Облицювальна плитка для цоколя будинку: види матеріалів для зовнішнього декоративного оздоблення приватного будинку + поради, яку краще вибрати

Облицювальна плитка для цоколя будинку: клінкерна, декоративна з натурального каменю, керамічна, полімерна, тонкощі укладання

У період проведення будівельних робіт власникам доводиться вибирати досить велику кількість матеріалів, включаючи облицювальну плитку.

Захист цоколя будинку повинен займати провідне положення, оскільки від якості основи залежить термін експлуатації житлової будівлі. Цоколь піддається постійному впливу не тільки ґрунтових вод, а й атмосферних опадів (сніг, дощ, град, туман, що осідає).

При постійному впливі вологи цоколь стає більш сприйнятливим до механічних та ударних навантажень, швидко просідає, руйнується.

Переваги плитки для облицювання цоколя

Для облицювання цоколя часто використовують різні матеріали.Але саме плитка має ряд переваг:

  1. Надійний захист від вологи, що досягається за рахунок вологостійкості облицювального матеріалу.
  2. Плиткові модулі різко підвищують теплоізоляцію основи будинку.
  3. Разом зі збільшенням товщини основи збільшується і міцність, стійкість до зношування.
  4. Монтаж плитки, як правило, не викликає труднощів у майстра. Усі існуючі види плитки мають стандартні розміри та висоту, що помітно полегшує процес кладки.
  5. Серед плюсів слід також відзначити тривалий термін експлуатації, який іноді досягає 30-35 років.

За облицювальною плиткою дуже легко доглядати, враховуючи її основні властивості. Після дощів або навесні достатньо лише обмити поверхню цоколя водою і при необхідності почистити щіткою від бруду.

Клінкерна плитка для облицювання цоколя

Один із найбільш затребуваних видів облицювального матеріалу – це клінкерна плитка. Подібне покриття повною мірою імітує цегляну кладку, але має значно меншу вагу.

  • Завдяки особливої ​​технології виробництва, клінкерні модулі виходять дуже міцними, мають стійкість до вологи, різкі перепади температури навколишнього повітря.
  • Сьогодні на зміну тонким модулям, які вимагали утеплювача, прийшли нові моделі плитки.Такі види клінкеру забезпечують шар поліуретану або мінерального утеплювача, що дозволяє кріпити плитку безпосередньо до основи.

Полімерно-піщана плитка для облицювання цоколя

На ринку будівельних матеріалів з’явилася нова модель облицювальної та тротуарної плитки, до складу якої входить 75% піску та 25% поліетилену. Вся технологія виробництва виготовляється під високим тиском.

До переваг подібної плитки відносять:

  1. Довгий термін служби, що досягає 30 років.
  2. Абсолютна стійкість до зовнішніх впливів.
  3. Цікавий дизайн. На ринку можна зустріти величезну різноманітність зразків, різних за формою, кольором, формою. Плитковий модуль може мати як матову, так і глянсову поверхню.
  4. При тривалому впливі сонячного світла матеріал не виділяє токсичних домішок, їдких пар.
  5. При необхідності завжди можна провести ремонт або заміну плиткового модуля.

Поверхню цоколя, покритого плиткою, легко очистити від бруду та пилу за допомогою щітки та води.

Пресована плитка для облицювання цоколя

Цей тип облицювальної плитки виготовляється під дуже великим тиском. Також у процесі виробництва може використовуватись вібрація, залежно від різновиду покриття.

Завдяки особливої ​​технології виготовлення модулі виходять дуже міцними, мають стійкість до морозів і високу температуру. Коефіцієнт стійкості до деформації та зношування максимальний, що забезпечує надійний захист від зовнішніх впливів.

Кам’яна плитка для облицювання цоколя

Незважаючи на велику кількість оздоблювальних матеріалів, кам’яна плитка не втрачає своєї актуальності. Подібні види покриттів виробляються з використанням або натурального або штучного каменю. До переваг вибору матеріалу слід віднести:

  1. Універсальність використання. Модулі можна застосовувати для обробки не тільки цоколя, але і для внутрішнього оздоблення, для оформлення альтанки, літньої кухні.
  2. Абсолютна міцність та стійкість до механічних навантажень.
  3. Камінну поверхню неможливо подряпати, тому весняний декор радуватиме власників будинку протягом тривалого часу.
  4. Стійкість до впливу вологи, різких перепадів температур.

Однією з найважливіших властивостей кам’яної плитки є її декор.Завдяки використанню кам’яної крихти (граніт, онікс, слюда, мармур та багато інших видів каміння), вдається отримати модулі з неймовірно стильним малюнком.

Укладання плитки на цоколі «мокрим» способом

Крім вибору оздоблювального матеріалу велике значення має технологія укладання покриття. Перший метод – це метод «мокрого» укладання, що включає кілька послідовних кроків:

  1. Насамперед необхідно підготувати стіну. З цоколя знімається все старе покриття, основа вирівнюється, а зверху наносять кілька шарів ґрунтовки. Ґрунтовка захищає основу від вологи, покращує адгезивні здібності поверхні. Деякі види грунтовки мають протигрибковий компонент, що перешкоджає розвитку патогенного грибка.
  2. Наступним етапом проводиться розмітка на цоколі.
  3. Далі на поверхню стіни наносять спеціальний клей для плитки (має стійкість до сильних морозів).


Аналогічну кількість клею наноситься на зворотний бік модуля, а потім виконують фіксацію плитки на поверхні цоколя.

Для надійного з’єднання плитки та стіни необхідно кілька секунд утримувати модуль в одному положенні.

Укладання плитки на навісні системи

На практиці використовується другий спосіб укладання, при якому кріплення модулів проводиться на решетування. Ця методика також має кілька послідовних етапів:

  1. Підготовка основи аналогічна «мокрому» укладанню.
  2. Наступним етапом будують каркас. Він може бути зібраний із дерев’яного бруса або металевого профілю.
  3. Для кріплення решетування до стіни цоколя використовують клямери.

Монтаж облицювальних плит проводиться шляхом вкручування шурупів або болтів. Така модель кріплення дозволяє знизити навантаження на фундамент, а також маскувати наявні дефекти на основі.

Завдяки конструктивним особливостям, вдається підвищити теплоізоляцію будівлі. Вибір способу кріплення облицювальної плитки залежить лише від особистих побажань власника будинку.


Вибір затирки для цокольної плитки додому

Облаштування швів на цоколі будинку є обов’язковим етапом. При правильному підході до оздоблювальних робіт основа будинку довго слугуватиме власникам.

  • Для всіх видів сучасної плитки під облицювання використовується тільки морозостійке затирання.
  • Вона може бути зроблена на основі поліуретану, цементу, епоксидної смоли або комбінації декількох матеріалів.

Найбільш універсальними на сьогодні вважаються епоксидні затирки, які витрачаються дуже економно, дозволяють зробити шви герметичними, забезпечують швидке застигання робочої маси.

Фото ідей для облицювання плиткою цоколя будинку