Водяна тепла підлога під плитку: монтаж, укладання та підключення системи теплої підлоги своїми руками. Покрокова інструкція + схеми та фото

Водяна тепла підлога під плитку: пристрій та покрокова технологія укладання по кроках своїми руками для початківців

Тепла підлога сьогодні визнана найбільш оптимальною системою опалення для таких житлових кімнат, як ванна, санвузол, кухня. Подібна модель опалювального контуру дозволяє зробити життя власників будинку комфортним та зручним, зігріваючи навіть у найхолодніший ранок.

Однак облаштування теплої водяної підлоги потребує значних фінансових витрат як на монтаж, так і на придбання необхідних матеріалів.

Влаштування теплої водяної підлоги під плитку

Перш ніж придбати будівельні матеріали для монтажу опалювального контуру, слід ознайомитися з пристроєм подібної моделі підлоги:

 1. Перший шар представлений міцною та рівною основою. Це може бути плита з бетону або ґрунту.
 2. На вибрану основу укладається поліетиленова плівка, яка виступає як ізоляційне покриття від пари.
 3. Наступним етапом на плівку укладають утеплювач. Найчастіше використовується полістирол. Таке покриття має достатню міцність, а також має низький показник теплопровідності.
 4. Наступний крок полягає у монтажі бетонної стяжки, облаштуванню якої приділяють максимальну увагу.У робочу суміш із піску та цементу обов’язково слід додати пластифікатор, щоб маса набула еластичності, належної густоти та рухливості.
 5. Найкращим рішенням стане армування стяжки, для чого використовують залізну сітку. Розмір осередків має становити 5*5 або 10*10 см.

Труби для циркуляції теплоносія монтують усередині бетонної стяжки, а над опалювальним контуром заливають ще 4-5 см бетонного розчину.


За контуром кімнати, особливо біля місць стику зі стінами прокладають демпферну стрічку. Подібний крок дозволяє компенсувати розширення заливки бетону при циркуляції теплоносія. Як фінішне покриття, як правило, виступає керамічна плитка.

Вимоги до приміщення

Найоптимальнішим варіантом є облаштування теплої водяної підлоги на етапі будівництва будівлі. Проте, іноді рішення про монтаж опалювального контуру надходить у період активної експлуатації приміщення.

У таких випадках слід дотримуватися низки вимог до приміщення:

 1. Заливка стяжки та укладання утеплювача «з’їдає» досить багато простору, близько 12-20 см.З цієї причини слід переконатися, що висота стелі є достатньою для проведення монтажних робіт.
 2. Перед початком будівництва слід переконатися в достатній міцності основи, оскільки бетонна заливка має значну вагу.
 3. Перед укладанням поліетиленової плівки необхідно якісно підготувати майданчик, щоб на його поверхні не залишалося вад, дефектів, тріщин, вибоїн. Грубі дефекти можуть порушити циркуляцію теплоносія у трубах, призвести до підвищення гідравлічного тиску в контурі опалення.

Монтаж теплої підлоги необхідно проводити тільки після встановлення вікон та завершення штукатурних робіт.

Слід обов’язково розрахувати всі втрати тепла у вибраному приміщенні, щоб робота опалювального контуру була ефективною, а витрати на опалення не перевищували допустимого ліміту.

Види опалювальних контурів

На ефективність роботи водяної підлоги безпосередньо впливає тип укладання труб. Існує кілька схем укладання контуру у приміщенні:

 1. Модель розташування опалювальних труб “змійкою”. Ця модель визнана найбільш простою для самостійного монтажу, проте завжди залишається суттєва різниця температур між кінцями контуру. При цьому частина підлоги завжди буде холоднішою за сусідню ділянку.
 2. Складніший для реалізації тип укладання – це модель «равлика», при якому опалювальні труби згортаються по колу, а діаметр кожного нового кола зменшується. При подібному вигляді укладання підлогове покриття рівномірно прогрівається і різниці між різними ділянками кімнати немає.

Зустрічаються і комбіновані моделі укладання труб, що відноситься до найефективніших способів. Наприклад, по периметру кімнати укладається «змійка», а в центрі використовується «равлик». Такий підхід забезпечує рівномірний та якісний прогрів приміщення.Покроковий монтаж теплої підлоги

Провівши всі необхідні розрахунки, обравши належні матеріали, слід розпочинати безпосередньо роботу.

Монтаж теплої водяної підлоги має кілька послідовних етапів:

 1. З підлоги знімають старе покриття, якщо монтажні роботи проводяться у житловому будинку.
 2. Підставу уважно оглядають на наявність дефектів, сколів, виїмок. При необхідності всі дефекти слід усунути, наприклад, цементним розчином.
 3. Особливим етапом намічають точки встановлення колекторних шаф, готуються канали для будівельних конструкцій.
 4. Після закінчення всіх підготовчих робіт основу слід пропилососити, щоб видалити весь пил та залишки сміття.
 5. Використовуючи лазерний або водяний рівень, проводиться розмітка. Майстру необхідно відзначити точки розташування чистої статі.
 6. Укладання поліетиленової плівки проводиться внахлест, щоб кожна смужка перекривала попередню стрічку на 10 см. Обов’язково стежать, щоб поліетилен заходив на стіну.
 7. Утеплювач (найчастіше у вигляді плит) щільно з’єднують між собою, щоб залишалися мінімальні лінії швів. Якщо планується укладання другого шару утеплювача, слід проводити монтаж перпендикулярно до першого шару.
 8. У центрі кожної плити та в місцях стиків виробляють кріплення за допомогою дюбелів. Також шви закривають будівельним скотчем.
 9. Найвідповідальніший етап полягає у укладанні опалювальних труб.Розкладку контуру проводять відповідно до обраної схеми. Одночасно монтують колекторну шафу. Розкладку труб починають з найвіддаленішої точки від колектора.
 10. Демпферну стрічку прокладають по периметру приміщення.
 11. Перед укладанням труб на них одягають теплоізоляцію, а потім кріплять складові частини контуру до основи за допомогою спеціальних скоб.
 12. Труби підключають до колектора.
 13. Поверх сформованого контуру укладають армувальну сітку, виготовлену з металу або пластику.
 14. Наступним етапом готується цементний розчин для стяжки.


На стінах розставляють маяки на рівні чистої статі. З підлоги прибирають усі зайві предмети, а потім виробляють заливку стяжки.

Починають роботу з найдальшого кута кімнати, і поступово, по маяках ведуть укладання розчину. Під час роботи слід регулярно вирівнювати бетонні смуги.

Для застигання цементного розчину дається час, протягом якого необхідно змочувати водою поверхню стяжки (запобігає появі тріщин). Лише після повного застигання бетонної основи можна розпочинати укладання фінішного покриття.

Фото водяної теплої підлоги під плитку