Укладання плитки на стіни: покрокова інструкція, як класти плитку своїми руками (правильна технологія облицювання стін)

Укладання плитки на стіни від А до Я: всі етапи і нюанси підготовки стін, а також правильного укладання плитки своїми руками

Укладання облицювальної плитки – питання серйозне, і підходити до процесу потрібно з усією відповідальністю. Звичайно, можна полегшити собі життя та найняти майстра, але слід врахувати, що за кладку доведеться заплатити, виходячи з простого розрахунку: скільки коштує квадратний метр плитки, стільки ж коштуватиме укладання цього квадратного метра.

Можна спробувати зробити все самостійно. Для цього потрібно набратися терпіння та почати з найголовнішого – з плитки.

Основні характеристики під час укладання плитки

Матеріал необхідно підбирати не лише з урахуванням передбачуваного інтер’єру – обов’язково слід перевірити геометрію виробу.

Лицьова сторона плитки не завжди буває абсолютно рівною: якщо кривизна або опуклість не перевищує одного міліметра, то подібний виріб цілком придатний для використання.

Плитка повинна мати:

  • Кути 90° – це легко перевіряється кутником;
  • Однакова товщина кожного елемента, допустима розбіжність не повинна перевищувати одного, максимум – двох міліметрів;
  • Одноманітні за розміром вироби, розбіжність призведе до нерівного шва.

Дослідні майстри використовують спеціальні калібрувальні шаблони, за допомогою яких можна на початковому етапі відбору відсортувати невідповідні екземпляри.

Розбіжність за висотою і шириною до одного міліметра можна прибрати самостійно: достатньо на рівну поверхню покласти наждачний папір, бажано водостійкий, і притерти грані до необхідного розміру, але краще все-таки спочатку підібрати плитку однакового розміру.