Сантехніка для ванної: 150 новинок дизайну, поради щодо вибору та встановлення

Сантехніка для ванної — опис основних трендів та модних новинок з каталогу 2022 року

Сантехніка – важлива та невід’ємна частина облаштування ванної кімнати у будинку чи квартирі. На сучасному ринку представлений величезний вибір сантехнічних матеріалів, серед яких можна вибрати варіант на будь-який смак та гаманець.

Сантехніка має бути функціональною, якісною та зручною у щоденній експлуатації. Багатий асортимент дизайну умивальників, унітазів та ванн дозволяє підібрати варіант, що гармонійно вписується в інтер’єр будь-яких стильових напрямків.

Види сантехніки

Основними вимогами до сантехніки є комфортна експлуатація, корисний набір функцій та гігієнічність. Якщо ознайомитися з фото сантехніки для ванної кімнати, можна побачити, що вона ділиться на два основні види.

 1. Сантехніка, призначена для зовнішньої установки.
 2. Вбудована сантехніка.

Зовнішня сантехніка найчастіше застосовується для ванних кімнат з просторою площею, а якщо потрібно заощадити місце, тоді найкраще зупинити свій вибір на сантехнікі.

Матеріали для сантехніки

Перш ніж робити заміну сантехніки у ванній кімнаті, необхідно ознайомитися з матеріалами, з яких вона виготовляється. Кожен з них має свої особливості та має набір позитивних або негативних якостей.

 • Сантехніка з чавуну – в минулому вона не відрізнялася привабливим зовнішнім виглядом, але сьогодні виробники навчилися робити чавунну сантехніку, яка відрізняється приголомшливим дизайном. Властивості чавуну значно кращі, ніж у інших матеріалів, він не боїться корозії і чудово утримує тепло.
 • Фарфор – цей матеріал став одним із найпопулярніших на сьогоднішній день. Фарфор повністю безпечний, до того ж його дуже легко доглядати. Така сантехніка дуже міцна та довговічна, тому дизайнери рекомендують вибирати саме цей варіант.
 • Фаянсова сантехніка доступна в плані вартості та має привабливий зовнішній вигляд. Але згодом вона накопичує бруд, це відбувається через пористу структуру фаянсу. Оскільки бруд в’їдається в пори фаянсу, його дуже важко очистити.
 • Акрилова сантехніка також вражає своїми характеристиками – вона не боїться деформацій та ударів, а також дуже комфортна у використанні. Чим більше шаром армування у виробі, тим міцнішим і довговічнішим воно буде. Така сантехніка має невелику вагу, а встановлення сантехніки у ванній з акрилу відрізняється простотою та доступністю.
 • Сантехніка із сталі – найдешевший варіант, який має відповідні характеристики. Вона погано утримує тепло, а також може прогнути під вагою.Даний матеріал далеко не найкращий варіант для виготовлення сантехніки, але дозволяє добре заощадити.

Вибір: корисні поради

Щоб визначитися з вибором сантехніки не допустити помилки, потрібно ознайомитися з важливими рекомендаціями, які стануть вірним помічником у облаштуванні ванної кімнати.

 • Найсучаснішим і найпопулярнішим матеріалом є акрил, його чудові характеристики говорять самі за себе. Така сантехніка буде дуже довго і не розчарує в процесі експлуатації;
 • Щоб заощадити площу в маленькій ванній кімнаті, потрібно підібрати ванну відповідного розміру або зупинитися на душовій кабіні;
 • Сучасна ванна та кабіна можуть бути обладнані корисними функціями, які роблять сантехніку більш функціональною та зручною в експлуатації;
 • Кутова душова кабіна у формі чверті кола дозволить заощадити місце навіть у найменшій ванній кімнаті;
 • Дверцята для душової кабіни найкраще вибирати скляні, вони повністю виправдають свою вартість;
 • Злив унітазу має бути круговим, він вважається найбільш ефективним та економним;
 • Покриття сучасних унітазів може бути антибактеріальним, що дуже зручно у використанні;
 • Безшумна робота зливного бачка – корисна якість, яка точно буде оцінена належним чином;
 • При виборі раковини потрібно врахувати, що має бути функція зливу-переливу, сама раковина має бути фарфоровою;
 • Змішувачі їх хрому та латуні вважаються найкращими та зручними в експлуатації;

Набір необхідної сантехніки

При облаштуванні ванної кімнати слід пам’ятати, що базовий набір сантехніки включає наступні елементи:

 • Ванна або душова кабіна
 • Унітаз
 • Раковина
 • Інженерна сантехніка та інфраструктура (змішувачі, розведення, голівка та шланг душа тощо)

Дизайн сантехніки

Окрім того, що ціна на сантехніку для ванної кімнати варіюється в різних категоріях, важливо враховувати не лише вартість та матеріал виробу, а й його дизайн.Всі елементи, розташовані у ванній кімнаті, повинні бути гармонійними та добре поєднуватися між собою.

Всі меблі, що знаходяться у ванній кімнаті, повинні бути вологостійкими і функціональними. Тумби під раковини та набори для миття повинні розташовуватись на маленькій відстані від стіни, так вони прослужать набагато довше.

Набір сантехніки краще вибирати в одному стилі, вона повинна поєднуватися з інтер’єром приміщення. Для квартир краще вибирати невеликі вироби з повним набором функцій.

Дуже актуальною є кольорова сантехніка, яка допоможе оживити будь-який інтер’єр, вона виглядає стильно та сучасно. Вироби з візерунками та нанесенням друку також зможуть зробити ванну кімнату унікальною та оригінальною.

Особливості ремонту

Щоб здійснити грамотний ремонт сантехніки у ванній кімнаті, необхідно вибирати правильні будівельні матеріали, починаючи від болтів і закінчуючи герметиками.

Кваліфікований ремонт також має на увазі особливості ванної кімнати – підвищена вологість, невелика площа, а також матеріал сантехнічних виробів.

Для проведення ремонтних робіт, пов’язаних із сантехнікою, найкраще користуватися послугами професіоналів, які знають усі нюанси роботи у даній сфері.

Якісна сантехніка для чавунної ванни або виконана з будь-якого іншого матеріалу прослужить дуже довго і не вимагатиме частого ремонту.

Фото найкращої сантехніки для ванної