Металева ванна (120 фото): особливості застосування, плюси, мінуси, поради.

Металева ванна: корисні рекомендації щодо вибору форми, розміру, кольору та комплектації

Якщо ви робите ремонт у своїй ванній кімнаті і вам потрібна нова ванна, яка змогла б якнайкраще вписатися в інтер’єр вашої квартири – зверніть увагу на металеву ванну.

Саме ванна з металу захопила сучасний ринок сантехніки. Насправді металева ванна не відрізняється ціною, як і решта ванн. Ви можете знайти металеву ванну за будь-яким ціновим сегментом.

Розберемо деякі особливості експлуатації металевих ванн їх плюси та мінуси.

Розмаїття кольорів металевих ванн

Металеві ванни найчастіше покриваються зверху емаллю. Відповідно, якщо ви замовляєте металеву ванну, ви можете експериментувати з різноманітністю кольорів.

Ви можете вибрати один колір для поглиблення ванни, і зовсім інший для її країв. Цей варіант відмінно підійде для власників химерного інтер’єру.

Просто біла ванна може зіпсувати зовнішній вигляд вашої кімнати, але якщо ви застосуєте кмітливість і прикрасите свою ванну в ті кольори, в які ви хочете – успіх гарантований.

Тобто, головною перевагою такої ванної є її неординарність і від цього нікуди не втекти.


Розмір металевої ванни

Звичайно кожній людині приходила в голову думка, що йому хочеться полежати у просторій ванні, не підтискуючи коліна. На жаль, така краса поміститься не в кожну ванну кімнату.

Металеві ванни бувають різних розмірів, від 1 м 20 см до 2 метрів завдовжки та від 70 до 85 см завширшки.

 • «Сидячі ванни» – ванни 1 м 20 см придбали таку назву не просто так. Габарити такої ванної кімнати не дозволяють там навіть розвернутися, звичайно якщо ви дитина – у вас не виникне жодних питань.
 • Стандартна ванна – ванни 1 м 50 см, безумовно, набагато зручніша. Але, на жаль, люди з високим зростом все ще будуть змушені підгинати ноги під час водних процедур. Незважаючи на це, такі ванні не створюють великих проблем.
 • Зручні ванні – і, нарешті, ванни розміру від 1 м 60 см до 2 м є найзручнішими ваннами. Навіть якщо ваш зріст далеко не 2 м, ви почуватиметеся комфортно та затишно.

Щодо ширини ванни, то вона зазвичай підбирається під габарити користувачів і, звичайно, розмір кімнати. Тобто, розміри ванн із металу підбираються для покупців індивідуально.

Форма металевої ванни

Існує дуже багато варіантів форм металевих ванн. Звичайно, серед усіх, переважають прямокутні ванні. І причина того, що це стандартні ванни.

Вони підійдуть до кожного інтер’єру і не зможуть його зіпсувати. Крім цього вони зручні та компактні.

Кутові металеві ванни можуть дати вам набагато більше вільного місця, ніж будь-які інші ванні. Але створюється великий мінус у тому, щоб упорядкувати таку ванну.

Через її специфічне становище, вам доведеться попітніти, щоб дістати до протилежного необхідного кута.

Широку популярність у наш час користуються круглі ванни.

 • Особливість таких ванн у тому, що вони часто стоять посеред ванної та на спеціальному каркасі для такої металевої ванної.
 • Власне, вам знадобиться великий простор для такого задоволення.
 • За допомогою круглої ванни ви можете створити найкомфортніші умови для себе під час прийняття ванн.

У нашому світі, що постійно йде вперед, вже придумали неординарне застосування ванн. Якщо ви маєте простору ванну кімнату, то ви можете скористатися неординарним рішенням дизайнерів.

Сутність така, що вам необхідно піднести ванну на так званий «п’єдестал». Наприклад, як на фото, де зображено металеву темну простору ванну, що стоїть на п’єдесталі.

Здається, ніби власник такої ванної кімнати ніколи не виходить з неї, оскільки це, мабуть, мрія кожної людини.

Комплектації металевих ванн

У ванній кімнаті сучасного типу ви можете знайти безліч додаткових функцій. Наприклад функції гідромасажу, аеромасажу та турбо масажу. Окрім цих знайомих нам функцій, ви можете стати щасливим володарем металевої ванни з радіо, іонізацією, підігрівом води та підсвічуванням.

А також, у ваннах сучасного типу є абсолютно нові та немислимі функції: висувні підголовники, система зливу, спеціальні виїмки для приладдя та поручні.

Плюси та мінуси металевої ванної

Металеві ванні здобули такий успіх серед покупців через низку позитивних якостей:

 • Низька ціна – металева ванна кімната доступна за ціною і її собі може дозволити навіть звичайнісінька людина, з низькою сумою в кишені.
 • Доступність установки – деякі види металевих ванн досить прості в установці, тобто встановити її може навіть людина, яка не має якихось особливих навичок.
 • Маленька вага – через свою маленьку вагу така ванна може бути легко перевезена і встановлена.
 • Довговічність використання – металеві ванні відрізняються своїм довгим життям. А головний секрет у тому, що метал має міцність, легкість і меншу пористість (ніж, наприклад, не може похвалитися чавун). При правильному користуванні такою ванною вона може прослужити вам близько 40 років.

Окрім цього, металеві ванни все ж таки мають ряд своїх недоліків. Нехай їх не так багато, але вони все ж таки є:

 • Висока теплопровідність металу – якщо ви любитель приймати ванну в гарячій воді, варто враховувати, що метал швидко нагрівається. Так що ви, звичайно, можете полежати в окропі, але не дуже довго.
 • Деформація – через вплив тяжкості метал може деформуватися, відповідно, на ванні утворюються сколи, тріщини та її доведеться або ремонтувати та реконструювати або міняти.
 • Догляд – за металевими ваннами, як і за іншими потрібний особливий догляд. З чим це пов’язано? Це пов’язано з тим, що металеві ванни найчастіше покриті емаллю, яку неприпустимо мити засобами у складі яких присутні спирт, формальдегід, лимонна кислота, сульфанілова та мурашина кислота.

Фото металевої ванни