Облицювальна плитка для цоколя будинку: види матеріалів для зовнішнього декоративного оздоблення приватного будинку + поради, яку краще вибрати

Облицювальна плитка для цоколя будинку: клінкерна, декоративна з натурального каменю, керамічна, полімерна, тонкощі укладання

У період проведення будівельних робіт власникам доводиться вибирати досить велику кількість матеріалів, включаючи облицювальну плитку.

Захист цоколя будинку повинен займати провідне положення, оскільки від якості основи залежить термін експлуатації житлової будівлі. Цоколь піддається постійному впливу не тільки ґрунтових вод, а й атмосферних опадів (сніг, дощ, град, туман, що осідає).

При постійному впливі вологи цоколь стає більш сприйнятливим до механічних та ударних навантажень, швидко просідає, руйнується.

Переваги плитки для облицювання цоколя

Для облицювання цоколя часто використовують різні матеріали.Але саме плитка має ряд переваг:

  1. Надійний захист від вологи, що досягається за рахунок вологостійкості облицювального матеріалу.
  2. Плиткові модулі різко підвищують теплоізоляцію основи будинку.
  3. Разом зі збільшенням товщини основи збільшується і міцність, стійкість до зношування.
  4. Монтаж плитки, як правило, не викликає труднощів у майстра. Усі існуючі види плитки мають стандартні розміри та висоту, що помітно полегшує процес кладки.
  5. Серед плюсів слід також відзначити тривалий термін експлуатації, який іноді досягає 30-35 років.

За облицювальною плиткою дуже легко доглядати, враховуючи її основні властивості. Після дощів або навесні достатньо лише обмити поверхню цоколя водою і при необхідності почистити щіткою від бруду.