, прикрашають штучним каменем, оснащують панелями або просто вибирають контрастний колір шпалер. Цікаво виглядає підсвічування по периметру стіни, додає обсягу та глибини простору.

Фото вдалого розміщення телевізора у вітальні