Покривала у вітальню: варіанти дизайну, приклади поєднань кольорів, огляд популярних моделей (130 фото)

Покривала у вітальню: розмір, дизайн, види та кольори, підбір матеріалу виготовлення

Текстиль є чудовим способом урізноманітнити інтер’єр. Більше того, покривала на дивани, чохли на крісла, подушки на стільці – всі ці предмети захищають м’які меблі від швидкого зношування.

І одночасно покривала та чохли стають центральним предметом в інтер’єрі або, принаймні, створюють акцент. Щоб покривало у вітальню ідеально вписалося в інтер’єр і служило довгі роки, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

Основні функції покривала

Покривало у вітальні виконує низку важливих функцій. Про деякі з них багато хто навіть не здогадується.

Основні функції покривав у вітальні:

  • Захист меблів від забруднень та плям. Краще, якщо вино чи сік проллється на покривало, яке можна легко випрати чи викинути.
  • Захист обшивки від протирання та механічних пошкоджень. Якщо не використовувати додатковий текстиль, то через кілька років будуть помітні потертості на кутах меблів і обшивку доведеться міняти.
  • Комфорт. У холодну пору обшивка зі шкіри або шкірозамінника стає неприємною для тіла. А в спеку при контакті з такими матеріалами шкіра посилено потіє і прилипає, що знову породжує неприємні ефекти.
  • Захист від шерсті свійських тварин та від пилу.Вовна та пил є сильними алергенами, а також розсадниками бактерій. Щоб позбавитися їх, досить просто витрусити покривало. Якщо робити цю процедуру часто і регулярно, то будинок стане значно чистішим.
  • Легкий спосіб урізноманітнити інтер’єр. Якщо в будинку є 2-3 варіанти покривал для диванів та крісел у вітальню, то раз на 1-2 місяці їх можна міняти. Разом з ними інтер’єр також змінюватиметься і виглядатиме більш живим. Особливо це важливо для малогабаритних квартир, де люди більшу частину домашнього часу змушені перебувати в одному інтер’єрі.

Рада. Покривала на зміну повинні різко відрізнятися за текстурою та квітами один від одного. Тоді при їх зміні гостро відчуватиметься новизна.