Асиметрична ванна: огляд популярних моделей з цікавим дизайном, фото

Асиметрична ванна — всі види та розміри (плюси та мінуси, фото популярних моделей, поради щодо вибору)

Асиметричні ванни стали популярними нещодавно: завдяки появі акрилу виробники почали експериментувати з формою.

Щоб зрозуміти, які переваги має асиметрична ванна, потрібно розібратися в особливостях таких конструкцій.

Популярні моделі

Головна відмінність асиметричної ванни від стандартної прямокутної – її оригінальна форма. Вироби можуть мати кутову, овальну, трапецієподібну та складну багатогранну конфігурацію. Така ванна, безперечно, надає інтер’єру індивідуальності, дозволяючи створити унікальну атмосферу.Потрібно розуміти, що для виготовлення асиметричних виробів потрібний пластичний матеріал. Зазвичай їх виконують із акрилу, але трапляються й чавунні моделі. Якщо порівнювати із звичайною прямокутною, то чаша асиметричної форми здебільшого має менший об’єм.

Асиметричний дизайн вибирають у тому випадку, якщо потрібно заощадити простір або створити оригінальне оформлення. Якщо хочеться втілити конкретні ідеї, чашу можна виготовити на замовлення.

Плюси та мінуси виробів

Вартості асиметричних моделей:

 • Незвичайний вигляд – ванна оригінально виглядає в інтер’єрі та дозволяє підкреслити індивідуальний стиль;
 • Моделі з акрилу чудово зберігають свій блиск на довгі роки: щоб підтримувати ванну в тому ж стані, достатньо періодично обдавати поверхню гарячою водою;
 • Якщо виникли подряпини або інші механічні пошкодження, виріб можна швидко відреставрувати;
 • Виготовлення на замовлення дозволяє підібрати потрібний розмір, конфігурацію та інші параметри.

Якщо порівнювати асиметричну ванну зі стандартною, то кутові моделі займають велику площу. Таким чином, вони ідеально підходять для просторих кімнат. Однак у продажу можна знайти і невеликі кутові конструкції, які ідеально виглядають у малогабаритному приміщенні.

Ще один недолік: Через кілька років чаша може деформуватися під впливом температури та регулярного тиску маси води.

Це зумовлено властивостями акрилу. При експлуатації ванни людьми з великою вагою ставлять ванну на цегляний фундамент.

Види асиметричних моделей

Вироби розрізняються за видом матеріалу та особливостями конструкції. В основному на ринку зустрічаються вироби, виготовлені з акрилу та чавуну.

Чавунні ванни складніші у виготовленні, тому коштує вона досить дорого, а ширше поширення набули акрилові.

 • Асиметрична конструкція може мати будь-яку форму – створити цікавий дизайн дозволяє особлива гнучкість матеріалу. Зустрічаються трапецієподібні та багатокутні конструкції. Трикутні чаші можуть мати округлену основу.
 • Покупців вражає також багатофункціональність виробів: багато ванн оснащені гідро- та аеромасажерами, є спеціальні пристрої для зберігання банних аксесуарів, зручні ручки, бортики, поглиблення для мила.
 • Деякі моделі обладнані системою очищення води, радіоприймачами та навіть телефонами. Програми наводяться через пульт управління.
Асиметричні кутові моделі можуть мати різні розміри – зустрічаються не лише мініатюрні моделі, а й величезні «басейни» більше двох метрів завширшки. При виборі виробів варто відштовхуватися не лише від особистих уподобань, а й від розмірів ванної кімнати.


Встановлення асиметричної ванної

Встановити таку конструкцію досить складно, тому більшість розраховує на допомогу професіоналів. Однак за наявності досвіду в ремонті можна спробувати самостійне встановлення.

 • Для початку потрібно ознайомитись з інструкцією, в якій є рекомендації щодо монтажу.Вона додається у комплекті та містить повний перелік комплектуючих. Перш ніж приступити до установки, потрібно оглянути та підготувати місце, де буде ванна. Поверхня підлоги та стін повинна бути рівною.
 • Знайдені дефекти (наприклад, тріщини) потрібно усунути за допомогою штукатурки або суміші, що вирівнює. Якщо виявилася пліснява або грибок, поверхню попередньо обробляють антисептиком. Придбати його можна у будь-якому магазині будматеріалів.
 • Перш ніж монтувати ванну, потрібно ретельно зробити виміри, тому що демонтаж після повної установки – заняття дуже трудомістке та клопітке.

Установка виконується на ніжки або фундамент. Після закінчення робіт та просихання ванної можна підключати комунікації. По краях кріплять борти, а зазори майстра заповнюють силіконовим складом.

Останній етап – монтаж плінтуса із водостійкого матеріалу. Якщо встановлення ванної зроблено якісно, ​​то результат обов’язково порадує.

Рекомендації щодо вибору

 1. Перед придбанням вибраної моделі професіонали рекомендують переконатися, що ванна правильно розташується в приміщенні. За типом орієнтації до стіни існують право- та лівосторонні вироби: це обов’язково потрібно враховувати, щоб не довелося повертати покупку.
 2. Ще один важливий момент, на який не всі звертають увагу – товщина стінок. У якісного виробу вона не менше ніж 5 мм. Якщо бортики занадто тонкі, ванна вібруватиме і деформуватиметься.До того ж такий виріб прослужить недовго.

 3. Незалежно від виду матеріалу, з якого виготовлена ​​ванна, необхідно переконатися, що вона має надійний каркас.
 4. Краще віддавати перевагу виробам від перевірених брендів. Найпопулярніші виробництва знаходяться у Німеччині чи Італії. Китайська продукція, як правило, не відрізняється гарною якістю. Щоб бути впевненим, що це не підробка, варто попросити продавця пред’явити відповідні сертифікати.
 5. Асиметричні моделі можна розміщувати у санвузлі по-різному. Для маленької кімнати зазвичай вибирають кутові моделі, які мають у стіні в глибині приміщення. До протилежної стіни монтують раковину та іншу сантехніку.

У просторих приміщеннях варіантів розміщення більше, але довгу частину ванни зазвичай завжди розташовують уздовж довгої стіни. За таким же принципом встановлюють трапецієподібні чаші.


Фото асиметричної ванни