Панно з плитки у ванну: реальні фото приклади дизайну стін, підлоги та стелі керамічною або скляною плиткою + поради щодо вибору

Панно з плитки у ванну: варіанти укладання на стіни, підлога та стеля з керамічної, скляної плитки або мозаїки

Рано чи пізно одноманітна сіра плитка у ванній набридає. Існує декоративне панно, щоб урізноманітнити простір у ванній кімнаті.

При цьому для його створення потрібні особливі умови для матеріалів через високу вологість у даному приміщенні.

Плюси та мінуси панно з плитки у ванній кімнаті

Декорування із застосуванням зображення з кераміки є особливим. З переваг слід виділити те, що для цього можна використовувати багато матеріалів: скло, мозаїка, керамічна плитка тощо. Декор буде довговічним.

 • Також можна створити велику кількість візерунків, застосовувати різні колірні рішення.
 • З мінусів: вартість матеріалів для обробки не можна назвати низькою. Також новачкові буде важко зробити укладання.

Ті, хто віддає перевагу різноманітності в інтер’єрі ванної, використовують фотоплитку з таких матеріалів, як пластик та дерево. Їхня перевага полягає в невисокій ціні та у відносній простоті укладання.

Більш того, коли такий матеріал набридне, завжди можна створити новий інтер’єр, тим самим знову зробивши його привабливим.


Особливості нанесення декору

Перед тим, як почати декорувати ванну, необхідно зрозуміти, з якою метою будуть виконуватись роботи. Наприклад, потрібно створити ванну в нейтральному стилі, тому що їй користуються всі члени сім’ї.

Або потрібно створити комфортну обстановку у ванній, щоб в ній можна було провести час, розслабляючись і відпочиваючи. Або потрібно візуально розширити місце приміщення. Такі речі слід врахувати перед початком робіт. Необхідно уважно поставитися до вибору матеріалів, їх розміру та кольору.

Важливе уточнення: розмір картини повинен залежати від розмірів приміщення. На картину буде основний упор у декорі ванної.


Нюанси

 1. Якщо картинка знаходиться навпроти дверей, її площа не повинна покривати більше 70% стіни.
 2. Якщо картинка буде маленького розміру, то їй знадобиться половина стіни.

 3. Якщо картина горизонтальна, то її використання в інтер’єрі дозволить розширити ванну завширшки, а якщо вона вертикальна, то у висоту.
 4. Достатньо хитрий прийом, щоб візуально збільшити простір ванної кімнати – викласти панно у кутку. Причому неважливо, чи абстрактна там картинка чи картинка із сюжетом.

У великих ванних не доводиться замислюватися над розміром картин. Найчастіше їх роблять на всю стіну. Іноді малюнок наносять на пвх-панель розміром від підлоги до стелі, що додає інтер’єру затишку.

Види плиток на панно з плитки

На ринку представлено величезну різноманітність матеріалів для декорування.Керамічна

У даної плитки багато переваг, за які покупці її цінують. Її легко укладати та чистити. Також вона стійка до вологи, захищена від цвілі та коштує недорого. Ось чому цей матеріал дуже популярний при обробці ванної кімнати.

Скляна плитка

Скляна плитка хороша тим, що з нею можна зробити декор із підсвічуванням. Також матеріал застосовують для укладання на порожніх ділянках стіни.

Фотоплітка

За допомогою фотоплитки легко створити у ванній яскраві фарби. Її можна нанести як на всю стіну, так і на невелику її ділянку, обравши будь-яку картинку, що сподобалася. Для оформлення можна знайти картинки на природну та водну тематики, а також зображення кольорів, кораблів, тварин тощо. Деякі встановлюють зображення сім’ї.

Ціна фотоплитки практично нічим не відрізняється від ціни якісного кахлю, тому оновити дизайн ванної можна без серйозного удару по бюджету.

Мозаїка

Оформляючи ванну мозаїкою, необхідно скласти цільну картинку зі складених маленьких зображень. При цьому важливо, щоб були приховані місця з’єднання зображень.

Зазвичай мозаїку роблять із маленьких квадратиків, але професіонали в цій галузі працюють зі шматочками мінералів.

 • Тому цей вид декорування – задоволення не з дешевих.
 • Більш того, непосвяченим буде важко робити мозаїку самому.
 • Також зображення зі складених шматочків виглядатиме добре тільки у великих ванних кімнатах.

3D малюнок

Це якісний фотопринт, обпалений у печі при температурі 1000 градусів для надання йому захисту від вологи. Завдяки сучасним технологіям тривимірні малюнки виглядають реалістично. Такий фотопринт легко встановити, він міцний, невибагливий до догляду, стійкий до цвілі.

Щоб малюнок справді став окрасою приміщення, потрібно враховувати розміри ванної кімнати та її освітлення.

Кахель

Цей матеріал відомий усім, коштує недорого та простий у встановленні. Однак у нього є нестача у вигляді недостатньої міцності. Кахель легко може тріснути від удару.

Керамограніт

Вкрай міцний матеріал. Його виготовлення здійснюється із польового шпату. Також якісний керамограніт перевершує природний камінь за стійкістю до стирання.

Також цей матеріал, на відміну від кахлю, має однаковий колір та малюнок по всій своїй товщині. Але за ці переваги доведеться заплатити більше, ніж за кахель.

Дзеркальне панно

Застосовувати дзеркальне панно можна при декоруванні ванною будь-яких розмірів: воно скрізь дивитиметься відмінно.

Стінові панелі

Покупці вибирають дані панелі за те, що їх можна поміняти за кілька годин. Також ціна на стінові панелі є низькою.

Ідеї для дизайну панно з плитки

Існує кілька способів, за допомогою яких можна зробити дизайн ванної кімнати.

 1. Можна відокремити світлий верх від темного низу, використовуючи одноплиткове панно. Такий стиль називають класичним.
 2. У випадку, якщо в приміщенні багато меблів, можна застосувати наступну ідею дизайну. Вона полягає в тому, щоб використати горизонтальний кант. Слід уникати того, що меблі можуть приховати картину за собою.
 3. Великі елементи ванної кімнати необхідно виділити плиткою. Добре виглядатиме зображення від підлоги до стелі.
 4. Вибравши стиль ретро, ​​доведеться оформити ванну кімнату, використовуючи абстрактні зображення, що складаються зі спокійних кольорів.
 5. Хай-тек поєднує у собі чорно-білий колір та різні геометрично правильні лінії.
 6. Барокко – спокійний стиль, для його створення необхідні зображення рослин та тварин.
Завдяки різноманітності матеріалів під будь-який бюджет та смак, сьогодні можна перетворити ванну як завгодно.

Фото панно із плитки у ванну