Що таке травертин: види, властивості та способи видобутку натурального каменю. Приклади використання у дизайні інтерєру

Що таке травертин? Все про застосування матеріалу в будівництві та ремонті, як виглядає і як робиться.

Травертін це досить незвичайний будівельний матеріал. Він з’явився досить давно, але ще не пізнав широкої популярності, на відміну від деяких аналогів.

Історія виникнення і відкриття травертину сягає своїм корінням ще за часів Стародавнього Риму. Це справді унікальне місце, яке подарувало світові багато винаходів та інновацій.

Відкритий був під час будівництва чергової споруди. Робітники помітили, що використовують у будівництві якийсь незвичайний камінь. Він має приємний зовнішній вигляд, досить легко піддається всім будівельним маніпуляціям. Після цього він узвичаївся і його стали використовувати на постійній основі.

Особливості та властивості травертину

Настав час починати знайомство ближче з цим матеріалом. Варто виділити основні хімічні та фізичні властивості травертину та його особливості.

Основними характерними рисами цього матеріалу є його висока щільність, особливо в порівнянні з аналогами. Це впливає не лише на стійкість цього будівельного каменю, а й на загальну структуру.Щільність даного матеріалу не є постійною і може змінюватись в залежності від інтенсивності випадання осаду. На нижніх шарах каменю осідають шарами частинки цього матеріалу.

Чим більше і інтенсивніше випадання осаду, тим вище щільність матеріалу, що розглядається. Травертин має, так званий, «натуральний декор». Це, як можна здогадатися, параметр, що визначає зовнішній вигляд підсумкової споруди.

  • Натуральний будівельний камінь травертин є абсолютно хімічно стійким і не піддається жодним шкідливим реакціям, які могли б зруйнувати його структуру.
  • Це відбувається через те, що камінь трохи змінюється та зміцнює після виробничої обробки.
  • До того ж, камінь вступає в одну чудову реакцію. Окисляючись киснем, він ще більше ущільнюється і зміцнюється.


Тому, якщо ви збираєтеся використовувати травертин як основний будівельний матеріал, то найкраще здійснювати його укладання на свіжому повітрі, а не в приміщенні. Для роботи в закритих просторах він не дуже підходить і краще вдатися до менш громіздких аналогів на ринку подібних матеріалів.