Клінкерна плитка: види, застосування, плюси та мінуси. Опис, що це таке з інструкцією з укладання та монтажу своїми руками для фасаду

Клінкерна плитка під цеглу для фасаду: переваги, покрокова технологія облицювання та укладання своїми руками (105 фото)

Стіна з обробкою клінкерною плиткою радує око естетикою, міцністю та довговічністю. Клінкерна плитка нагадує традиційну цеглу, одночасно будучи практичною альтернативою, а також пропонує чудові естетичні та функціональні властивості.

Як виготовляють клінкерну плитку

Створений шляхом змішування води та виробних глин, таких як каолініт та іліт, багатих глиноземом та кварцем, клінкер є одним із найміцніших та найстійкіших керамічних настінних та підлогових покриттів.

Сумішка спочатку міститься в ємності для перемішування, а потім їй надають форму на волочильних установках, щоб отримати плитки або цеглу товщиною від 9 до 25 міліметрів різноманітної форми.

Потім вироблені вироби відправляються в сушарки, щоб позбутися зайвої вологи, яка може погіршити їхню якість. Заключний етап – це випалювання, яке триває 34 години в тунельних або роликових печах при температурі 1250 градусів, щоб матеріал досягав постійної щільності.

Технічні характеристики та застосування

Клінкер відрізняється особливою стійкістю та унікальними якостями незмінності.Завдяки повільному процесу випалу він досягає високого ступеня однорідності, стає твердим, морозостійким (стійким до морозів та різким перепадам температури), водонепроникним (відсоток поглинання менше 8%), до проникнення олій та жирів.

Плитки невразливі до корозійного впливу атмосферних агентів, ударів, стирання, вогню та сильних механічних впливів мають дуже міцну структуру.

 • Клінкер технічно досконалий, він ідеально підходить як для інтер’єрів, так і для екстер’єрів і знаходить застосування не тільки в житловій архітектурі, для облицювання кімнат у будинку, але й у промисловому, спортивному, громадському секторах як покриття зовнішніх фасадів, країв та днищ басейнів.
 • Плитки не ковзають і не псуються при контакті з хімічними речовинами, що очищають воду. Клінкер часто потрібний для створення підлог для дворів, проїздів та ділянок з інтенсивним пішохідним рухом.

Види та обробка клінкерної плитки

Вибираючи клінкерну плитку, ви можете вибрати різну форму та колір на свій смак.

Клінкерна плитка буває:

 • Квадратна;
 • Прямокутна;
 • Восьмикутна;
 • Смуга;
 • Варіант класичної цеглини.

Поверхня може бути глазурована, тобто. покрита склоподібним шаром глазурі, що надає плитці велику непроникність, або неглазурованою, тобто без покриття.

Щодо кольорів, можна отримати багато відтінків, як світлих, так і темних, на основі використовуваних глазурів, у той час як колір натурального клінкеру залежить від дозування та якості глини і варіюється від пісочно-жовтого до оранжевого та цегляно-червоного. до темної цеглини.У будь-якому випадку неглазурована плитка може бути пофарбована в масу, тобто. глазур додається під час однієї фази приготування і забарвлює як основу, так і зовнішню частину, натомість у разі глазурованої плитки колір фіксується на другому етапі приготування і є тільки як покриття.

Оздоблення теж буває різним, залежно від бажаного ефекту; Перш за все, ви можете вибрати між глянцевою або матовою глазур’ю, і існують різні інші процеси, які можуть бути виконані з клінкерною плиткою, включаючи:

шліфування: виконується за допомогою машин, оснащених дисками, що обертаються, і служить для видалення всіх дефектів і шорсткостей поверхні для отримання абсолютно гладкої підлоги, особливо придатної як тло для сучасних меблів;

Випалення: обробка, яка виконується шляхом приміщення плитки в контакт з високотемпературним полум’ям для отримання затемнених ділянок з ослабленим хроматизмом;

піскоструминне очищення: воно полягає в обдуванні підлоги піщинок і скла, які мають високу абразивну здатність, за допомогою обладнання високого тиску, щоб створити шорстку і матову поверхню. Цей вид обробки широко використовується для зовнішніх робіт, тому що надає покриттям підлоги відмінні протиковзкі властивості.

Існує особливий різновид, відомий як порцеляновий клінкер. У керамічну суміш додається мелена порцеляна, яка збільшує характеристики міцності та міцності.

Оздоблення фасадних стін

Клінкерну плитку можна використовувати у поєднанні практично з будь-якими будівельними матеріалами та утеплювачами як з полістиролу, так і з вати.Плитка приклеюється до поверхні стін за допомогою гнучких морозостійких клеїв, а потім заливається відповідним розчином.

У разі неізольованих стін плитку можна кріпити прямо до стіни. Якщо ми хочемо забезпечити кращу вентиляцію конструкції, ми можемо додатково використовувати кожух із водонепроникних плит OSB, прикріплений до стіни за допомогою ґрат, зазвичай алюмінієвої. Потім приклеюємо клінкерний шар на плити OSB.

 • У разі приклеювання клінкерної плитки до стін, утеплених пінополістиролом, рекомендується використовувати її варіант з підвищеною міцністю на зсув, позначений як EPS 100.
 • У свою чергу, при кріпленні плитки на утеплених ватою стінах слід використовувати фасадну вату. Ще на етапі проектування варто подумати про використання додаткової вентиляції стін, виконаної за вищезгаданою технологією, з використанням плит OSB і решіткою, що підтримують їх.
 • Завдяки цьому теплоізоляційні властивості мінеральної вати можуть використовуватися ще більш ефективно за рахунок більш вільного повітряного потоку та пов’язаного з цим випаровування вологи.

Клінкерна плитка в інтер’єрі

Клінкерну плитку слід використовувати і всередині будівель, де навіть як невелике доповнення, що покриває частину стіни, вони підкреслюють стиль і задає дизайнерський напрямок.

Монтуючи облицювання з клінкеру, дійте так само, як і з керамічною плиткою, яка використовується, наприклад, у ванній кімнаті. Єдина істотна відмінність — це спосіб нанесення розчину, що клеїть.

 • У цьому випадку ми не втираємо розчин на лицьову сторону плитки, а за допомогою шпателя заповнюємо зазори між ними спеціальним напівсухим розчином.
 • При укладанні плитки всередині будівлі, звичайно, слід використовувати клеї відповідної якості, а всі види забруднень, що виникають під час робіт, слід постійно видаляти «сухим» методом.

Завдяки дотриманню цих нехитрих правил, клінкерні поверхні стануть міцною та елегантною прикрасою будь-якої будівлі, на довгі роки підкресливши її неповторний стиль.


Фото клінкерної плитки під цеглу для фасаду