Плитка кабанчик для ванної кімнати: реальні фото приклади укладання. Особливості застосування у дизайні інтерєру ванної кімнати

Плитка кабанчик для ванної кімнати: особливості гарного укладання + переваги та недоліки застосування оздоблення в оформленні

Простіше кажучи, це керамічна плитка, що нагадує цеглу. Форма та розмір, схожі зі структурою цегли. Така плитка стала популярною через фаски. Фаски – заглиблення по краях плитки.

Фаски в інтер’єрі виглядають дуже ефектно та оригінально. Багато людей беруть цю плитку у ванну, тому що, це вважається однією з кращих плиток. Вона універсальна: може використовуватися як і в кухнях, у ванній та туалеті (якщо ванна кімната розділена з туалетом)

Що таке плитка «кабанчик»?

Раніше плитку «кабанчик» використовували для облицювання фасаду. Плитка використовувалася для зображення стилю модерн, який був популярним два століття тому. Нині вона використовується для доповнення інтер’єру та гарного поєднання з іншими стилями та як окремі дизайни в кімнаті.Дали їй цікаву назву, тому що під час виробництва плитки, з двох боків покривали глянцем або глазур’ю, а з боків залишалися дві наскрізні дірки, що схожі на п’ят свині або кабана.

Ця будова потрібна була для зручності перевезень.Після цього будівельники використовували кирку для розколювання матеріалу, і залишалося дві окремі плитки, які було б зручно викладати.


Колірна палітра плитки «кабанчик»

У плитки є велика кольорова гама, від теплих відтінків до яскравих, перерахуємо основні:


Білий

Відмінно поєднується з іншими кольорами, як: блакитний, чорний, червоний та інші цікаві кольори. Білий відтінок сам собою вважається універсальним кольором, який може виступати як самостійна гама в кімнаті.

Але для різноманітності додають чорний колір, щоб підкреслювати деталі інтер’єру або надати оригінальності. Чорний із білим виглядає дуже ефектно.


Червоний

Цей колір краще використовувати з поєднанням інших кольорів, оскільки червоний може викликати дратівливість та агресивність. Відтінок рідко використовується як самостійний колір. Уявити, що він повністю покриває Вашу ванну, і відразу починають боліти очі. Найкращим поєднанням із червоним прийнято вважати білий колір.

Зелений

Може бути основним кольором. Відтінок викликає спокій та умиротворення. Зелений може поєднуватися з білим або з відтінками теплого.

У плитці є велика різноманітність зеленого кольору. Як дуже яскравого, так і дуже теплого кольору.

Жовтий

Використовується рідко, як один колір у кімнаті. Краще використовувати у малій кількості, тому що відтінок має дуже яскраве забарвлення. Але якщо Вам все ж таки подобається жовтий колір, його краще розбавляти білими або зеленими відтінками.

Чорний

Колір створений для любителів гламуру та чорного кольору. Відтінок зазвичай використовують у великих приміщеннях, для підкреслення структури кімнати. Поєднується чорний з білим, сірим та іншими нейтральними квітами. Для великих любителів чорний можна використовувати як основний колір.

Блакитний

Блакитним, переважно, обробляють ванну кімнату. Він має приємний для очей відтінок. Викликає відчуття свіжості та легкості. Блакитний поєднується із білим, сірим, чорним. Але найчастіше використовується як основний колір.

Текстура плитки

Є дві текстури плитки «кабанчик», невеликий вибір, здається з першого погляду, але насправді вибір складний і різноманітний:

 • Глянцеві. Глянцеві плитки завжди добре виглядають у ванній кімнаті. Тому часто їх використовують у інтер’єрі
 • Матові. Матові плитки рідко використовують навіть у простому інтер’єрі. Все через не схожість на інші матеріали.

Розмір плитки «кабанчик»

Плитка відрізняється розмірами:

 • 10Х20
 • 5Х15
 • 10Х10
 • 10Х30
 • 7Х15
 • 90Х60
 • 75Х150
 • 60X30
 • 10Х10
 • 200Х100
 • 15Х40

Перевага та недоліки плитки «кабанчик»

Плюси:

 • Довговічність
 • Велика витримка хімічних речовин
 • Влагостійкість
 • Розмаїття розмірів плитки.
 • Плитка не шкодить здоров’ю, тому що немає небезпечних хімічних сполук
 • Розмаїття дизайну плитки (текстура та палітра кольорів)

Мінус:

 • Тенчність
 • Віддає холодом (матеріалом є кераміка)
 • Вага. (Плитка має велику вагу для майбутньої конструкції.Потрібно ретельно підготувати основу)
 • Складний монтаж (більшість швів через розмір)

Інтер’єр для ванної кімнати

Лофт. В інтер’єрі лофт використовують цеглу. Плитка “кабанчик” може замінити справжню цеглу, і ніяк не відрізнятиметься.

Стиль має підкреслення грубих форм. До нього входять теплі кольори, як коричневий. Для підкреслення акцентів у ванній кімнаті використовується дерево.

Ар-Деко

Цей дизайн призначений для тих, хто любить розкіш. З’явився стиль із Західної Європи та Америки. Ар-деко досі набирає популярності серед людей та дизайнерів. Інтер’єр виглядає розкішно та завжди підійде для ванної кімнати.

Мінімалізм

Для цього стилю потрібна біла плитка кабанчика. Цей інтер’єр славиться тим, що до нього входить мінімум аксесуарів, предметів та меблів. Є альтернатива мінімалізму, але досить дешевий, якщо ж говорити про мінімалізм як стиль, виходить досить дорого.

Сучасний стиль

Стиль нагадує мінімалізм, але до нього можна додавати не мінімальну кількість речей у кімнату. В інтер’єрі присутні світлі тони та проста обстановка ванної кімнати.

У дизайні кімнати може використовуватися дерево, щоб підкреслювати деталі та акценти у приміщенні.


Викладання плитки «кабанчик»

Існує основні типи викладки, про які знизу йтиметься. Одну викладку можна поєднувати з іншою викладкою. Всі на Ваш розгляд:

 • Горизонтальний штабель є середнім за рівнем складності викладки. З боку виглядає досить просто, якщо не брати до уваги те, що потрібно ідеально викласти плитку шов до шва. Для цього потрібні заточені руки, які зможуть зробити роботу ідеально.
 • Вертикальний штабель — схожий на горизонтальний штабель, але викладка йде вертикально, що ускладнює цю роботу. Щоб не зробити роботу брудною та неякісною, краще наймати спеціалістів. Цей штабель є одним із складних у розкладці.
 • Ялинка — популярна та класична розкладка. Про цю викладку практично нічого сказати, щойно вона має свої особливості. Тобто потрібно викладати досить рівно, щоб отримувати саме “ялинку”, а не кривувату подібність форми ялинки.
 • Шахматка – за допомогою плитки “кабанчик”, можна викласти шахівницю, але це займе набагато більше часу. Шахматка може чергуватись у кольорах (шахівниця) або чергуватись спочатку горизонтально, потім вертикально. Виглядає дуже красиво.
 • Діагональ – одна з найскладніших викладок. Обов’язково на таку викладку слід викликати спеціаліста. Якщо у Вас немає такого досвіду розкладки, можна не намагатися. Діагональ має йти прямо, але не хвилями. У новачків виходить хвилями та радимо викликати майстра. Робота складна та потребує терпіння

Приклади плитки кабанчик

 1. Чорні та білі кольори плитки добре поєднуються та популярні для ванних кімнат.
 2. Спокійний зелений колір разом із білим ідеально вписуються в обстановку ванни (Замість зеленого може бути морський колір)
 3. Білий з жовтим додає в інтер’єр позитивності та проміння сонця.

Фото плитки кабанчик для ванної кімнати