Плитка під мармур для ванної кімнати: новинки сучасного дизайну ванної кімнати з мармуровою плиткою. Оригінальні варіанти колірних поєднань

Плитка під мармур для ванної кімнати: варіанти дизайну ванної та декорування під світлий або темний мармур (125 фото-прикладів)

Мармур – натуральний камінь, яким у минулому декорували палацові зали. В даний час обробка з мармуру часто зустрічається в театрах опери та балету, картинних галереях та в будинках управління.

Оздоблення з мармуру вважається одним з найдорожчих оздоблень, але зараз є і більш дешевий варіант – підробка зі штучних матеріалів.

Переваги імітації з мармуру – широка палітра кольорів, можливість зробити будь-яке забарвлення, не схоже ні на що в природі. Підробка буде виглядати як справжня, але її вартість буде значно нижчою.

Вибір матеріалів для ванної кімнати

Чим більший простір ванної кімнати, тим менше обмежень при доборі матеріалів. На великому просторі доречно застосовувати темні відтінки, без остраху, що вони візуально звужують приміщення.

Можливий дизайн, у якому темні та світлі тони поєднуються між собою: верх кімнати можна оформити в пастельних тонах, а низ – у темних або яскравих кольорах, або кольорах, що імітують дерево.

 • Перед покупкою необхідно розрахувати потрібну кількість матеріалу. Для цього головне – виміряти ванну кімнату по периметру.
 • Необхідно виміряти довжину та ширину приміщення та помножити один на одного ці показники.
 • Також потрібно дізнатися довжину та ширину майбутньої плитки.
 • Щоб дізнатися потрібну кількість матеріалу, необхідно розділити отриманий показник на довжину і ширину плитки. Ці розрахунки підійдуть для статі.

Для розрахунку кількості плитки на стіни, необхідно дізнатися їх площу, за винятком дверей, скласти обчислені дані та розділити на довжину та ширину плитки.Колірна гама плитки під мармур

Власникам невеликих ванних приміщень необхідно скрупульозніше поставитися до вибору плитки. Щоб візуально розширити простір, потрібно замислитися над правильним підбором колірної палітри та рельєфністю матеріалу.

 • Пастельна колірна гама зорово збільшує приміщення, створюючи ефект простору.
 • Бажано, щоб плитка була у світлих, кремових, бежевих тонах.

 • Щоб ванне приміщення було комфортним і теплим, потрібно звернути увагу на м’які рожеві або світло-жовтогарячі тони, а якщо хочеться, щоб від простору віяло прохолодою, – можна зупинити свій вибір на бірюзових, м’ятних, небесно-блакитних відтінках.
 • li>

Гарним варіантом буде декорування стін та підлоги в одній колірній гамі. В цьому випадку кімната візуально виглядатиме просторіше. Не слід створювати контраст стін та підлоги: це призведе до того, що візуально кімната виглядатиме менше.

В одному приміщенні можна застосовувати до п’яти різних відтінків, але вони повинні поєднуватися між собою.


Рельєф та габарити плитки під мармур

Невелику кімнату можна обробити матеріалами з глянсовою поверхнею. Необхідно задуматися про гарне освітлення, тоді ванне приміщення виглядатиме шикарно у будь-який час.

Окрім глянсових матеріалів, можна використовувати напівглянсовий шорсткий мармур. Краще, якщо плитки на підлозі будуть в одній колірній гамі з оздобленням стін. Через шорсткість матеріалу плитка стає менш слизькою, що зменшує можливість падіння.

Твердим матеріалом із великим терміном експлуатації є керамограніт. Плитки з керамограніту є найбільш зносостійкими.

Великий вибір матеріалів дозволяє вибрати найоптимальніші для певного виду приміщення. Маленьку ванну краще обробити плитками невеликого розміру. Великі плитки візуально зменшать простір.

У разі забруднення відмити плитку невеликого розміру трохи складніше, ніж плитку стандартних параметрів. На плитці білих або бежевих тонах забруднення, пил або розлучення будуть помітні менше, ніж на темних стінах або підлозі. Невеликі сколи на світлій плитці легко зафарбувати безбарвним лаком, але на темній поверхні це буде дуже помітно.

Стилі інтер’єру (інструкція з поєднання плитки)

Для класики оздоблення ванної кімнати мармуровою плиткою вважається найкращим варіантом.Можна обробити плитками не лише стіни, а й підлогу зі стелею.


Мармур добре підходить для обробки горизонтальних поверхонь.

 • Мінімалізм передбачає використання натурального каменю білого, світло-сірого або чорного відтінку.
 • Для приміщення в стилі кантрі підійде мармурове оздоблення під дерево. Бажано вибирати червоно-коричневі або світлі тони мармуру, подібні до дерева.
 • При виборі ретро стилю для ванного приміщення потрібно враховувати, що мармурове оздоблення не завжди буде доречним. Мармур підійде для кімнати у стилі 30-х років. Доречно використовуватиме чорно-білий камінь для статевого покриття. Краще, якщо підлога буде декорована у шаховому порядку.
 • Для античного стилю підійдуть білі або світло-кремові відтінки із золотистими тріщинами. Мармур такого типу підійде для оздоблення стін. Оздоблення підлоги має поєднуватися з декорацією стін, тобто мати золотий відтінок. З мармуром ідеально поєднуються колони та ліпнина. Декоративні елементи повинні включати золоті елементи.
 • Для Арт-деко підійде яскрава, соковита або темна кольорова гама. Ідеальний варіант – абсолютно чорне оздоблення усієї ванної кімнати, плюс кришталь.
 • Барокко передбачає наявність кришталю та золотих елементів.Сюди підійде світло-бежевий, кремовий або рожевий матеріал. Оздоблення підлоги можна виконати в чорній гамі. Мармур добре поєднується з кришталем та світильниками.
 • Модерн передбачає обробку з натурального каменю пастельних тонів. Доречні світло-сірі, бежеві та білі тони. Не варто нагромаджувати інтер’єр зайвими деталями.
 • Еко-стиль передбачає використання лише натуральних матеріалів. Тому мармур повинен імітувати дерево, а приміщення краще декорувати справжніми рослинами та дерев’яною обробкою.

Відмінні риси мармурової обробки

Декорувати ванну мармуром може не кожен господар будинку або квартири. Мармур вважається дорогим матеріалом, тому декорування ним можуть дозволити собі лише шанувальники розкоші.

Найціннішим вважається матеріал із маленькими прожилками. Колірна гама має широкий спектр відтінків, зустрічаються вугільно-чорні, смарагдові, червоно-коричневі, сталеві сірі, світло-рожеві тони.Переваги плитки під мармур

 1. Матеріал підвищеної міцності. По твердості може порівнятися тільки з гранітом. Крім того, він має підвищену стійкість до механічних пошкоджень.
 2. Високий термін служби. Природна особливість мармуру полягає в тому, що з роками він не шарується та не кришиться.
 3. Підвищена зносостійкість. Дуже складно подряпати мармурову поверхню.
 4. Корисні природні властивості. Мармур запобігає розмноженню бактерій, грибків, тому що вважається натуральним антисептиком.
 5. Екологічно чистий матеріал. Завдяки своїм корисним природним особливостям матеріал небезпечний для людей або тварин.

Фото плитки під мармур в інтер’єрі ванної кімнати