Клавіша змиву: 150 фото моделей для інсталяції із сучасним дизайном

Клавіша змиву: поради щодо вибору, встановлення та ремонту клавіш змиву (150 фото)

Одним із найактуальніших питань є проблема, як не помилитися з вибором клавіші змиву для унітазу, яка відіграє головну роль у процесі спуску води в унітаз.

Труднощі подібного роду виникають через те, що сучасний маркет пропонує величезний вибір кнопок на будь-який манер. Вони знаходять своє застосування як у класичних унітазах, так і в інсталяціях.

Відмінність клавіш полягає не тільки в компанії-виробнику. Подібні елементи розрізняються за формою, розміром та матеріалом. До списку їх відмінностей можна приписати ще й те, що для компакт-систем виробники випускають більш менш однотипні клавіші, які взаємозамінні.

На відміну від них, пристрій навісних конструкцій розроблено таким чином, що клавіша від одного виробника не підійде інсталяції від іншого виробника.

Ціна на клавіші змиву коливається від двох тисяч карбованців до десяти. За бажання можна знайти і дорожче, вартість залежить від марки виробника і закладеного в неї функціоналу. На сайтах, де можна купити клавішу для змиву, розписується докладна характеристика кожної моделі.

Установка

Під інсталяцією мається на увазі особлива конструкція, вмонтована у стіну.Її виготовляють із міцної сталі, яку згодом покривають спеціальним покриттям, що запобігає корозії.

Ця конструкція є каркасом, куди кріплять необхідну сантехніку. До її числа входить зливний бачок, обв’язка сантехніки, сполучні компоненти та труби. Від усіх цих елементів залежить якість системи та її термін її експлуатації. Щоб уникнути корозії та можливих протікань, матеріал, з якого виготовляють зливні бочки – пластмас.

Інсталяція призначена для досягнення максимально естетичного ефекту, оскільки всі комунікації вмонтовані в стіну, що надає інтер’єру кімнати максимального акуратного, доглянутого вигляду. Видимими очі залишаються тільки унітаз і клавіша для змиву.


Види клавіш

Існує кілька видів клавіш, які відрізняються один від одного за функціями, принципом роботи, якістю та модифікацією.

Нижче наведено цілий список для перегляду кожної клавіші.

Класична

 • На фото зображені класичні клавіші змиву, які призначаються для звичних унітазів без прихованих комунікацій.
 • Як правило, вони однотипні, надійні та довговічні. Їх встановлюють на зливний бачок.

Механічна

 • Її широко застосовують в інсталяціях.
 • На відміну від класичних клавіш механічні відрізняються один від одного за формою та розміром, що обумовлює цілу низку труднощів при виборі відповідної клавіші для тієї чи іншої інсталяції.
 • Механічну клавішу встановлюють над унітазом, і вона працює за простим принципом: її потрібно просто втиснути в стіну;

Сенсорна

 • Для того, щоб привести систему змиву в дію, досить просто торкнутися сенсорної клавіші пальцем.
 • Її можна розташувати на будь-якій зручній відстані від унітазу, головне лише провести до неї кабель.
 • Виглядає така клавіша прогресивно та стильно, проте далеко не кожен може дозволити собі її встановити через дорожнечу.

Пневмокнопка

 • Найчастіше вона невеликого розміру і її можна встановити на відстані до двох метрів від зливного бачка.
 • Наявність такої дистанції є незаперечною перевагою, оскільки таку клавішу можна встановити в будь-якому зручному для господаря місці.
 • Дуже часто для роботи пневмокнопки необхідно додатково підводити дроти, що забезпечують її електроживлення.


Ця деталь може мати такі модифікації:

 • Повний змив: натисканням клавіші спускається вся вода з бачка;
 • Режим, який зупиняє змив: спуск води зупиняється повторним натисканням клавіші;
 • Подвійний режим змиву: як правило, для нього встановлюють дві клавіші змиву для подвійного змиву, що значно скорочує витрати води, адже є два варіанти – або злити всю воду, або лише половину.

Встановлення та ремонт клавіш змиву

Знаючи, як влаштована система інсталяції, у людини не виникне особливих проблем із ремонтом змивної клавіші у разі потреби. Вона встановлюється в невелике віконце, через яке можна дістатися і до решти арматури.

Головною вимогою є те, що кнопка повинна повністю відповідати розмірам панелі за висотою, шириною та глибиною.

Також модель клавіші та конструкція інсталяції мають бути від одного виробника. В іншому випадку немає гарантії, що вони нормально функціонуватимуть разом.

Для проведення ремонту або заміни клавіші для початку її потрібно витягнути з вікна. Як це зробити?

 1. Для початку потрібно зняти клавішу. Для цього потрібно трохи потягнути її вгору і вона легко знімається з кріплення.
 2. Прибрати раму. Потрібно за допомогою викрутки відкрутити всі болти, зняти обмежувачі, забрати перегородку.
 3. Перекрити воду.
 4. Вийняти клапан, який відповідає за наповнення бака водою та витягти блок.
 5. Прибрати фіксатор, який не дозволяє клапану зливу довільно зливати воду.
 6. Витягти зливний клапан.
 7. Під час встановлення клавіші змиву всі кроки повторюються у зворотній послідовності.


Позитивні якості та недоліки інсталяції для унітазу

Нижче надано цілий список плюсів та мінусів даної конструкції, які допоможуть Вам визначитися, чи варто морочитися з придбанням такої складної сантехнічної системи.

Плюси:

 • Оптимізація використання робочого простору кімнати. Завдяки особливостям розташування комунікацій у приміщенні стає більше місця, ніж після встановлення звичної компакт-системи;
 • Естетичність.Оскільки всі непривабливі деталі вмонтовані в стіну, з’являється більше можливостей, як красиво та стильно організувати інтер’єр вбиральні;
 • Менше місць накопичення бактерій;
 • Зручний догляд;
 • Довгий термін застосування. Конструкції такого роду недаремно вважають надійними та довговічними, оскільки вони спочатку були розраховані на тривалу експлуатацію. При належному догляді конструкція може прослужити понад 10 років;
 • Економія. Оскільки вибір клавіш змиву для інсталяції набагато ширший, ніж для стандартних унітазів, можна встановити клавішу з такою модифікацією, як половина зливу бочка;
 • Збільшення простору. Така система дозволяє зорово збільшити простір і позбавити кімнату від нагромадження непотрібних елементів;
 • Тихий злив. Ще однією перевагою такої системи є те, що елементи конструкції покриті додатковим шаром захисту, що поглинає звук.

Однак, як і будь-яка інша модель, інсталяція має й ряд недоліків:

Багато нюансів під час встановлення. Щоб правильно встановити конструкцію, доводиться звертати увагу на цілий ряд факторів;


Немає доступу до комунікацій. Дана конструкція задумана так, щоб усе зайве було заховано від очей за допомогою спеціальної перегородки.

Якщо та чи інша деталь виходить з ладу або за будь-якої іншої форс-мажорної ситуації, власникам доведеться розкрити фальшстену, демонтувати обробку, а після закінчення ремонтних робіт потрібно буде закладати пошкоджену частину перегородки і знову наносити на неї обробку;

Висока ціна. Чи варто говорити, що такі складні системи обійдуться дещо дорожче у всіх сенсах, ніж стандартні унітази?

Фото клавіш змиву для бачка унітазу