Акрилова ванна: плюси та мінуси, огляд популярних брендів. Вибір розміру, форми та дизайну (120 фото)

Акрилова ванна: ТОП-15 найкращих моделей та виробників (фото + відгуки)

Акрилові ванни міцно завоювали популярність на вітчизняному сегменті порівняно недавно — протягом двадцяти років ринок практично повністю перейшов від чавунних «бабусь» до так званої «молоді».

Причина криється в широкому спектрі переваг, серед яких відносна легкість, низька ціна, набір додаткових функцій та різноманітність дизайну. Однак, як відомо, чим більший вибір, тим складніше ухвалити рішення.

Що не дивно: асортимент магазинів сантехніки та меблів нікого не залишить байдужим. Незмінно постає питання, яка акрилова ванна краща, адже всупереч поширеній думці, що висока вартість товару відповідає рівню якості, не відповідає дійсності.
Як підібрати матеріал

Здавалося б, 100% акрил, що є логічним, але варто звернути увагу. Акрил – це багатокомпонентна суміш складних ефірних полімерних сполук і метакрилів. Іншими словами, різновид пластмаси, тому від пропорцій змішування безпосередньо залежить міцність, пружність та гладкість поверхні.

Як правило, під час виготовлення акрилових ванн використовується або комбінація АБС/ПММА, або 100% поліметилметакрилату.

  • У першому випадку не варто розраховувати на тривалість служби обраної сантехніки та збереження бездоганного зовнішнього вигляду протягом трьох-п’яти років, у другому — покупка чудово прослужить у чотири рази довше.
  • Уся справа в рівні поглинання, через яку товари з АБС/ПММА легко вбирають вологу, дуже тендітні і легко руйнується покриття.
  • Зрозуміло, не варто забувати, що прямий обов’язок продавців-консультантів — розписувати асортимент магазину у всіх фарбах, акцентуючи увагу виключно на перевагах та теоретичній вигоді.
  • Щоб не припуститися помилки, покупцеві необхідно насамперед візуально оцінити кількість шарів покриття завдяки кромці борту.

Увага! Якщо в результаті огляду виявлено лише 3 шари, схема виготовлення АБС+ПММА+каркас акрилової ванни. Якщо ж 2 шари, склад містить переважно поліметилметакрилат та підсилювальну основу.

Другорядне питання, але не менш важливе перед покупкою — визначитися про призначення сантехніки, частоту та місце використання.

Експерти не рекомендують переплачувати у випадку, якщо в плани входить відвезти новопридбане начиння на дачу: як правило, знос мінімальний, тому навіть тендітна річ із суміші АБС/ПММА прослужить довше за п’ять років.

Якщо ж мова йде про купівлю та встановлення ванної в основному житло, які є офіційним місцем проживання сім’ї, то тут краще забути про економію.